Zaskocz gości! Najciekawsze wycieraczki przed drzwi frontowe

Gość w dom, Bóg w dom. Zgodnie ze staropolskim przysłowiem, każdego człowieka należy przyjąć z otwartymi ramionami i najwyższymi honorami. Zainteresowanie osobą, która odwiedza nasze domostwo, możemy okazać już przed przekroczeniem progu naszego domu. I nie chodzi bynajmniej o stylowe drzwi czy oryginalną kołatkę. Istnieje prostsze rozwiązanie, tym bardziej że z reguły każdy człowiek przed wejściem do mieszkania wyciera buty. Dlatego warto pomyśleć nad zakupem nietuzinkowej wycieraczki.

Krzysztof Łukanowski Krzysztof Łukanowski  / 18-08-2015

A tych jest naprawdę sporo. Możemy wybierać spośród wycieraczek, na których będą nadrukowane zabawne hasła, ale nasz wybór możemy skierować również na wycieraczki o różnych kształtach i kolorach. Ciekawa forma i wykonanie wycieraczki na pewno wprawią naszych gości w dobry humor.

Wycieraczka na dzień dobry

Większe miasta są prawdziwym tyglem językowym, gdzie spotykają się ludzie z różnych kultur. Coraz więcej Polaków ma w swoim gronie znajomych osobę posługującą się innym językiem. W związku z tym warto pomyśleć o ciekawej formie przywitania gości z różnych stron świata w naszym domu. Nowoczesna wycieraczka Bonjour dostępna jest w kolorze czarnym i miedzianym, a swoją ceną nie nadwyręży naszej kieszeni. Na wycieraczce wytłoczone są powitania w różnych językach, co stanowi radosny akcent na wstępie do naszego mieszkania. Ponadto głębokie tłoczenia dobrze zbierają piasek i inne zanieczyszczenia.

Wycieraczka dbająca o spokój dzieci

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zachowanie wysokich standardów higieny w otoczeniu małego dziecka. Często nieproszeni goście mogą roznosić zarazki, tak niebezpieczne dla maluszków. Warto zatem działać prewencyjnie i zminimalizować ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji. Pomoże w tym wycieraczka Baby at home. Piękne wykonanie oraz moc kolorów przyciągają uwagę. Ponadto hasło przewodnie może zapewnić spokojny sen naszemu maluchowi (gość zastanowi się dwa razy, zanim użyje dzwonka).

Wycieraczka Don Corleone

Coś dla fanów „Ojca Chrzestnego”. Wycieraczka z nazwiskiem mafiosa z powieści Mario Puzo daje jasny sygnał, kto jest panem domu. Tej stylowej wycieraczki nie powstydziłby się ani Marlon Brando, ani Robert De Niro. Napis wykonany jest elegancką czcionką, a wewnętrzna ramka dodaje szyku. Całość sprawia wrażenie ponadczasowego przedmiotu, a wykonanie z włókna kokosowego sprawi, że wycieraczka starczy na długie lata.

Kokosowe wycieraczki z napisami

Może tak zaintrygować naszych gości jeszcze przed zapukaniem do drzwi? Z pewnością taki efekt osiągniemy dzięki zaprezentowaniu ciekawego tekstu na samym wstępie. Na rynku znajdziemy bogaty wybór wycieraczek wykonanych z trwałego włókna kokosowego, na których „nadrukowany” jest napis, czasami wzbogacony o ciekawą grafikę. O ile niektóre są raczej kiepskim pomysłem (np. „Nikogo nie ma w domu”), to np. „Jakie ładne skarpetki” potrafi wywołać uśmiech na twarzy.

Serce dla romantyków

Dla romantycznej duszy doskonałym rozwiązaniem będzie zakup wycieraczki w kształcie serca. Takie wycieraczki mogą mieć różne napisy, np. znane „home sweet home” czy trochę głębsze myśli, takie jak „home is where your heart is”. Decydując się na taką wycieraczkę, już na samym progu pokażemy naszym gościom, że są naprawdę mile widziani, a nasz zawsze dom stoi dla nich otworem. Wybór wycieraczki może także wpłynąć na postrzeganie naszego mieszkania przez odwiedzających nas gości. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, na pewno spotkamy się z pozytywnym odbiorem przez znajomych.

Wycieraczka wyjęta z kreskówki

Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie zarówno u fanów filmów animowanych, jak i u entuzjastów komiksów. Na rynku możemy wybierać spośród wielu zabawnych modeli wycieraczek, które wyglądają, jakby zostały wyciągnięte z bajki. Nasz wybór możemy skierować np. na wycieraczkę ze świata Simpsonów, na której widoczne jest logo piwa Duff. Taki gadżet sprawi radość nie tylko fanom kreskówki, ale również piwoszom, Duff to w końcu smaczny niemiecki pilsner. Unikalna, ale przede wszystkim zabawna wycieraczka niewątpliwie wywoła uśmiech na twarzy naszych gości.

Inne ciekawe wycieraczki z nadrukiem

Oprócz wyżej wymienionych na rynku dostępnych jest wiele innych modeli wykonanych z najróżniejszych materiałów. Ciekawe wycieraczki z nadrukiem najczęściej wykonane są z gumy i włókna kokosowego, które bardzo dobrze zbiera brud przenoszony pod podeszwami. Tego typu materiał w połączeniu z ciekawym nadrukiem idealnie sprawdzi się w walce z nieproszonym piaskiem, a interesujący nadruk będzie dobrym przyczynkiem do miłego spotkania.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro