Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

„Zdrowe koktajle”, Ewa Chodakowska – recenzja

„Trenerka wszystkich Polek” znakomicie wyczuwa trendy. Teraz przygotowała książkę z przepisami na aż 100 koktajli. Skusicie się?

„Zdrowe koktajle”, Ewa Chodakowska – recenzja

Ewa Chodakowska nie zwalnia tempa. Choć od czasu debiutu wyrosła jej poważna konkurencja w osobie Anny Lewandowskiej, to trenerka zupełnie się tym nie przejmuje i wciąż osiąga imponujące sukcesy. Chodakowska świetnie radzi też sobie na trudnym książkowym rynku, gdzie niedawno ukazała się już jej… ósma książka. Tym razem sportsmenka wzięła pod lupę modne ostatnio (również w Polsce) owocowe i warzywne koktajle. W ten sposób powstała książka „Zdrowe koktajle”, w których znalazło się aż 100 przepisów na zdrowe, energetyczne i wspomagające odchudzanie smoothies. Dacie się przekonać na przejście na „zdrową stronę mocy”?

Miksuj dla zdrowia

Na punkcie owocowych i warzywnych koktajli od jakiegoś czasu szaleją niemal wszyscy, dla których ważne są dobre samopoczucie, zdrowie i szczupła sylwetka. Nic dziwnego, smoothies reklamowane są przez trenerów i dietetyków nie tylko jako zdrowa przekąska, zaspokajająca nasze dzienne zapotrzebowanie na owoce, ale również pełnowartościowe danie, którym możemy zastąpić śniadanie, lunch czy kolację.

I właśnie przepisy na takie koktajle znajdziemy w nowej książce Ewy Chodakowskiej. Trenerka zebrała w jednym miejscu aż 100 pomysłowych i ciekawych przepisów na gęste napoje, które z powodzeniem można włączyć do codziennej diety – nawet tej redukcyjnej.

W „Zdrowych koktajlach” znajdziemy przepisy na koktajle podzielone według czterech kategorii: na śniadaniowe, zastępujące przekąski, wspierające zdrowie i urodę, a także propozycje na koktajle przeznaczone dla mężczyzn.

Szybko, łatwo i przyjemnie

Koktajle Ewy Chodakowskiej, podobnie jak inne jej przepisy, stworzone są z myślą zarówno o bardzo aktywnych fizycznie osobach, jak i ludziach, którzy dopiero chcą bardziej zadbać o swoje zdrowie. Mając to w pamięci, trenerka wykorzystuje w swoich przepisach tanie i łatwe do znalezienia w każdym sklepie składniki. Nie ma tu wyszukanych, egzotycznych roślin czy przypraw, lecz podstawowe produkty spożywcze, które bez problemu odnajdziemy na zakupach.

Książka ma przejrzysty, jasny układ graficzny, a każdy przepis opisany jest symbolami, pozwalającymi łatwo rozpoznać, czy to, np. propozycja bezglutenowa, dla alergików albo wegańska.

Dodatkowo, Chodakowska pod każdą ze swoich propozycji zamieściła kilka ciekawych informacji na temat prozdrowotnego działania wykorzystanych składników, a także porady i triki, jak ułatwić sobie przygotowanie koktajlu.

Książki Chodakowskiej charakteryzują się prostotą i przystępnością, i takie są również „Zdrowe koktajle”. Autorka nie odkrywa tu Ameryki i nie przedstawia szczególnie niespotykanych połączeń smakowych. Jej porady są jednak logiczne i proste do wdrożenia w codziennym życiu. Mogę też chyba zaryzykować tezę, że „Zdrowe koktajle” to jedna z lepszych książek Chodakowskiej, nie wymagająca od niej specjalistycznej, eksperckiej wiedzy, przez co trenerka nie naraziła się na niepotrzebną krytykę. A jej koktajle zasmakują nawet tym, którzy nie przepadają za zdrowym odżywianiem i mogą być świetną alternatywą dla słodyczy czy bardziej kalorycznych deserów.

Źródło okładki: www.edipresse.pl
Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro