Zestawy naczyń i lunchboxy z bohaterami bajek

W drugim półroczu życia dziecko zaczyna próbować chwytać sztućce, którymi jest karmione, i interesuje się tym, co ma na talerzyku. Sygnalizuje tym samym gotowość do nauki samodzielnego jedzenia. To ważny moment w rozwoju każdego malucha, dlatego warto zachęcić go do doskonalenia nowo nabytych umiejętności, np. kupując smykowi jego własny komplet naczyń i pudełek śniadaniowych z bohaterami ulubionych bajek.

Olga Śmiełowska Olga Śmiełowska / 18-08-2015

Mamo, już umiem jeść!

Opanowanie przez pociechę umiejętności samodzielnego jedzenia wymaga od opiekunów cierpliwości. Zanim zacznie dobrze sobie radzić ze sztućcami, wiele posiłków wyląduje na podłodze oraz na jego ubraniach. Na szczęście trening czyni mistrza, dlatego zamiast strofować i pośpieszać dziecko, postarajmy się mu pomóc w doskonaleniu nowych umiejętności. Dobrym pomysłem będzie udanie się z maluchem na zakupy i wspólne wybranie naczyń do jedzenia: miseczki, talerzyka, sztućców i kubeczka. Jeśli to możliwe, dziecko powinno mieć możliwość zdecydowania, które wzory podobają mu się najbardziej. Absolutnym hitem są zestawy z motywami z ulubionych bajek:

  • Myszka Minnie. Zestaw 3-elementowy dla dziewczynki: miseczka, talerzyk i kubek.
  • Minionki. Zestaw 3-elementowy z supermodnym motywem małych żółtych stworków.
  • Monster High. Obiadowy lub śniadaniowy zestaw 3-elementowy, idealny dla dziewczynki.
  • Cars. Zestaw 3- lub 4-elementowy dla chłopca: miseczka, talerzyk, kubek i opcjonalnie sztućce.
  • Kraina Lodu&buyNew=1&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-bab-1-5-0807&search_scope=category-99449&order=d). Dziewczęcy 3-częściowy komplet śniadaniowy z miseczką, talerzykiem i kubkiem.

Na rynku nie brakuje zestawów z innymi bohaterami bajek Disneya, np. „Toy Story”, z Kubusiem Puchatkiem oraz Myszką Miki. Producenci oferują również komplety z postaciami z mniej popularnych kreskówek, takich jak „Spongebob Kanciastoporty”, „Świnka Peppa”, „Dora”&buyNew=1&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-bab-1-5-0807&search_scope=category-99449&order=d), a także z superbohaterami (np. Spidermanem) i motywami z gier (np. „Sonic”). Wykonane są zazwyczaj z melaminy, bezpiecznej i odpornej na uszkodzenia, więc idealnie nadające się dla maluchów, lub z porcelany – w sam raz dla starszaków. Warto szukać zestawów, w których skład poza naczyniami wchodzą również sztućce.

Idealne drugie śniadanie

Starsze pociechy, które jedzą również poza domem, warto zaopatrzyć w wygodnepudełko śniadaniowe, czyli tzw. lunchbox. Dobrze skomponowane drugie śniadanie jest ważnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka, m.in. zapewnia mu energię do nauki oraz zabawy. Do jego przechowywania idealne będzie pudełko z przegródkami, najlepiej termiczne, zajmujące niewiele miejsca w plecaku. Warto się również zastanowić nad bidonem do kompletu. Aby maluch chętniej sięgał po przygotowany posiłek, lunchbox powinien być ozdobiony ciekawymi motywami, np. z bajek:

Lunchbox może mieć jedną przegrodę, np. na kanapki, lub kilka oddzielnych na urozmaicony posiłek. Jeśli zależy nam na oszczędności miejsca, warto rozważyć składane pojemniki silikonowe, które zmieszczą się do każdego plecaka. Pojemniki termiczne zachowają świeżość produktów i utrzymają ich odpowiednią temperaturę. Pudełka śniadaniowe stanowią funkcjonalną i wygodną alternatywę dla tradycyjnych reklamówek, siatek i torebek, w których łatwo zgnieść przygotowany posiłek.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro