Zabawna kąpiel dziecka. Kolorowe płyny, tabletki i inne gadżety

Czy to dla dorosłych, czy też dla dzieci, codzienna kąpiel to ogromna dawka przyjemności i możliwość odprężenia się po ciężkim dniu. Nawet jeśli dziecko nie lubi kąpieli, za pomocą kilku niewielkich i niedrogich przedmiotów możesz sprawić, że będzie to jego ulubiona czynność. W ostateczności wystarczy obrócić ją w zabawę i przekonać do niej nawet najbardziej zniechęcone dziecko.

Joanna Kopeć Joanna Kopeć / 28-11-2016

Zadziwiający jest fakt, że spora część dzieci obawia się kąpieli lub po prostu jej nie lubi. Może wiązać się to z wieloma czynnikami takimi jak: zbyt głęboka wanna, nieprzystosowana wanienka, nerwowa atmosfera, czy też po prostu nieodpowiedni sposób pokazania dziecku, na czym polega rytuał kąpieli. To dziecko musi samo określić (oczywiście dopiero takie w wieku kilku lat), jaki rodzaj kąpieli najbardziej mu odpowiada i jaki jest dla niego satysfakcjonujący. Dzisiaj zdecydowanie skupimy się na kąpieli, połączonej z zabawą. Bo zabawa jest w życiu najważniejsza.

Płyny do kąpieli

Tradycyjne płyny do kąpieli dla dzieci dzielą się na dwie kategorie: te, które po zapienieniu wytwarzają ogromne ilości piany oraz te, które pienią się tylko na chwilę, a po kilku minutach po pianie nie ma nawet śladu. Aby trafić w płyny pierwszej kategorii, zdecydowanie poleca się płyny, zawierające glicerynę. Dzięki temu bąbelki oraz sama piana będą bardziej elastyczne i będą długo utrzymywały się na powierzchni wody. Aby sprawić dziecku jeszcze większą frajdę, wybierz płyn, który barwi wodę na różne kolory lub tworzy pachnącą, np. bananową pianę. Jakiś czas temu, na rynku pojawiła się bardzo tania propozycja polskiej firmy Ziaja – linia Maziajki, która zgodnie z obietnicą producenta ma właśnie barwić wodę, jednocześnie pozwalając na wytworzenie piany. W skład linii wchodzą także inne kosmetyki dla dzieci. Możesz jednak kupić dwa takie płyny osobno – jeden do piany, drugi barwiący. Różowa lub niebieska woda z pianą na wierzchu musi wyglądać wspaniale.

Co za kolor!

W 2016 roku płyn do kąpieli to już przeżytek. Mocny, intensywny kolor wody możesz uzyskać przede wszystkim dzięki zastosowaniu barwnika do kąpieli. Został on skoncentrowany w małych pastylkach w 3 podstawowych kolorach, a każdy kolejny kolor możesz uzyskać dzięki ich mieszaniu. To świetna okazja do rozpoczęcia nauki o mieszaniu kolorów! Ponadto, pastylki te są bezpieczne nawet wtedy, kiedy dziecko zdecyduje się je zjeść. Nie jest to oczywiście zalecane, ale producent zaręcza, że jest to bezpieczne.

Musujące pastylki

Jeden z zabawniejszych elementów kąpieli, dzięki któremu pokażesz dziecku coś zupełnie nowego. Ogromne, okrągłe kule, podłużne prostopadłościany, oryginalne, kolorowe zwierzątka czy postacie z bajek – musujące pastylki do kąpieli występują pod naprawdę wieloma postaciami. Część z nich oprócz właściwości musujących posiada także te zapachowe. Najbardziej ulubionymi przez dzieci, musującymi pastylkami są te o zapachu gumy do żucia lub czekolady – czegoś, co dziecko bardzo dobrze zna i lubi to jeść. Oczywiście trzeba uważać, aby dziecko zachęcone pięknym zapachem nie zapragnęło zjeść takiej pastylki.

Zabawki

Wszelkiego rodzaju zabawki do kąpieli były obecne chyba w domu każdego z nas. Ogromne młyny na wodę, pływające po powierzchni wody zwierzątka, pistolety na wodę i wiele, wiele innych. Taka zabawka to możliwość połączenia zwykłej czynności jaką jest kąpiel z zabawą, co pomaga w dokładnym umyciu dziecka, które nie jest zbyt wielkim fanem kąpieli. Dzięki ciekawym zabawkom w kolorowej wodzie z dużą ilością piany, przekonanie do niej dziecka będzie możliwe prawie ze stuprocentową pewnością. Hitem natomiast są piankowe naklejki, które posiadają zdolność przyczepiania się do siebie, jak i do wanny. W ten sposób dziecko już nigdy więcej nie będzie chciało z niej wyjść.

Nie tylko dla dzieci

Nie musisz mieć dużo pieniędzy, aby wyczarować dla swojego dziecka kąpiel jak z bajki. W wytworzeniu ogromnej ilości piany świetnie sprawdzi się każdy szampon lub płyn do kąpieli – zarówno Twój, jak i zwykły, tani, za kilka złotych. Nie używaj jednak do tego celu męskich szamponów, ponieważ są one zbyt silne i mogą zwyczajnie uczulić dziecko. Aby wyprodukować więcej piany, dolewaj płyn lub szampon bezpośrednio do strumienia wody, a nie do wody już nalanej do wanienki czy do wanny. Samoczynne wymieszanie się płynu z wodą, jakie ma miejsce przy tego rodzaju aplikacji sprawia, że każda piana staje się jeszcze większa!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro