Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Zdaniem eksperta

Żagiel przeciwsłoneczny – czyli jak zacienić rabatę?

Odpoczynek podczas upalnego dnia w ogrodzie to niesamowity luksus. Przyjemnie zacienione miejsce pozwoli nam na chwilę relaksu i wytchnienia. A co, jeśli nie posiadamy takiego miejsca, tylko słońce pali w ogrodzie niemiłosiernie? Z pomocą przyjdzie nam żagiel przeciwsłoneczny, który nie tylko da nam potrzebny cień, ale również pomoże stworzyć piękną i ocienioną rabatę. Dodatkową zaletą jest jego montaż, gdyż to od naszych potrzeb zależy, jak go zamocujemy: czy będzie to poziomo, pionowo, czy też pod konkretnym kątem. Ponadto miejsce jego montażu może być skrajnie różne: może on być zamocowany nad tarasem, jak również nad konkretnym miejscem, np. naszym ulubionym zakątkiem w ogrodzie.

Żagiel przeciwsłoneczny – czyli jak zacienić rabatę?

Żagiel przeciwsłoneczny – czym jest?

Żagiel przeciwsłoneczny to bardzo modna i oryginalna alternatywa dla parasoli, pergoli czy markiz. Jest to nowoczesne i niezwykle eleganckie rozwiązanie służące zacienianiu tarasów, patio, parkingów, basenów, placów zabaw itd. Chroni nas przed szkodliwym działaniem promieni UV i ciepłem, a jednocześnie wspaniale podnosi walory estetyczne budynku.

Z kolei ogród wypełniony kolorowymi żaglami, które przypominają baldachimy, to czysta awangarda. Dzięki barwnym żaglom możesz stworzyć wyjątkową aranżację, którą zachwycisz każdego.

Żagiel przeciwsłoneczny jest grubym, poliestrowym materiałem, który posiada właściwości hydrofobowe, a to znaczy, że nie przepuści nawet kropli wody. Deszcz spływa po nim, nie wsiąkając w ogóle w jego strukturę. Dzięki temu jest całkowicie odporny na wilgoć i pleśń. Ponadto jego gruba gramatura oraz impregnat odbijają w 100% promieniowanie UV.

Żagiel przeciwsłoneczny – montaż

W odróżnieniu od tradycyjnych markiz żagle zacieniają nieco mniejszą powierzchnię. Ale nie wymagają przy tym ściany jako podstawy montażu. Oczywiście można zamontować jedną stronę do ściany, a drugą przy pomocy haków ściennych i słupków. Jeśli montujemy w ogrodzie i nie mamy ściany, to instalacja odbywa się za pomocą słupków drewnianych lub stalowych.

Żagiel przeciwsłoneczny – jaki wybrać model?

Obecnie na rynku mamy dostęp do przeróżnych żagli przeciwsłonecznych, mogą one być: trójkątne, kwadratowe, prostokątne, sześciokątne, ośmiokątne. Wszystko w zależności od przestrzeni, jaką żagle mają zacienić.

Żagle przeciwsłoneczne a zacienianie rabat

Urządzając ogród, do dyspozycji mamy sporo roślin, które do prawidłowego wzrostu nie potrzebują promieni słonecznych i wręcz preferują delikatne, rozproszone światło lub zupełny cień. Do takich roślin należą wszystkie gatunki, które występują w podszyciu leśnym. Królowymi takich rabat są bez dwóch zdań funkie, które zwracają uwagę pięknymi liśćmi o różnych barwach w zależności od odmiany. Mogą one być: zielono-żółte, biało-żółte, zielone, seledynowe, w kształcie mysich uszek, a nawet osiągające ogromne rozmiary. W zacienionej rabacie pięknie będą rosły rodgersje, których liście przypominają ulistnienie kasztanowca. Warto także postawić na pluskwice groniaste, inaczej nazywane świecznikami. Charakteryzują się one kwiatami w kształcie palących się świec. Parzydła leśne to kolejne rośliny z zacienionych zakątków, które wdzięczą się pięknymi i okazałymi kwiatami w kolorze białym. Późną wiosną ocienioną rabatę ślicznie ozdobią różnobarwne orliki, obok których nie można przejść obojętnie. Polecam także serduszki, cechujące się bardzo oryginalnymi różowo-białymi kwiatami, które do złudzenia przypominają kształt serca. W zacienionej rabacie nie może zabraknąć zawilców japońskich, liliowców, kolorowych tawułek i wielobarwnych żurawek. Sama natomiast na takich miejscach uprawiam i z całego serca polecam wietlice. Należą one do rodziny paproci, mają niewielkie rozmiary, liście przybierają różne kształty i kolory. Są niesamowitą ozdobą. Na takich rabatach miejsce znajdą również hortensje, różaneczniki, trzmielina Fortune’a, miłorząb, śnieguliczka, pieris japoński, irga Dammera i wiele, wiele innych.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Dom i Ogród


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro