Zestawy żołnierzyków dla chłopców

Klasyczne, ponadczasowe, rozbudzające wyobraźnię. O czym mowa? O uniwersalnych żołnierzykach, które od wielu pokoleń goszczą wśród chłopięcych zabawek. Dawniej żołnierzyki były wykonywane według jednego projektu. Trudno było znaleźć armię choćby nieco się od siebie różniącą. Dzisiaj to się zmieniło. Producenci oferują zestawy zarówno małe, jak i wieloelementowe. Do armii dołączają militarne pojazdy i sprzęt wojskowy. A jakie produkty tego typu można kupić na Allegro?

udostępnij

Agnieszka GotówkaAgnieszka Gotówka / 07-09-2016

Ceny dziecięcych żołnierzyków zaczynają się od 10 zł. Za tę kwotę dostaniemy zestaw składający się z czterech figurek żołnierzy (do wyboru w kolorze zielonym lub beżowym) oraz sprzętu militarnego. Figurki wykonano z plastiku z zachowaniem wielu detali. Nieco więcej (około 20–30 zł) należy zapłacić za komplet, w którym mały strateg znajdzie czołgi lub wojskowe pojazdy. Na zestaw Małe wojsko składają się zarówno figurki żołnierzy, jak i wyposażenie wojskowe (m.in. czołg, helikopter), a wszystko jest zapakowane w poręczny kuferek, który ułatwia przechowywanie zabawek.

Zestawy militarne dla małego stratega

Zabawa żołnierzykami nie ma na celu propagowania przemocy. To doskonała nauka planowania, przewidywania i układania planów strategicznych. Pozwala na rozwinięcie wyobraźni i trening umysłu. Dla małych strategów interesujący może się okazać zestaw żołnierzyków składający się z czterech oddzielnych wojsk. Każda grupa ma swoją flagę, kolor i unikatowe pojazdy. Koszt takiego kompletu to nieco ponad 10 zł.

Z kolei za 20 zł można kupić armię plastikowych żołnierzyków z matą o wymiarach 39 x 28 cm. Zestaw zawiera ciekawe akcesoria militarne i strategiczne: wieżę z drabiną, budynek, dwa czołgi, samolot, lotniskowiec.

Aby jeszcze bardziej urozmaicić zabawę i uczynić ja realniejszą, na Allegro można znaleźć komplet składający się z dwóch czołgów ze światłem i dźwiękiem oraz armią 60 żołnierzyków. Oba pojazdy mają ruchome wieżyczki i napęd cierny. Wydawane dźwięki imitują odgłos jazdy, wystrzałów i serii z karabinów. Koszt całego zestawu to niecałe 40 zł.

Wojskowe pojazdy

Choć z armią kojarzą się przede wszystkim czołgi, to wiele jest pojazdów, które wpisują się w wojskowy klimat. Za 17 zł na Allegro jest dostępna wojskowa ciężarówka z własnym napędem (nie wymaga baterii). Do zabawki są dołączone dwie figurki żołnierzyków (wysokość: 6,5 cm). Producent tak skonstruował zabawkę, że umożliwia dokupienie do niej dodatkowych akcesoriów, np. armaty lub platformy dla żołnierzy.

Niemal wszystkie wymienione dotychczas zabawki są przeznaczone dla chłopców powyżej trzeciego roku życia. Zabawki te są wykonane z dobrej jakości plastiku z zachowaniem wielu szczegółów, jednak daleko im do historycznych pojazdów. Te przeznaczone są dla nieco starszych dzieci.

Dla chłopca interesującego się II wojną światową ciekawy będzie komplet z kolekcji Cobi, składający się z pięciu części. Jest to zestaw klocków Bitwa o Berlin, który umożliwia zbudowanie modelu niemieckiego czołgu PzKpfw VI Tiger Ausf. E nr 411. W pudełku jest nie tylko 500 klocków, ale i pięć figurek żołnierzy, akcesoria militarne oraz dobrze opracowana instrukcja. Koszt takiego kompletu to 100 zł.

Militarne zabawki są ponadczasowe i od wielu lat cieszą się niesłabnąca popularnością. Obecnie ich wybór jest zdecydowanie większy i pozwala na dobór zestawu zgodnego z oczekiwaniami dziecka.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro