Zamrażarka skrzyniowa czy szufladkowa?

Zamrażarka skrzyniowa czy szufladkowa?

Zamrażanie produktów spożywczych to jedna z najlepszych metod przechowywania żywności. Zamrażarka to niezbędny sprzęt AGD, który musimy posiadać w domu. Oczywiście nasza lodówka ją ma, ale czy jest wystarczająca, aby pomieścić wszystko to, co chcemy przechować? Może warto zakupić dodatkową zamrażarkę? Urządzenie to ma świetne zastosowanie zarówno w domu, jak i w lokalach gastronomicznych czy sklepach. Na rynku jest dostępnych wiele modeli – zarówno wolnostojących jak i do zabudowy.

udostępnij

Mirosław GórzyńskiMirosław Górzyński / 11-03-2016

Zamrażarki skrzyniowe

Kupując taką zamrażarkę musimy się zastanowić, jakie mamy zapotrzebowanie na produkty mrożone, ponieważ to zadecyduje o jej pojemności. Ważne są też koszty jej użytkowania, czyli zużycie energii. Lepiej, jeśli zamrażarka będzie mniejsza, co pozwoli ją w całości wypełnić. Istotne jest również miejsce, gdzie będzie stała. Musimy pamiętać o tym, aby pomieszczenie dla zamrażarki nie było zbyt ciepłe. Wszystkie zamrażarki tego typu otwiera się od góry. Posiadają jedną komorę. Z tego względu, żywność świeższą powinniśmy wkładać na spód, a starszą na wierzch.

Zamrażarka skrzyniowa Electrolux EC2233AOW1 A+++

To zamrażarka o pojemności 223 l. Idealna dla dużej rodziny. Model ten dostępny jest w kolorze białym, w środku posiada oświetlenie. Urządzenie wyposażono w bardzo przydatny alarm, który poinformuje nas, gdy temperatura wewnątrz niebezpiecznie wzrośnie. Zamrażarka klasy A+++ pozwoli na przechowywanie w jej wnętrzu żywności nawet przez 12 miesięcy. Dzięki technologii LowFrost tworzenie się lodu zostało zredukowane o 80 %.

Zamrażarka skrzyniowa Polar PCF100/1 A+ 100l

To ładna i zgrabna zamrażarka w kolorze białym, która cicho pracuje. Pojemność tej zamrażarki to 100l. Klasa energetyczna A+ oznacza, że znacznie oszczędza prąd i zapewnia niskie koszty eksploatacji.

Zamrażarka skrzyniowa BEKO HSA 29520

Wolnostojący model, o dość dużej pojemności – 284 l. Doskonale nadaje się dla dużej rodziny lub do zakładu gastronomicznego. Producent zamontował uszczelki antybakteryjne, które dobrze chronią wnętrze przed niepożądanymi drobnoustrojami. Klasa energetyczna A+ pozwala zaoszczędzić energię.

Zamrażarka skrzyniowa Amica FS 200 3 A+ 197l

To jedna z niewielu zamrażarek o małej głębokości – 56 cm. Jej szerokość (98 cm) pozwoli na postawienie jej nawet w wąskich pomieszczeniach. Klasa energetyczna A+ to gwarancja niskich kosztów energii.Popularnymi producentami zamrażarek skrzyniowych są firmy: Beco, Candy, Elektrolux, Gorenje.

Zamrażarki szufladowe

Zamrażarki szufladkowe to idealne rozwiązanie, jeżeli nie posiadamy zbyt dużej powierzchni mieszkalnej. Produkty przechowujemy w pionie, podobnie jak w lodówce. Drzwi otwieramy także jak lodówkowe. Pojemność tego typu zamrażarek przekracza nawet 300 l. Dzięki przezroczystym szufladom umieszczona w nich żywność jest łatwo dostępna i dobrze widoczna. Ciekawym rozwiązaniem jest opisywanie szuflad, wówczas będziemy wiedzieli, gdzie znajduje się np. mięso, warzywa czy inne półprodukty. Jedyną wadą zamrażarki szufladowej jest to, że nie możemy przechowywać w niej produktów o dużych gabarytach.Oto kilka modeli na które warto zwrócić uwagę:

Zamrażarka szufladowa Beko FSA 21320 A+

Zamrażarka posiada sześć szuflad, co pozwoli nam dowolnie rozmieścić produkty żywnościowe. W tym modelu mamy możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi na lewą lub prawą stronę. Uszczelka w drzwiach jest antybakteryjna, więc chroni wnętrze chłodziarki przed drobnoustrojami. Klasa energetyczna A+ dba o środowisko naturalne i chroni nasz budżet przed wysokimi rachunkami za energię. Szybko mrozi pożywienie i, co ważne, cicho pracuje.

Zamrażarka szufladowa Whirlpool AFB 601 AP A+

Niewielka zamrażarka w białym kolorze. Idealnie nadaje się do zabudowy. Posiada cztery komory do przechowywania produktów. Elementy chłodzące pod szufladami równomiernie rozkładają temperaturę. Klasa A+ zapewnia niskie koszty eksploatacji. Model ten posiada możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi na odpowiadającą nam stronę. Jest lekka i cicho pracuje.

Zamrażarka szufladowa Electrolux EUF2242AOX

Wysokiej klasy urządzenie A++ o pojemności 197 l. System funkcji FastFreeze umożliwia szybsze zamrażanie świeżych produktów. Ta funkcja sprawia, że nasze produkty zachowują wszystkie wartości odżywcze. Inna funkcja EcoMode, zapewnia użytkownikowi dobór odpowiedniej temperatury zamrażania. W sytuacjach krytycznych, tj. nagły wzrost temperatury wewnątrz urządzenia, włącza się alarm w postaci sygnału dźwiękowego oraz lampki kontrolnej. Inteligentny system SpacePlus informuje nas, jakie produkty znajdują się w zamrażarce.

Zamrażarka szufladowa Bosch GID 14A50

Malutka zamrażarka w białym kolorze. Szybko zamraża produkty. Posiada trzy szuflady. Idealnie nadaje się do zabudowy.

Skrzyniowa czy szufladowa?

Wybór rodzaju zamrażarki zależy od naszych preferencji oraz tego, jakie produkty chcemy przechowywać. Przy zakupie zamrażarki – zarówno szufladowej jak i skrzyniowej – warto pamiętać, aby wybrany model posiadał system No Frost, czyli tzw. odpowiednią cyrkulację powietrza. System ten zapobiega osadzaniu się pary wodnej na jedzeniu i urządzeniu. Ważne jest również, abyśmy zwrócili uwagę na to, jak długo zamrażarka utrzymuje temperaturę. Jest to istotne w momencie, gdyby zdarzyła się awaria powodująca brak prądu. Najczęściej zamrażarki trzymają temperaturę do 25 godzin.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro