Zegarki damskie do 1000 zł

Zegarki damskie do 1000 zł

W obecnym sezonie jesienno-zimowym zegarki stanowią główną biżuterię kobiecych stylizacji. Czym kierować się przy ich wyborze, mając w portfelu 1000 zł? Jak wybrać najlepszy dla siebie lub jako świąteczny prezent dla bliskiej osoby? Oto kilka wskazówek, którymi warto kierować się przy zakupie tego biżuteryjnego gadżetu.

udostępnij

Aleksandra MiłoszAleksandra Miłosz / 04-12-2014

Jak wybrać zegarek do 1000 zł?

Decydując, że kwota 1000 zł to górna granica, na którą możemy sobie pozwolić przy zakupie zegarka, warto też określić dolną granicę naszych finansowych możliwości. Oczywiście, możemy zdecydować się na zakup zegarka za 20 czy 50 zł, ale jeżeli chcemy, aby nasz zegarek posłużył nam jakiś czas, to szukajmy takich, których cena rozpoczyna się od co najmniej 100 zł. Takie zegarki oferują nam już znane firmy, takie jak Timex czy Casio. Im zegarek droższy, tym częściej wykonany z lepszego materiału, posiada trwalszy mechanizm i inne – potrzebne lub nie – akcesoria.

Zegarki do 1000 zł

Poniższe zestawienie cen pozwoli ci na poznanie ich właściwości i pomoże znaleźć idealny zegarek, który zmieści się w określonej przez ciebie kwocie:

  1. Od 100 do 200 zł – w tym przedziale cenowym znajdziemy zegarki, których działanie opiera się na mechanizmie kwarcowym, a zasilane są baterią. Koperta, która chroni mechanizm, może być stalowa lub wykonana z plastiku, a szkiełko plastikowe lub mineralne. Wśród takich zegarków znajdują się te na skórzanym lub syntetycznym pasku albo na srebrnej bransolecie. Jeżeli posiadają funkcję wodoszczelności, to najczęściej nie przekracza ona głębokości 30 metrów. Jakie są zalety takich zegarków? Mechanizm kwarcowy jest odporny na wszelkiego rodzaju wstrząsy, rzadko ulega awariom, a jeśli takowa się zdarzy – jest bardzo tania w naprawie. Zegarki kosztujące mniej niż 200 złotych oferuje m.in. Timex, Casio, Gino Rossi czy Lorus.
  2. Od 200 do 500 zł – jeżeli mamy do dyspozycji taką kwotę, to wybór jest znacznie większy. W tym przedziale znajdziemy zegarki kwarcowe, ale też mechaniczne. Taki mechanizm wymaga samodzielnego nakręcania, a bateria nie jest konieczna. Jak je rozpoznać? W mechanizmie kwarcowym sekundnik przeskakuje co sekundę, natomiast w mechanicznym wskazówka przesuwa się płynnie i nie przeskakuje. Zegarki w takiej cenie znacznie częściej posiadają bransolety srebrne lub pozłacane, ale występują też zegarki ze skórzanym paskiem, który posiada tzw. zapięcie motylkowe. Rzadko spotyka się w nich mało odporne szkiełko plastikowe – znacznie częściej występują szkiełka mineralne, które odporne są na zarysowania. Koperta takiego zegarka jest najczęściej aluminiowa, a jego wodoszczelność dochodzi do 50 metrów. Z dodatkowych funkcji, które możemy w nich znaleźć, należy wymienić datownik i chronograf, powszechnie znany jako stoper. Tego typu zegarki posiadają m.in. Adriatica, Fossil, Festina czy DKNY.
  3. Od 500 do 700 zł – to zegarki ze srebrną lub pozłacaną bransoletą, datownikiem, stoperem i wodoszczelnością do 100 metrów. Mogą posiadać mechanizm kwarcowy, mechaniczny, ale także automatyczny. Tego rodzaju mechanizm opiera się na automatycznym naciągnięciu sprężyny, która znajduje się w zegarku. Nie wymaga nakręcania, a automatyczny naciąg sprężyny jest powodowany ruchem nadgarstka wykonywanym przez właściciela zegarka. Odporność na zniszczenia zapewnia szkło mineralne, które jest bardzo twarde. Takich zegarków szukajmy wśród ofert firm: Adriatica, Michael Kors, Fossil, Citizen, Tissot czy Festina.
  4. Od 700 do 1000 zł – takie zegarki oferuje Michael Kors, Guess, Doxa, Kenneth Cole czy Tommy Hilfiger. Posiadają wszystkie właściwości tańszych zegarków, a wyróżniają się tym, że koperta jest wykonana ze stali szlachetnej, natomiast szkiełko ze szkła mineralnego lub szafirowego, które jest praktycznie nie do zarysowania. W tego typu zegarkach bardzo często w formie ozdoby występują kryształki Swarovskiego.

Zakup zegarka powinniśmy warunkować nie tylko jego wyglądem, funkcjami czy ceną, ale także, a może przede wszystkim, dopasowaniem do naszego codziennego stylu. Inny zegarek wybierzemy do pracy, kreacji wieczorowych lub wtedy, gdy regularnie uprawiamy sporty. Pamiętajmy, że wybór dobrego zegarka będzie inwestycją, która pozwoli na dłuższe eksploatowanie tej efektownej biżuterii.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro