Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Zadbaj o swój związek – przegląd poradników seksualnych

Każdy związek przeżywa trudniejsze chwile. Najczęściej potrafimy sobie z nimi poradzić. Niekiedy problem w relacjach z partnerem lub partnerką dotyka sfery intymnej. Chcielibyśmy coś zmienić, spróbować czegoś nowego lub lepiej zrozumieć drugą stronę, aby móc sprostać jej oczekiwaniom. Poradniki seksualne mogą nam pomóc poznać nie tylko ciało, ale również emocje i mowę ciała bliskiej osoby.

Iwona Szadkowska Iwona Szadkowska / 26-08-2015

„Kamasutra”

„Kamasutra” to sztuka kochania. Znajdziemy w niej wiele pozycji zbliżających kobietę i mężczyznę. Dowiemy się więcej o obyczajach erotycznych, zmysłowości, tajemniczości i uczuciach. Swoją drogą jest to jeden z najbardziej popularnych poradników seksualnych na Allegro. „Kamasutra” to swego rodzaju przewodnik po erotyce, nowych pozycjach i doznaniach. Jeżeli ktoś chce spróbować czegoś nowego, tu znajdzie wiele inspiracji. Koszt książki zaczyna się od około 10 zł.

„Masaż erotyczny”

Pozostając przy sferze cielesnej, warto sięgnąć po książkę „Masaż erotyczny” M. del Carmen. W poradniku znajdziemy wiele technik masowania – ruchy wachlarzowe, rozcieranie, uciskanie, pobudzające ugniatanie, ruchy wibracyjne i inne. Dowiemy się, w których miejscach najlepiej je wykorzystać, aby rozbudzić pożądanie.

„Seksualny klucz do kobiecych emocji”

Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o kobiecych emocjach, warto sięgnąć po książkę „Seksualny klucz do kobiecych emocji” J.D. Fuentes. Nie jest to typowy poradnik, ale praktyczne zastosowanie technik, które pomagają mężczyźnie w następujących kwestiach: jak zwrócić na siebie uwagę kobiety, jak zaangażować ją uczuciowo i rozbudzić jej emocje, jak wywołać u niej pożądanie, nawet jej nie dotykając.

„Mowa ciała w stosunkach partnerskich”

„Mowa ciała w stosunkach partnerskich” D. Cohena to propozycja dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć drugą połówkę. Znajomość mowy ciała sprawdza się nie tylko w biznesie, ale również w życiu prywatnym. Dzięki temu możemy odczytać uczucia drugiej osoby i sygnały ostrzegawcze, co ułatwi wzajemne relacje i pozwoli wzbogacić związek.

„Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?”

Na zakończenie warto wspomnieć o książce, która w zabawny sposób odpowiada na pytanie, dlaczego mężczyźni kochają zołzy? Książka autorstwa A. Sherry to poradnik i rozrywka, zdradza tajemnice relacji damsko-męskich, ukazuje 100 zasad atrakcyjności, bynajmniej nie jest to uległość i skakanie na każde zawołanie. „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?” to książka o kobiecie niezależnej, z poczuciem humoru, mówiącej, co myśli i zadziornej – a to właśnie pociąga mężczyzn. Na Allegro można również kupić drugi tom wyżej wymienionej pozycji – „Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy?”

Przeczytaj pełną recenzję książki A. Sherry „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?”

Podsumowanie

Choć „Kamasutra” jest poradnikiem seksualnym, po który najczęściej sięgamy, to jednak nie powinniśmy na nim poprzestać. Egzotyczne pozycje, strefy erotyczne i inne wynalazki, które mogą sprawić wiele przyjemności podczas łóżkowych igraszek, to tylko początek propozycji. Pielęgnowanie związku powinno odbywać się zarówno od strony cielesnej, jak i mentalnej. Wówczas będziemy po prostu lubili przebywać w swoim towarzystwie.

podziel się