Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Zmywarka vs ręczne zmywanie – wady i zalety

Zmywarka to urządzenie, które już od wielu lat jest znane i uwielbiane przez członków polskich rodzin, a zwłaszcza kobiety. To dzięki niemu nie musimy spędzać zbyt dużo czasu na zmywaniu naczyń. Wiele osób jest jednak zdania, że mimo funkcjonalności tego urządzenia jego zakup i korzystanie z niego nie jest opłacalne. Podpowiadamy, jakie są wady i zalety obu rozwiązań.

Karina Mączyńska
Karina Mączyńska 31-05-2016

Czas czytania: 3 min

FacebookTwitter

Zmywarka vs ręczne zmywanie – wady i zalety

Zmywanie naczyń w zmywarce czy ręcznie? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. W dużej mierze wpływa na to praktyczność, ale również koszty eksploatacyjne. Poniżej więcej informacji na ten temat.

Zmywarka czy ręczne zmywanie?

Czy warto kupić zmywarkę? To pytanie, które bardzo często się pojawia. Wiele osób jest zdania, że zmywanie naczyń w zmywarce nie opłaca się ze względu na zbyt duże zużycie przez nią wody i prądu. Natomiast zwolennicy tego urządzenia wychodzą z założenia, że znacznie więcej wody jesteśmy w stanie czerpać podczas zmywania ręcznego. Jak zatem wyjść z tej opresji? Aby móc zdecydować się na poszczególny wariant, warto przeanalizować wady i zalety każdej ze stron.

Zmywarka – wady i zalety

Na rynku dostępnych jest wiele modeli zmywarek. Mogą być wolnostojące lub też do zabudowy. Niewątpliwie jedną z głównych zalet zmywarek jest oszczędność czasu. W przeciwieństwie do tradycyjnego rozwiązania nie musimy zbyt dużo go poświęcać na stanie przy zlewie. Kolejną zaletą jest suszenie naczyń. Mało kto o tym pamięta, a przecież jeśli nie profesjonalne suszenie w zmywarce, to niestety nikt inny tylko my sami musimy się do tego przyczynić. Warto pamiętać także o programach dopasowanych do naszych potrzeb i intensywności zabrudzeń. Oczywiście koszt zakupu zmywarki nie należy do niskich, ale za to zwraca się w niedługim odstępie czasu. Jak każde rozwiązanie, tak również mycie w zmywarce ma wady. Do tego grona zalicza się przede wszystkim podatność urządzenia na wszelkiego rodzaju usterki. Ponadto nie wszystkie naczynia kuchenne mogą być myte w zmywarce. Zwłaszcza modele drewniane, ręcznie malowane, posrebrzane lub pozłacane.

Ręczne zmywanie – wady i zalety

W przypadku ręcznego zmywania niestety jesteśmy zmuszeni poświęcić na to zajęcie dużo czasu. Co więcej, im większa rodzina, tym więcej go potrzebujemy na zmywanie naczyń. Kolejna kwestia to zużycie wody. Wbrew pozorom podczas tradycyjnego zmywania zużywamy jej bardzo duże ilości. Mało osób zdaje sobie również sprawę z dodatkowych opłat związanych z użyciem ciepłej wody. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę zakup środków chemicznych, które są tańsze niż sole i tabletki do zmywarek, to i tak zmywanie ręczne ma więcej wad aniżeli zalet. Od pewnego czasu toczy się spór o to, czy warto inwestować w zmywarkę, czy może decydować się na zmywanie ręczne. Trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Każde rozwiązanie ma zarówno wady, jak i zalety. Dlatego warto zastanowić się nad naszymi własnymi wymaganiami i preferencjami. Jedno jest pewne, inwestycję w zmywarkę warto wziąć pod uwagę. Choć jest to duży wydatek, to jednak wynikające z tego zalety mogą przysłonić tę kwestię.

Zobacz również: Strefę zmywarek

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro