Zabawki ze świata „Księżniczki i żaby”

Niezwykła księżniczka o czarnych włosach, ciemnej skórze i wspaniałym głosie zaczarowała dziewczynki na całym świecie. Uciesz swoje dziecko prezentem związanym z historią „Księżniczki i żaby”.

Izabela Kokot Izabela Kokot / 12-05-2017

Opowieść o księżniczce i żabie to absolutna klasyka baśni, która od dekad towarzyszy tysiącom dzieci na całym świecie. W 2009 roku młodzi widzowie mieli okazję, by poznać nową wersję historii, inspirowaną książką E.D. Baker „Żabia księżniczka” i opowiadaniem braci Grimm „Żabi król”. Film animowany „Księżniczka i żaba” zdobył wiele fanów, dostał trzy nominacje do Oscara i natychmiast zainspirował potentatów przemysłu zabawkarskiego.

Nowy typ księżniczki

Księżniczki z filmów animowanych występują naprawdę w wielu wersjach. Mamy między innymi najbardziej pasujące do klasycznych, bajkowych postaci Królewnę Śnieżkę i Śpiącą Królewnę, dzielną wojowniczkę Mulan czy indiańską Pocahontas. Tiana z „Księżniczki i żaby” to jednak całkiem nowy typ księżniczki. Dziewczyna nie urodziła się w bogatej rodzinie, całe swoje życie ciężko pracowała i marzy o prowadzeniu własnej restauracji. Mieszka nie „gdzieś za górami, lasami i siedmioma morzami”, a w Nowym Orleanie, gdzie walczy o związanie końca z końcem i swoje marzenia. Nie brak jej wiary w siebie i determinacji – wcale też nie pragnie własnego księcia. Nie jest panną, która będzie czekać na to, by uratował ją królewicz. Zwłaszcza, że książę Naveen dopiero musi nauczyć się odpowiedzialności i troski o innych…

Tiana i Naveen

Wielbicielki bajki mogą sięgnąć po lalki ze swoimi ulubionymi bohaterami. Niezwykła księżniczka Tiana i towarzyszący jej uroczy książę Naveen trafili na sklepowe półki pod postacią lalek. Przykładowo Hasbro oferuje Tianę w eleganckiej zielonej sukni z roślinnym motywem. Włosy Tiany są upięte i przyozdobione zielonym diademem. Lalka wiernie odwzorowuje bajkowy pierwowzór, umożliwiając odgrywanie scenek z bajki. Zabawki z tej serii występują w klasycznej formie oraz pod postacią miniaturek. Równie realistycznie przedstawia się Tiana od Disney Store – zabawki oferowane w tym sklepie są oryginalne i cechuje je wysoka jakość wykonania. W tej wersji bohaterka ma na sobie błękitną, balową suknię, znaną z bajkowej sceny balowej, i srebrny diadem. Dodatkowo jej ręce, głowa i nogi są ruchome, możliwe do zginania w stawach. W kolekcji Disneya, która przedstawia odmłodzone wersje ulubionych bohaterek dzieci, pomiędzy jedenastoma modelami znajduje się także mała Tiana – wysoka na 41 centymetrów, ubrana w zieloną, haftowaną sukienkę, z bucikami, paskiem, skarpetkami i wstążkami. Lalki z tej serii, idealne dla młodszych dziewczynek, wykonywane są z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły. To produkty wysokiej jakości, dzięki czemu zachwycą nawet młodą panienkę, która nie oglądała bajki. Do kompletu, dla Tianie (choć raczej tej w dorosłej wersji) dokupić można Kena – księcia Naveena. Książę ma na sobie swój reprezentacyjny strój i jasną pelerynę.

Inne możliwości

Poszukując zabawek tematycznie powiązanych z bajką, można wybrać także pluszaki – miękkie, bezpieczne i odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Oprócz maskotek przedstawiających Tianę (zarówno jako dorosłą osobę, jak i dziecko), w ofercie znajdują się także pluszaki w kształcie zwierzątek – towarzyszy bohaterów oraz ich samych w swoich żabich postaciach. Do wyboru są sympatyczny aligator, który w niektórych modelach umie grać i śpiewać, a także parka żab, w które zamienili się Tiana i Naveen. Scenki i bohaterowie z bajki znajdują się również na puzzlach i akcesoriach do pokoju takich jak pościel czy koce. Dla małych fanek „Księżniczki i żaby” istnieją stroje tematycznie powiązane z filmem: sukienka wzorowana na strojach Tiany oraz kostiumy kąpielowe i czapki z daszkiem ozdobione odpowiednimi nadrukami. Nieco starsze dzieci mogą natomiast ucieszyć się z gry „Księżniczka i żaba”, która pozwoli im jeszcze raz przeżyć szereg przygód z ukochanymi bohaterami. Z pewnością każdy zdoła znaleźć coś dla siebie.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro