Zima 2018. Narty zjazdowe z wyższej półki – od 2500 zł

Zima 2018. Narty zjazdowe z wyższej półki – od 2500 zł

Sezon narciarski rozpoczęty. Jeśli planujesz zakup nowego sprzętu, a cenisz wysoką jakość i najnowsze trendy, koniecznie zapoznaj się z ofertami producentów nart na rok 2018.

udostępnij

Łukasz ŻyłaŁukasz Żyła / 03-01-2018

Polacy kochają narciarstwo! Widać to na naszych stokach, które gdy tylko pojawią się pierwsze optymalne warunki, są pełne zjeżdżających. Naszych rodaków nie brakuje także na popularnych zagranicznych trasach. Początkujący najczęściej decydują się na wypożyczenie sprzętu, jednak gdy już złapią bakcyla, szybko podejmują decyzję o zakupie własnego ekwipunku, w tym najważniejszego elementu – nart. Im wyższe umiejętności, tym częściej wzrok narciarzy wędruje w stronę sprzętu z wyższej półki. Nie chodzi jedynie o prestiż marki, ale przede wszystkim o osiągi, jakie mogą uzyskać bardziej doświadczeni miłośnicy szusowania po stokach. A to właśnie gwarantują technologie stosowane przez producentów najbardziej cenionego na rynku sprzętu narciarskiego.

Parametry nart to ważny czynnik

Decydując się na zakup nowego sprzętu, należy przede wszystkim dopasować go do swoich umiejętności. Bardzo częstym błędem jest nabycie nart, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Dlatego kupując je, warto pamiętać o kilku ważnych parametrach, takich jak twardość poprzeczna, sztywność wzdłużna i elastyczność. Nie bez znaczenia są także:

  • Długość – właśnie z tym parametrem najwięcej osób ma kłopot i kupuje za krótkie lub zbyt długie deski. Warto pamiętać, że im dłuższa narta, tym stabilniej porusza się po śniegu. Nie można jednak przesadzić – długa narta gorzej skręca, co może pozbawić całej frajdy z jazdy.

  • Szerokość – to również ważny czynnik, który w dużym stopniu wpływa na jazdę po śniegu. Węższa płoza jest bardziej podatna na skręty, więc pozwala wykonywać je o wiele szybciej. Wąskie narty najlepiej sprawdzają się na dobrze utwardzonych stokach.

Przegląd modeli z wyższej półki

  • Rossignol

Marka produkująca wysokiej jakości sprzęt zimowy. Ciekawą propozycją dla osób szukających nart z wyższej półki jest model Hero Elite ST-TI. Decydując się na jego zakup, trzeba się liczyć z wydaniem około 3000 zł. Ten model Rossignola przeznaczony jest dla doświadczonych narciarzy, którzy wciąż szukają wrażeń. Nowa konstrukcja prop-tech w połączeniu z zastosowaną wcześniej rocker znacznie poprawiła skręt. Do jego zainicjowania potrzeba o wiele mniej siły, co korzystnie wpływa na precyzję jazdy. Wyprofilowany kształt nart slalomowych umożliwia szybkie wykonywanie ostrych zakrętów przy zachowaniu dużej prędkości.

  • Head

To kolejny producent, którego większości narciarzy nie trzeba przedstawiać. Head od wielu lat produkuje wysokiej jakości sprzęt zimowy. Narty Head 2018 WC Rebels I.SL RD SW to idealne rozwiązanie dla profesjonalistów lubiących szybką jazdę slalomową. Dodatkowy profil camber zapewnia zawodnikom jeszcze lepsze przyspieszenie. Model ten wyposażony jest również w techonolgię Intelligence, dzięki której narta doskonale reaguje na ruch narciarza. Opisywany model kosztuje około 3300 zł.

  • Fischer

Godnym uwagi modelem z wyższej półki jest The Curv DTX. To znakomita propozycja na rok 2018 – narty przeznaczone dla zaawansowanych. Ich konstrukcja bardzo przypomina narty wyścigowe, co również można odczuć podczas jazdy. Zastosowanie technologii Diagotex zapewnia doskonałe zachowanie nart w zakrętach. Triple Radius natomiast wpływa bardzo korzystnie na dynamikę skrętu. Dodatkową zaletą tego modelu jest 0,8-milimetrowe wzmocnienie titanalową powłoką. Dzioby nart chronione są aluminiowymi osłonami, które zabezpieczają narty przed rozwarstwianiem, a tym samym przedłużają ich żywotność. Cena prezentowanego modelu to około 2800 zł.

Wybierając narty z wyższej półki, warto zasięgnąć porady eksperta. Pamiętajmy, aby dobierać narty dopasowane do naszych umiejętności. W innym przypadku, nawet jeśli będziemy szusować na najdroższym modelu, możemy odczuwać dyskomfort.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro