Zalety zlewozmywaków jednokomorowych

Stanowią nieodzowny element wyposażenia każdej kuchni. Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami zmywarek do naczyń czy preferujemy jedzenie na mieście i na wynos, nie możemy obyć się bez zlewozmywaka kuchennego.

Anna Matraszek Anna Matraszek / 29-09-2016

Wygoda

Jeszcze niedawno jednokomorowe zlewozmywaki kojarzyły się wyłącznie z malutkimi, kwadratowymi albo okrągłymi sprzętami umieszczanymi w smutnych i tanich mieszkaniach studenckich. Teraz coraz częściej stają się wyborem i modną alternatywą, a nie smutną koniecznością czy tańszą alternatywą. Podzielić je możemy na kilka grup, mają przeróżne zalety i zastosowania.

Są oczywiście klasyczne jednokomorowe zlewozmywaki, okrągłe i prostokątne, przeznaczone głównie dla tych, którzy mało jedzą w domu albo korzystają głównie ze zmywarek. Dla jednokomorowego małego zlewozmywaka łatwiej jest znaleźć miejsce nawet w niewielkiej kuchni lub aneksie, są wystarczające do umycia kilku szklanek i kubków oraz owoców. Dodatkowo prezentują się schludnie i skromnie w niewielkich przestrzeniach.

Większe zlewozmywaki są zaopatrzone w ociekacz – jedną malutką komorę, do której wstawiamy mokre naczynia. Inną wersją ociekacza jest zastąpienie drugiej komory płaską powierzchnią, ukształtowaną w fale, która jest nachylona w stronę właściwej komory zlewu. Trzeba przyznać, że taki zlewozmywak zajmuje nieco więcej miejsca, ale nie wymaga wycinania dużego otworu w blacie i jest bardzo praktyczny nie tylko wtedy, gdy mamy mało naczyń, ale i wówczas, gdy brakuje nam miejsca na suszarce lub gdy chcemy podsuszyć większe garnki i patelnie, które na standardowej suszarce się nie mieszczą.

Zlewozmywaki tego typu są robione z przeróżnych materiałów – metalu, grubej blachy nierdzewnej, emaliowanej na różne kolory. Bardzo popularne są też zlewozmywaki z tworzyw plastikowych – nie wyginają się, są sprężyste, nie ma ryzyka uszkodzenia emalii i uporczywego kamienia w przypadku twardej wody, występują w większym zakresie kolorystycznym, a co najważniejsze – są najlżejsze z dostępnych na rynku modeli. Dodatkowo na Allegro można kupić wiele jednokomorowych zlewozmywaków z baterią w komplecie. Komplet jest dopasowany stylistycznie i kolorystycznie, nie musimy już szukać odpowiedniej baterii na własną rękę.

Moda

zalety_zlewozmywakow_jednokomorowych.jpg

Coraz modniejsze od kilku lat style urządzania przestrzeni mieszkalnych przenoszą się również na modę dotyczącą hydraulicznego wyposażenia kuchni. Modne są nie tylko miedziane kurki, kredensy czy kolorowe lodówki, ale też kamienne i granitowe zlewozmywaki. Nieodzowne dla stylu prowansalskiego czy skandynawskiego duże granitowe lub kamienne zlewozmywaki nawiązują do dawnych kuchni – mają jedną, bardzo głęboką komorę. Jest to świetny zlew do ekologicznego mycia naczyń bez zmywarki.

Napełniamy go gorącą wodą z płynem do mycia naczyń, pozwalamy naszym garnkom i talerzom na odmoknięcie, a potem wymagają one już tylko niewielkiego szorowania i opłukania w chłodnej wodzie. Tego typu zlewozmywaki jednokomorowe są bardzo ciężkie, ale też trwałe, odporne na stłuczenia, zarysowania, gorąco, ciężar, odbarwienia, odkształcenia i zarysowania. Jednocześnie taki zlewozmywak prezentuje się świetnie w dużych otwartych kuchniach i nadaje im klasycznego domowego stylu.

Dla zwolenników minimalistycznych czy loftowych klimatów też można coś znaleźć, np. duże gospodarcze zlewozmywaki, standardowo przeznaczone do kuchni restauracyjnych, ale sprawdzające się też w warunkach domowych.Coraz modniejsze od kilku lat style urządzania przestrzeni mieszkalnych przenoszą się również na modę dotyczącą hydraulicznego wyposażenia kuchni. Modne są nie tylko miedziane kurki, kredensy czy kolorowe lodówki, ale też kamienne i granitowe zlewozmywaki. Nieodzowne dla stylu prowansalskiego czy skandynawskiego duże granitowe lub kamienne zlewozmywaki nawiązują do dawnych kuchni – mają jedną, bardzo głęboką komorę. Jest to świetny zlew do ekologicznego mycia naczyń bez zmywarki.

Napełniamy go gorącą wodą z płynem do mycia naczyń, pozwalamy naszym garnkom i talerzom na odmoknięcie, a potem wymagają one już tylko niewielkiego szorowania i opłukania w chłodnej wodzie. Tego typu zlewozmywaki jednokomorowe są bardzo ciężkie, ale też trwałe, odporne na stłuczenia, zarysowania, gorąco, ciężar, odbarwienia, odkształcenia i zarysowania. Jednocześnie taki zlewozmywak prezentuje się świetnie w dużych otwartych kuchniach i nadaje im klasycznego domowego stylu.

Dla zwolenników minimalistycznych czy loftowych klimatów też można coś znaleźć, np. duże gospodarcze zlewozmywaki, standardowo przeznaczone do kuchni restauracyjnych, ale sprawdzające się też w warunkach domowych.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro