Zdrowie monitorowane przez smartfon

Nowoczesne smartfony uczestniczą w coraz to nowych dziedzinach naszego życia. Za pomocą telefonu możemy już nie tylko sterować oświetleniem, ogrzewaniem, praniem, domowym sprzętem RTV czy własnym samochodem, ale również monitorować różne aspekty zdrowia naszego oraz najbliższych.

Michał Gruszka Michał Gruszka / 14-08-2015

Aplikacja na zdrowie

Niezależnie od tego, czy monitorujemy stan własnego zdrowia w trosce o dobre samopoczucie, czy w wyniku przewlekłej choroby, dzięki smartfonowi aktualne wyniki będą zapisywane w przeznaczonej do tego aplikacji. W razie potrzeby skonsultowania ich ze swoim lekarzem czy trenerem możesz wyświetlić całe archiwum na ekranie telefonu lub w łatwy i bezpieczny sposób przekazać mu raport e-mailem czy na portalu społecznościowym. Inteligentne urządzenia to nie tylko możliwość łatwego archiwizowania informacji o stanie zdrowia. To też funkcje dodatkowe, takie jak wirtualny trener i dietetyk dbający o to, aby zapisywane pomiary były jak najlepsze.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy THOMSON TTMB1014

To niezwykle kompaktowe urządzenie umożliwiające dokonanie pomiaru ciśnienia tętniczego – skurczowego i rozkurczowego. Zasilany bateryjnie, pozwala na dokonanie pomiaru w dowolnym czasie i miejscu. Gdy baterie zostaną wyczerpane w najmniej spodziewanym momencie, mogą być wymienione po zakupie nowego kompletu w pobliskim kiosku czy sklepie.

Niewielkie gabaryty tego ciśnieniomierza sprawiają, że spokojnie można go nosić przy sobie w torebce i dokonywać pomiaru o stałych porach, co w przypadku przewlekłych chorób może być kluczowe do ustalenia odpowiedniej terapii przez lekarza. Ciśnieniomierz został wyposażony w bezprzewodową łączność Bluetooth w wersji Low Energy 4.0. Dzięki temu komunikacja na drodze ciśnieniomierz – telefon nie obciąża baterii żadnego z nich. Wszystkie wyniki pomiarów są zapisywane i transferowane do specjalnej aplikacji dostępnej bezpłatnie dla użytkowników iPhone’ów z iOS oraz urządzeń z systemem Android.

Duży i podświetlany wyświetlacz pozwala na odczytanie aktualnie wykonywanego pomiaru. Gdy ten wykaże niebezpieczeństwo, aplikacja może wysłać raport do osób, których numery telefonu zostaną wcześniej zdefiniowane – najbliższych, lekarza, itd. Raport może być przekazany również przez Internet. Ciśnieniomierz nadgarstkowy THOMSON TTMB1014 jest kompatybilny z platformą HealthKit od Apple. Jego koszt to około 230 złotych.

Waga dla dzieci i niemowląt Withings Smart Kid Scale

Waga Withings Smart Kid Scale gwarantuje pomiar z dokładnością do 10 gramów, co w przypadku ważenia niemowląt jest wręcz kluczowe. W zestawie z wagą znajduje się specjalnie przystosowana kołyska, która zapewnia bezpieczne i wygodne dokonywanie pomiarów leżącego malucha. Co ważne, na kołysce z powodzeniem można ułożyć kocyk, który – mimo swojej własnej masy – zostanie przez wagę zignorowany.Waga pozwala kontrolować prawidłowy rozwój dziecka. Wszystkie pomiary są zapisywane w aplikacji Baby Companion. Wyniki są wyświetlane w czytelny sposób, pozwalający na ich łatwe porównywanie. Dodatkowo w programie możemy wpisać liczbę wypitych butelek mleka oraz karmień piersią, co pozwala kontrolować wpływ zmian w sposobie odżywiania na wagę dziecka.

