Zabawki sterowane smartfonem – czym się teraz bawią smartdzieciaki?

Zegarek na komunię czy rower na Dzień Dziecka to prezenty rodem z ubiegłej epoki. W czasach, gdy wszystko jest „inteligentne” i smart również zabawki muszą dotrzymać kroku temu trendowi. Czym w takim razie bawią się obecnie smart dzieciaki?

Michał Gruszka Michał Gruszka / 08-07-2015

Najlepiej, aby zabawka była multimedialna. Mało tego – musi się komunikować z posiadanym przez dziecko smartfonem. