Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Zabawy na pikniku – familijne gry planszowe

Koc na trawie rozłożony. Słonko świeci. Wietrzyk wieje. Prowiant już prawie cały zjedzony, a jednak chcesz się jeszcze nacieszyć chwilą relaksu na świeżym powietrzu. Co możesz zrobić, żeby dzieciaki nie padły z nudów? Najlepiej wyciągnąć jakąś fajną grę, która dobrze sprawdzi się podczas rozgrywek na świeżym powietrzu.

Zabawy na pikniku – familijne gry planszowe

Hot Pot

Kto próbował kiedyś zmierzyć się z jedzeniem pałeczkami, ten wie, że początki bywają trudne. Jedzenie wędruje po całym talerzu lub ucieka już na ostatniej prostej do buzi. Jednym słowem jest to jedzenie dla cierpliwych. Hot pot prezentuje graczom miskę pełną jedzenia. Ich zadaniem jest zdobycie składników z 5 kart. Jest jednak mały szkopuł. Składniki możemy wyciągnąć z miski za pomocą pałeczek lub plastikowych szczypiec (wersja dla młodszych graczy).

Z grą Hot pot przetrwają tylko ci najbardziej cierpliwi i zręczni. Gra na pikniku wypada bardzo klimatycznie. Cena: ok. 55 zł.

Nie przegap: Gry i zabawy na piknik

Na językach

W czasie, gdy wszyscy siedzą na kocu piknikowym, wokół natura żyje własnym życiem. Mrówki biegają w trawie, komary latają dookoła, muchy siadają na kocu. Jakby fajnie było mieć taki język jak kameleon i łowić latające owady. Z grą Na językach możesz tego dokonać. Dzięki klejącym językom można łapać owady o określonych kształtach. Czy będziesz bardziej zwinny od przeciwników i załapiesz się na zwycięstwo?

Grę kupisz na Allegro za ok. 55 zł.

Dobble Chrono

Dobble weszło do nowego wymiaru i wprowadziło 5 nowych trybów rozgrywki. Jednak jedno pozostało niezmienne. Niezależnie od trybu gry do zwycięstwa prowadzi nas odnajdywanie na kartach par takich samych symboli. Zasady Dobble Chrono tłumaczy się w niecałą minutę. Dodatkowo mała liczba elementów powoduje, że niezależnie od tego, czy piknik będziemy urządzać na trawie przed domem, w parku, czy nawet na plaży, to nic nie powinno się pogubić.

Gra dostępna jest na Allegro za ok. 70 zł.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na piknik

Sushi! Go Party!

Dzięki pełnym sushi barwnym kartom gra będzie znakomicie prezentować się w piknikowym otoczeniu. Edycja Party daje możliwość zaproszenia do zabawy aż 8 osób. Tym razem gracze mogą nawet sami tworzyć menu. Przed rozpoczęciem rozgrywki mogą sami wybrać, z których kart danego rodzaju będą korzystać. W związku z tym wprowadza to duże urozmaicenie do rozgrywek. W Sushi! Go Party! nie zmienia się jednak zbieranie jak najbardziej opłacalnych zestawów sushi i pokonywanie przeciwników największą liczbą punktów.

Sushi! Go Party! kupisz na Allegro za ok. 75 zł.

Molkky

Drewniana odmiana kręgli znakomicie sprawdzi się jako przerywnik na rozruszanie podczas pikniku. Gracze mają do dyspozycji drewniany zbijak i próbują nim wycelować w ponumerowane kręgle. Oczywiście każdy stara się tak dobrać cele, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Molkky pozwala na plenerowe potyczki wśród graczy w różnym wieku.

Cena: ok. 125 zł.

Banda stworów

Jest to szybka prosta i przyjemna gra, która świetni sprawdzi się na pikniku. Każdy stwór ma swojego bliźniaka. Dlatego bardzo istotne jest dobre opisanie stwora. Istotne jest to, aby przekazać graczom jak najwięcej właściwych szczegółów, a omijać te wskazane przez kostkę. Dlatego czasami choćby nie wiadomo jak szczegół wydawał się ważny, to trzeba po prostu ugryźć się w język. Należy też pamiętać, że poszukiwanie par jest ograniczone czasowo, więc wymaga to od graczy niezłego skupienia i refleksu.

Bandę stworów dostaniesz na Allegro za ok. 80 zł.

Potworek głodomorek

Nawet na pikniku małe potworki nie mogą się doczekać, aż zaspokoją swój wielki głód. Stół nakryty, a potworki już gotowe w blokach startowych. Twoim zadaniem jest tak pokierować dwoma potworkami, aby zaspokoić ich ogromny apetyt. Gracz, który jako pierwszy okrąży stół i odpowiednio nakarmi swoje potworki, pokona rywali.

Potworek głodomorek oferuje proste i błyskawiczne rozgrywki, które bardzo dobrze wypadają jako piknikowy deser. Grę dostępna jest na Allegro za ok. 50 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro