Żelazka parowe – 5 polecanych modeli

Żelazka parowe – 5 polecanych modeli

Żelazko to urządzenie, które powinno się znajdować w każdym domu. Na rynku dostępne są modele o różnych właściwościach – ceramiczne, stalowe, a nawet parowe. Te ostatnie są szczególnie ciekawe, ponieważ w teorii pozwalają dużo łatwiej wyprasować większe zagniecenia. Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

udostępnij

Julita Słonczewska Julita Słonczewska  / 29-08-2015

Żelazka parowe to takie, które są wyposażone w pojemnik na wodę, która następnie zamieniana jest w parę. W ten sposób możemy nieco zwilżyć ubrania, co znacząco ułatwia ich prasowanie. Jest to przydatne szczególnie w przypadku dużych zagnieceń lub materiałów, które trudno się prasuje. Warto kupić tego typu żelazko, najlepiej renomowanego producenta.

Philips Azur GC4410

Żelazko marki Philips wyróżnia się przede wszystkim stopą SteamGlide, która jest odporna na zarysowania i gładko przesuwa się po tkaninie. Producent wyposażył urządzenie w specjalną końcówkę stożka parowego, która umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Udało się to osiągnąć dzięki spiczastemu zakończeniu i wydłużonym otworom wlotu pary. Dodatkowo Philips Azur GC4410 ma tryb silnego uderzenia pary, który pozwala poradzić sobie z najbardziej opornymi zagnieceniami. Żelazko ma moc 2400 W i przewód o długości 3 metrów. Jego cena oscyluje w granicach 160-200 zł.

Bosch Sesixx’x DA50 TDA503011P

Żelazko zostało wyposażone w ceramiczną stopę, która nie zarysuje się po przejechaniu po metalowych guzikach lub suwakach. Dużą zaletą jest moc aż 3000 W, która przekłada się na bardzo szybkie nagrzewanie. Żelazko jest gotowe do pracy już po kilkunastu sekundach od włączenia. Urządzenie nie tylko ma dodatkowe uderzenie pary o mocy aż 200 g/min, ale także pozwala na pionowy wyrzut pary, a więc zwilżenie np. wiszących firan. Nie trzeba się także martwić, że zapomnieliśmy wyłączyć żelazko, ponieważ to, gdy wykryje bezczynność, samo odłączy zasilanie. Za żelazko Bosch Seixx’x DA50 TDA503011P trzeba zapłacić od 195 do 250 zł.

Zelmer Navigator Quality 28Z022

To nieco tańsza propozycja, ale wcale nie znaczy, że gorsza od konkurentów. Żelazko marki Zelmer również zostało wyposażone w takie rozwiązania, jak chociażby ceramiczna, odporna na zarysowania stopa czy też pionowy wyrzut pary. Urządzenie ma także system antywapienny, blokadę kapania, automatyczne wyłączanie oraz funkcję samooczyszczenia. Jedyne, czego może brakować, to dodatkowe uderzenie pary. Moc tego modelu to w pełni wystarczające 2400 W. Żelazko Zelmer Navigator Quality 28Z022 kosztuje mniej więcej 115-150 zł.

Braun TexStyle 7 TS785STP

To już nieco bardziej zaawansowane, a przez to droższe urządzenie. Na tle konkurentów wyróżnia się przede wszystkim szafirową stopą, która jest jeszcze bardziej odporna na zadrapania i rysy niż ceramiczna. Żelazko wytwarza 50 g pary na minutę, ale system dodatkowego uderzenia pozwala chwilowo zwiększyć tę wartość do 170 g/min. W urządzeniu nie brakuje również funkcji pionowego wyrzutu pary, automatycznego wyłączania oraz systemu antywapiennego. Za model Braun TexStyle 7 TS785STP trzeba już zapłacić około 300-320 zł.

Tefal Ultimate Anticalc FV9650

Żelazko ma moc 2600 W, dzięki czemu nagrzewa się już w kilkanaście sekund od włączenia. Normalna moc urządzenia to 50 g/min, ale dodatkowy wyrzut pary zwiększa ją aż do 210 g/min. Model FV9650 ma poza tym ceramiczną stopę, spryskiwacz wody, a nawet blokadę kapania. Przewód o długości 2,5 metra powinien zapewniać spokojną i komfortową pracę z urządzeniem. Cena za model Tefal Ultimate Anticalc FV9650 zaczyna się od około 300 zł.Na żelazko parowe nie trzeba wydawać majątku. Ciekawe i funkcjonalne modele można kupić już w cenie około 150 złotych. Ale jeśli chcemy bardziej zaawansowane urządzenie, to można wydać nawet i kilkaset złotych.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro