Zbieracz klocków Mega Bloks – świetny sposób na porządek

Czy mieli Państwo okazję zapoznać się z klockami Mega Bloks? W skrócie napiszę, że są to wytrzymałe klocki do różnorodnej zabawy. Warto zatem pójść krok dalej i rozszerzyć tę serię. Ciekawą propozycją jest zbieracz klocków – czy przyda się podczas sprzątania? Zapraszam do lektury.

Katarzyna Mindak Katarzyna Mindak / 04-11-2016

Mega Bloks świetna zabawa i rozwój

Mega Bloks, a konkretnie ich seria First Builders, z której pochodzi zbieracz, to zabawki dedykowane najmłodszym. Są bezpieczne dla dzieci już o 1. roku życia. Klocki są bardzo wytrzymałe i zapewniają najmłodszym ciekawą zabawę. A dzięki nim, dzieci uruchomią wyobraźnię i zbudują wszystko to, co podpowie im wyobraźnia. Jeśli i Wasze dzieci pokochały zabawę Mega Bloksami, warto pójść o krok dalej i dokupić inne zestawy.

zbieracz_klockow_2.jpg

Zbieracz klocków – budowa

Zbieracz ma bardzo interesujący kształt i masywny wygląd. Jest to dość spory wózek. Składa się z dwóch par kółek, czerwonego środka, do którego wpadają klocki oraz niebieskiej rączki do prowadzenia i ciągnięcia. Pierwszą parę kółek łączy bęben, który osłania łapki do zbierania klocków. Są to elastyczne, bezpieczne bolce, ponieważ dzieci nie mają do nich dostępu. Nawet jeśli się do nich dostaną, to są one tak osłonięte i elastyczne, że nie zrobią sobie krzywdy. Służą one do zbierania klocków. Robią to na dwa sposoby – po pierwsze klocki, które dostaną się między widełki są podczas jazdy przenoszone do wózka. Drugi sposób wykorzystuje kształt klocków – są one „nawlekane” na bolce i w ten sposób przenoszone do wnętrza pojemnika.

zbieracz_klockow_3.jpg

Czy to działa?

A właśnie, że działa! Dzięki wózkowi zbieranie klocków jest naprawdę wesołą zabawą. Dzieci jeżdżą po podłodze i z uśmiechem sprawdzają, jak klocki lądują w ich wózku. System nie ma 100% skuteczności w zbieraniu klocków, ale jest całkiem efektywny. Może to właśnie jest jego największą zaletą? Dzięki temu, że nie zbiera idealnie, dzieci więcej się przy tym ruszają, manewrują wózkiem, przesuwają go – a każda taka aktywność rozwija zdolności motoryczne i koordynację. Maluchy mogą wózek pchać i ciągnąć. Tak, zbieracz naprawdę pomaga w sprzątaniu i na pewno do niego zachęca. Jest też świetnym miejscem do przechowywania klocków, a zarazem zapewnia łatwy do nich dostęp. Zmieści co najmniej kilkadziesiąt klocków, czyli znacznie więcej niż znajduje się w zestawie.

zbieracz_klockow_4.jpg

Jakość bez zarzutu

Ja jestem dużą fanką klocków Mega Bloks, nie znajduję w nich wad i uważam, że warto rozbudowywać ich domową kolekcję. Są świetnej jakości, co tyczy się również zbieracza. Ma ciekawy kształt. Przód jest masywny. Koła zbieracza są duże i wytrzymałe, zniosą bardzo wiele. Ich zaletą jest również łatwość prowadzenia, toczą się łatwo niezależnie od powierzchni. Pchacz z powodzeniem porusza się po dywanie, kafelkach, wykładzinie i parkiecie. Jest bezpieczny i wytrzymały. Ma zaokrąglone brzegi i system zbierający, zamknięty w bębnie. Dzieci szybko przetestują jego wytrzymałość, wchodząc do niego. Choć producent nie zaleca takiego użytkowania, to mogę wspomnieć, że kółka znoszą bardzo dzielnie masę 18-miesięcznego dziecka. Maluchy wielokrotnie woziły się w zbieraczu i nic złego się z nim nie stało. Z pewnością zawdzięcza to masywnym kółkom, o których już pisałam.

zbieracz_klockow_5.jpg

Co jeszcze znajdziemy w zestawie?

Poza wózkiem, w zestawie znajduje się 20 klocków. Są kolorowe, o różnej wielkości, jednak ta liczba klocków to za mało do ciekawej zabawy w budowanie. Zdecydowanie zachęcam do zakupu zestawu 60 lub więcej samych klocków. Wtedy zabawa nabierze rumieńców. Więcej materiału pozwoli stworzyć ciekawsze budowle, no i zabawa w zbieranie będzie trwała znacznie dłużej.

Po prostu – polecam

Zbieracz jest bardzo ciekawym pomysłem na prezent. Ma interesującą formę, a maluchy szybko i chętnie wypróbują jego możliwości. Zdecydowanie jednak więcej frajdy da w połączeniu z dodatkowymi klockami do zabawy. Jego wytrzymałość, jakość i funkcja, którą ma pełnić, są bez zarzutów.

Czytaj też o zestawach klocków od Mega Bloks

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro