Zimowe obuwie militarne do 150 zł

Zimowe obuwie militarne do 150 zł

Obuwie to jeden z ulubionych kobiecych tematów. Jednak nieczęsto bywa omawiane obuwie funkcyjne bądź militarne. Bez wątpienia nie jest to obuwie, w którym z chęcią wyjdziemy wieczorem na miasto, ale jeśli poważnie podchodzimy do zimowej szkoły przetrwania, będzie niezbędne.

udostępnij

Anna MatraszekAnna Matraszek / 03-03-2018

Ogólny termin "obuwie militarne" obejmuje nie tylko buty o przeznaczeniu wojskowym, ale także całą klasę butów roboczych, jakimi są kalosze i wodoodporne podgumowane buty. Obuwie militarne to także obuwie myśliwych, leśniczych czy wreszcie osób, które wiele i z chęcią wędrują po lesie, również zimą. Zimowe obuwie militarne czy myśliwskie trzeba zatem przede wszystkim dopasować do warunków terenu, temperatury, ukształtowania i celu wędrówki w terenie.

Tereny bagniste

Strażnicy leśni, szczególnie w parkach narodowych, doskonale znają warunki panujące na terenie chronionym. Znają je też myśliwi, fani przyrody czy osoby, które lubią spacerować po lasach. Oczywiście wybierając się na tereny podmokłe, bagniste i grząskie można zdecydować się na buty trekkingowi, ale lepiej postawić na kalosze. Jako jedyne dają gwarancję wodoodporności i nadają się nie tylko na lato, ale i na zimę. Dobrze jednak wtedy zaopatrzyć się w ocieplacze i wkładki izolacyjne, o ile opcja standardowa ich nie posiada. Współczesne kalosze to nie tylko klasyczne wsuwane buty. Prawie wszystkie modele mają ściągacz, który zapobiega zsunięciu się buta z nogi, nawet jeśli stopa ugrzęźnie.

Jest wiele modeli całkowicie wiązanych. Kalosze to najlepsze obuwie funkcyjne dla myśliwych polujących na terenach podmokłych, ale również dla osób pracujących przy regulacji linii brzegowych jezior i rzek. Kupując kalosze warto zwrócić uwagę na to, czy są w kolorach maskujących – ma to większe znaczenie, kiedy poluje się na ptaki. Wiązane kalosze są także popularne wśród osób, które biorą udział w szkołach przetrwania na terenach podmokłych. Równie popularne są wodoodporne buty na ogumowanym spodzie, np. firmy Pionier lub Tramp – nieco bardziej stabilne, giętkie i lżejsze, nadal jednak mają za zadanie utrzymać suchą stopę, nawet jeśli zdarzy się wdepnąć w zimny strumień lub kałużę.

W suchy teren

Kiedy mamy do czynienia z dużą ilością śniegu, lepiej zaopatrzyć się w śniegowce. Ciepłe, lekkie i miękkie buty można spryskać impregnatem, by nie przepuszczały wilgoci z topniejącego śniegu. Tu też można użyć lekkich wiązanych kaloszy, ale jeśli w grę wchodzi duża ilość biegania, lepiej postawić na coś o bardziej miękkiej podeszwie. Natomiast jeśli warunki sprzyjają, temperatura jest ujemna, ale nie leży śnieg, najlepszą opcją będą buty wojskowe, a nawet policyjne. Ciepłe, lekkie, o profilowanej podeszwie i zapewniające dobre podparcie stopie. Dodatkowo obuwie wojskowe jest najczęściej całoroczne – sięga do połowy łydki, jest solidnie sznurowane, wyłożone miękkim i ciepłym materiałem imitującym filc. W razie konieczności można do butów włożyć wkładki ocieplające z filcu. Wojskowe obuwie występuje w kilku kolorach, można zatem dobrać najlepsze do otaczającego ternu i rodzaju aktywności.

Do miasta

Odzież militarna to również pewne elementy mody, ale także wygody. Wojskowe buty są solidne, wygodne, bardzo często wykonane ze skóry. Nawet wojskowe trampki sprawdzają się jako obuwie zimowe, szczególnie jeśli nie ma dużych opadów. Nie można też zapominać, że obuwie w stylu wojskowym czy policyjnym często bywa elementem trendów modowych, dlatego wiele osób chętnie sięga po klasyki, bo są prostsze, wygodniejsze, trwalsze, a przede wszystkim tańsze. Dodatkowo, w przeciwieństwie do modowych naśladowców, jest obuwiem funkcyjnym, w którym będzie można wypuścić się na długi spacer po lesie, albo nawet wziąć udział w zimowej szkole przetrwania.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro