Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Zjeżdżalnia w pokoju dziecka – pomysły aranżacyjne

Im wyższa i bardziej stroma, tym więcej zabawy i adrenaliny. Ćwiczy zwinność, równowagę i koordynację. To oprócz huśtawki najbardziej oblegana atrakcja każdego placu zabaw. Jednak producenci mebli i zabawek wyszli naprzeciw małym miłośnikom zjeżdżania i umożliwiają urządzanie fantastycznych ślizgów nawet w pochmurne dni, i to we własnym pokoju.

Zjeżdżalnia w pokoju dziecka – pomysły aranżacyjne

Pokojowa zjeżdżalnia to doskonały pomysł dla rozbrykanych maluchów. Umożliwi im fantastyczną zabawę w domu i będzie elementem wystroju, którego z pewnością pozazdroszczą rówieśnicy. Aby dobrać odpowiednią do wnętrza, trzeba określić ilość miejsca, jakie możemy na nią przeznaczyć, i dopasować zjeżdżalnię do niego oraz do wieku dziecka. Pomoże nam w tym szeroka oferta mebli i zabawek, pozwalających na stworzenie w pokoju fantastycznego placu zabaw.

Poranny ślizg

Nawet największego śpiocha zmusi do wstania perspektywa rozpoczęcia dnia od pełnego emocji zjazdu. Wymarzonym meblem dla pełnych energii dzieciaków jest łóżko ze zjeżdżalnią. To świetna alternatywa dla tradycyjnego schodzenia po drabince. Taki mebel może się składać z łóżka na antresoli z wolną przestrzenią do zabawy na dole lub przyjąć formę klasycznego piętrowego łóżka, do którego boku przymocowana jest zjeżdżalnia. Solidna konstrukcja pozwala na swobodną i bezpieczną zabawę. Mebel jest oferowany w kilku wersjach kolorystycznych. Wybierając naturalne drewno, łatwo i szybko możemy przemalować je na inny, dowolny odcień. Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia do łóżka tekstyliów, które założone na ramy konstrukcji przemienią je w bajkowy pałac, piracką twierdzę lub niezdobytą fortecę.

Pokojowy plac zabaw

Dla młodszych dzieci, które nie powinny jeszcze spać na piętrowym łóżku, zjeżdżalnię możemy wkomponować w pokój tak, by była elementem placu zabaw. Jednym z najbardziej funkcjonalnych, bezpiecznych i praktycznych rozwiązań jest zjeżdżalnia piankowa. Może być używana jako osobna zabawka lub z kompletem gigantycznych piankowych klocków. Ze względu na swoje właściwości – lekkość, odporność i szerokie spektrum wykorzystania – jest bardzo często używana w przedszkolach, salach zabaw i podczas rehabilitacji. Taki zestaw pozwoli na dobudowanie do zjeżdżalni schodków lub toru przeszkód, który będzie się kończył zjazdem. Aby móc w pełni wykorzystać możliwości, jakie dają takie elementy konstrukcyjne, trzeba dysponować dość dużą przestrzenią.

Jeśli miejsce na zabawę jest ograniczone, możemy kupić kompaktową wersję placu zabaw, którą stworzy domek ze zjeżdżalnią. Takie budowle dostępne są w kilku wielkościach i kolorach, dlatego bez problemu znajdziemy model pasujący do wystroju wnętrza. Niewątpliwą zaletą domków jest możliwość ich złożenia i przetransportowania np. z domu do ogrodu. Ponieważ zostały w większości wykonane z mocnego i wytrzymałego plastiku, mogą być wykorzystywanie zarówno w pomieszczeniu, jak i na dworze.

Klasyczne zjeżdżalnie

Najprostszym, najbardziej mobilnym i zajmującym najmniej miejsca rozwiązaniem jest tradycyjna, prosta zjeżdżalnia. Popularne firmy produkujące zabawki dla dzieci (np. Smoby, Little Tikes) oferują wiele różnorodnych produktów. Możemy wybrać malutkie i niskie zjeżdżalnie, pozwalające na zabawę nawet raczkującym maluchom, a także solidne i wysokie konstrukcje, z których swobodnie mogą zjeżdżać starszaki. Ciekawą pozycją są konstrukcje o zakręconym torze, dzięki któremu zjazdy będą jeszcze bardziej emocjonujące.

Wybierając zjeżdżalnię do dziecięcego pokoju, pamiętajmy, że najistotniejsze jest jej dopasowanie do wieku i sprawności fizycznej dziecka. Nigdy nie powinniśmy kupować takiego sprzętu na wyrost, ponieważ może to zagrażać bezpieczeństwu naszej pociechy. Przed zakupem upewnijmy się również, że konstrukcja zabawki jest solidna i stabilna, materiały trwałe i bezpieczne, a zjeżdżalnia – dopuszczona do użytkowania przez dziecko w pomieszczeniu. Odpowiednio dobrany mebel lub zabawka sprawi dziecku radość i da możliwość aktywnej zabawy, pozytywnie wpływającej na jego rozwój fizyczny.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Dziecko


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro