Zatańczymy razem Magiczny Taniec Kopciuszka – nowa lalka

Na sklepowych półkach pojawiła się nowa lalka. To śliczna, jasnowłosa postać, znana dzieciom i dorosłym z opowiadanych i czytanych bajek. Kopciuszek w nowej odsłonie zachwyca przede wszystkim magiczną sukienką. Jakie ma ona funkcje? Zapraszam do lektury.

Katarzyna Mindak Katarzyna Mindak / 25-05-2016

Bajkowa geneza

Kopciuszka chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Historia bajkowej bohaterki to jedna z ulubionych opowieści małych dziewczynek. Z wielkim entuzjazmem słuchają dziesiątki razy opowieści o smutnej i zapracowanej siostrze, która dostaje niesamowity prezent od dobrej wróżki. Dzięki niej może spełnić swoje wielkie marzenie i wziąć udział w królewskim balu. Właśnie moment wspaniałej zabawy podczas balu ma ukazywać nowa lalka firmy Mattel. Czym zachwyca dziewczynki? Funkcją tańca i pięknym wyglądem.

kopciuszek_2.jpg

Balowy blask

Lalka ma wysokość 30 centymetrów. Ma charakterystyczny wygląd, który znamy z większości ilustracji z bajek. Magicznie tańczący Kopciuszekto blond piękność. Jej włosy upięte są w elegancji kok, jak przystało na zabawę na królewskim balu. Misternie ułożoną fryzurę zdobi wpinany diadem w niebieskim kolorze. Diadem jest zdejmowany. Na buzi Kopciuszka dominują duże, niebieski oczy. Lalka ma namalowane długie rzęsy i różowe usta. Jest bardzo ładna! Została ubrana w długą, błękitną suknię. Góra sukni to bogato zdobiony, malowany gorset. Ma on małe, błękitne rękawki, tłoczone dekoracje i zdobienia w srebrnym kolorze. Na środku gorsetu możemy zauważyć dużą, błyszczącą kokardę, którą obsypano brokatem – z pewnością spodoba się to dziewczynkom! Na wysokości pasa suknia lalki posiada dodatkowe zdobienie. Jest to baskinka z miękkiego tworzywa. Stanowi nie tylko ozdobę – to także element, który ukrywa mechanizm lalki. Dół sukni Kopciuszka to materiałowa spódnica. Została uszyta z miękkiego, błyszczącego materiału w błękitnym kolorze, a dodatkowo ozdobioną ją połyskującymi, srebrnymi gwiazdkami. Spódnica sięga niemal do samej ziemi i przysłania niebieskie, malowane pantofelki, które lalka ma na nogach.

kopciuszek_5.jpg

Taneczne funkcje

Magiczny Taniec Kopciuszka nie mógłby istnieć bez tanecznej funkcji. Gdy obejrzymy lalkę dokładnie, z pewnością zauważymy kółka w jej butach. Jest to mechanizm, który pozwala przenieść napęd na obrotową obręcz na wysokości pasa lalki. Jakie funkcje uruchomi? Gdy dziewczynki postawią lalkę pionowo i przesuną nią pod stole czy podłodze, zobaczą jak suknia Kopciuszka kręci się niczym we wspaniałym tańcu! Robi naprawdę ciekawe wrażenie! Im szybciej przesuwamy lalkę, tym piękniej wiruje suknia, która wypełnia się powietrzem i przypomina iście królewską kreację! Zabawa jest naprawdę łatwa i bez problemu poradzą sobie z nią nawet małe dzieci. Sukienka Kopciuszka pięknie układa się w tańcu, więc nie jestem zdziwiona, że o tej lalce marzy niejedna dziewczynka! Lalka świetnie sobie radzi na różnych powierzchniach, więc dziewczynki nie muszą ograniczać się podczas zabawy.

kopciuszek_6.jpg

Wady i zalety

Zacznę może od dobrych stron. Lalka jest śliczna, bez dwóch zdań! I twarz lalki, i jej suknia wzbudzą radość, podziw i rozmarzenie u dziewczynek. Lalka jest duża i funkcyjna, ma też dobrą cenę. Wirująca suknia z pewnością ma wielkie szanse przenieść dziewczynki do świata wyobraźni, gdzie z przyjemnością odtworzą sceny z opowieści. Suknia wspaniale się kręci i od razu przywodzi na myśl piękne tańce. Jeśli dziewczynki mają w swojej kolekcji Kena lub inną lalkę-księcia, to z pewnością ta para nie raz ze sobą zatańczy! Lalka ma świetną jakość. Mechanizm jest prosty, nie ma się w nim co zepsuć. Działa również bez zarzutu. Bawiłam się nią mnóstwo razy i nie zdarzyło się, by suknia nie zawirowała.

Lalka nie jest jednak bez wad. W zasadzie nie są to wielkie wady, a dwie kwestie, które można by było poprawić. Po pierwsze zakres ruchu, szczególnie w nogach. Niestety są one ze sobą złączone, co nie wygląda ładnie i bardzo go ogranicza. Ma to pewnie uzasadnienie w funkcjonowaniu mechanizmu, jednak nie znając tych szczegółów i myśląc kryteriami dziewczynek, zaliczam to jako dużą wadę. Ograniczony zakres ruchu mają również ręce lalki, bo blokują je rękawki sukni. Druga wada to włosy. Są krótkie, a dziewczynki bardzo lubią przecież czesać lalki! Mając do dyspozycji taki piękny diadem, aż prosi się, by czesać lalkę w wymyśle fryzury. Włosy lalki sięgają tylko do ramion.

  1. kopciuszek_3.jpg
  2. kopciuszek_4.jpg
  1. kopciuszek_3.jpg
  2. kopciuszek_4.jpg

Jednak wymienione przeze mnie wady najprawdopodobniej zupełnie nie będą przeszkadzały dziewczynkom! Zachwycone wspaniałą, wirującą suknią ulubionej bohaterki rozmarzą się na myśl o królewskim balu i to jest dobry powód, by zakupić tę wersję Kopciuszka.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro