Zaproszenia ślubne 2017 – eleganckie czy zabawne?

Zaproszenia ślubne 2017 – eleganckie czy zabawne?

autor: Katarzyna Łukijaniuk, data publikacji: 16-02-2017

Przygotowania do ślubu są czasem pełnym emocji. Wiążą się z podejmowaniem decyzji dotyczących nie tylko czasu i miejsca ceremonii, ale także całą listą zadań, które należy wykonać zanim nadejdzie wielki dzień. Jednym z dylematów, przed którym stają przyszli małżonkowie, jest wybór zaproszeń ślubnych. Na rynku jest cała gama zaproszeń, spośród których ciężko jest wybrać te najpiękniejsze. Jeszcze kilkanaście lat temu większość par wybierała klasyczne, białe zaproszenia. Dziś sytuacja się zmieniła. Coraz częściej stawiamy na oryginalność i kreatywność. Staramy się nie powielać schematów, by wyróżnić się na tle innych par.

Jednym z podziałów, jaki możemy uwzględnić, przeglądając zaproszenia ślubne, jest ich charakter. Warto postawić sobie pytanie, czy bardziej zależy nam na elegancji czy też wolimy wywołać uśmiech na twarzy gości.

Eleganckie zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne są zapowiedzią tego, co się wydarzy. Ze względu na podniosły charakter uroczystości, wiele par decyduje się na klasyczną elegancję. Papeteria ta często utrzymana jest w jasnych kolorach, w których przeważa biel, beż, écru. Występują na nich subtelne tłoczenia, delikatne motywy florystyczne i połyskujące zdobienia. Jasne kolory mogą być zestawiane ze złotymi bądź srebrnymi dodatkami. Bywa, że takie zaproszenie zawiera pasek, wstążeczkę lub kokardkę w kolorze przewodnim.

W roku 2017 modne są nie tylko królewskie barwy, takie jak srebro czy złoto. Na eleganckich zaproszeniach ślubnych pojawi się stylowa koronka i klasyczne czarno-białe zestawienia. Nadal mile widziane są ręcznie robione zaproszenia. Innowacją jest kolor uznany za hit roku 2017 – greenery, czyli soczysta zieleń, która pasuje do zaproszeń w stylu rustykalnym. W tym roku królują także laserowe wstawki, projekty 3D i oryginalne, choć niekoniecznie rzucające się w oczy, wzory. Eleganckie będą ponadto zaproszenia, na których pojawią się akwarele.

Elegancja jest ponadczasowa i zawsze piękna. W tym przypadku macie nieograniczone pole działania. Nie ma tu określonej palety kolorów, która może pojawić się na eleganckich zaproszeniach. Bardzo ważne jest staranne wykonanie i nieprzesadzanie z dodatkami. Pamiętaj, że na wygląd zaproszeń wpływa nie tylko odpowiednie zestawienie barw, ale i jakość użytych materiałów, dlatego zanim zdecydujesz się na jeden model zaproszenia, sprawdź, jak wygląda jego próbka.

Zabawne zaproszenia ślubne

Na niestandardowe rozwiązania stawia coraz więcej par. Zaproszenia są bardziej spersonalizowane, kreatywne, zabawne. Młodzi ludzie starają się przez nie pokazać swój charakter, hobby lub zasygnalizować, jak będzie wyglądało planowane przyjęcie, a może nawet ich wspólne życie.

Na zabawnych zaproszeniach ślubnych bardzo często pojawiają się śmieszne grafiki przedstawiające parę młodą w różnych sytuacjach. Niektórzy wybierają obrazki, które informują gości o tym, w jaki sposób się poznali (np. zaproszenie, które przedstawia parę młodą siedzącą przy dwóch różnych komputerach) lub jak spędzają swój czas wolny (para młoda na rowerze lub motorze). Na Allegro znajdziemy nawet zaproszenia przedstawiające parę młodą w momencie składania przysięgi małżeńskiej, gdzie nad głową księdza pojawia się tekst: „I przyrzekacie zmienić swój status na FB na zamężna i żonaty…” lub ukazujące pannę młodą w stanie błogosławionym. Takie zaproszenia pokazują, że przyszli małżonkowie mają ogromne poczucie humoru i dystans do siebie.

Sylwetki pary młodej bywają uzupełniane o prawdziwe zdjęcia. Bardzo oryginalne i odważne są zaproszenia wyglądające jak wezwanie do sądu. Niektórzy postanawiają podejść do sprawy po kumpelsku i wybierają po prostu napis: „Kaśka i Robert zapraszają na ślub”. Zabawne, ale i urocze są zaproszenia z kolekcji dzieciństwo, które tworzone są na zasadzie fotomontażu – do sylwetki pary młodej dopasowywane są twarze narzeczonych z okresu, kiedy byli jeszcze dziećmi. Wręczając gościom takie zaproszenia, mamy pewność, że nie trafią one do kosza i będą pamiątką na długie lata.

Eleganckie czy zabawne – każde zaproszenie ma swój urok i jest wyjątkowe. Zapowiada bowiem dzień, który na zawsze odmieni życie dwojga kochających się ludzi. Nie jest ważne, czy pójdziecie w stronę klasyki czy żartu. Istotne jest to, by zaproszenie odzwierciedlało to, jakimi jesteście ludźmi i jak podchodzicie do życia, a nie to, jak chcecie, aby was postrzegano.