Waga jest przeznaczona nie tylko do ważenia niemowląt. Zdejmowana kołyska umożliwia dokonywanie pomiarów również starszych dzieci. Na wadze mogą stanąć maluchy mające nie więcej niż 8 lat, ważące do 25 kilogramów. Dzięki wykrywaniu ważonej osoby wszystkie pomiary są automatycznie dopasowywane do założonego przez rodzica profilu. Do komunikacji ze smartfonem jest używana łączność Bluetooth oraz Wi-Fi. Waga jest zasilana bateriami AAA. Jej koszt to około 700 złotych.

iHealth Wireless Glucose Meter – glukometr

Pierwszy na świecie glukometr, który do pracy wykorzystuje działanie smartfonu z systemem iOS bądź Android. iHealth Wireless Glucose Meter to elektroniczny, bezprzewodowy glukometr, który komunikuje się z urządzeniem mobilnym przy użyciu łączności Bluetooth. Dzięki darmowej aplikacji Gluco-Smart pozwala sprawdzać i monitorować poziom cukru we krwi. Program udostępnia zebrane dane do aplikacji HealthKit od Apple.

iHealth Wireless Glucose Meter został wyposażony w czytelny wyświetlacz, który pozwala dokonywać pomiarów bez użycia aplikacji Gluco-Smart. Wewnętrzna pamięć pozwala zapamiętać do 500 zapisów w trybie offline. Urządzenie jest przy tym małe i poręczne. Glukometr jest ładowany przez USB. Producent zaleca używanie firmowych pasków oraz igieł iHealth. Koszt urządzenia to około 300 złotych.

Bezprzewodowy ciśnieniomierz Withings

To precyzyjne bezprzewodowe urządzenie do codziennego pomiaru ciśnienia tętniczego. Wystarczy owinąć rękaw wokół ramienia i włączyć ciśnieniomierz. Aplikacja Health Mate uruchomi się automatycznie i rozpocznie pomiar. Program przechowuje w pamięci wszystkie wyniki. Pozwala na ich wyświetlenie i porównanie w czasie. Łatwy do odczytania wykres, który je prezentuje, ułatwia monitorowanie stanu naszego zdrowia.

Urządzenie zostało zatwierdzone do użytku medycznego. Jest zgodne z przepisami unijnymi i amerykańskimi. Dzięki funkcji łatwego udostępniania raportu o zdrowiu możemy kilkoma dotknięciami ekranu przekazać cały raport z pomiarów naszemu lekarzowi. Ciśnieniomierz łączy się bezprzewodowo za pomocą Bluetooth. Jego koszt to około 450 złotych.

iHealth Oksymetr

iHealth Oksymetr to jedyne urządzenie tego typu dostępne na rynku, które do pracy wykorzystuje smartfon z systemem iOS lub Android. Pozwala sprawdzić saturację krwi tlenem (nasycenie krwi tętniczej). Dodatkowo wyświetli tętno oraz indeks perfuzji. Zebrane informacje mogą być nieocenione dla zawodowego sportowca. Monitorowanie wyników podczas treningu pozwala kontrolować reakcję organizmu na zwiększony wysiłek.

Wynik pomiaru wyświetlany jest na wbudowanym w urządzenie wyświetlaczu oraz transferowany do pamięci telefonu. Oksymetr łączy się przez Bluetooth 4.0. Bezpłatna aplikacja iHealth SpO2 pozwala na tworzenie raportów, śledzenie trendów i przechowywanie danych w bezpłatnej chmurze iHealth. Koszt to niespełna 300 złotych.

iHealth Align Gluco-Monitoring System

Bardzo mobilny, lekki i możliwy do schowania w każdej kieszeni czy torebce iHealth Align umożliwia dokonanie badania poziomu cukru we krwi w dowolnym miejscu i czasie. Do działania wymaga smartfonu z systemem iOS bądź Android. Glukometr podłączamy bezpośrednio do złącza słuchawkowego telefonu. Pomiar wyświetlany jest natychmiast na jego ekranie. iHealth Align Gluco-Monitoring System to produkt medyczny, który zdobył pozytywną opinię amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA).

Program synchronizuje pomiary z bezpłatną aplikacją Gluco-Smart, która umożliwia archiwizowanie oraz przeglądanie historii dokonanych pomiarów, trendów i statystyk w wybranym okresie. Dodatkowa funkcjonalność pilnuje osobę chorą na cukrzycę, aby regularnie zażywała leki, zjadła posiłek oraz przyjęła dawkę insuliny. Dodatkowo wyświetla informację o pozostałych paskach potrzebnych do wykonywania badań. Koszt tego glukometru to około 100 złotych.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro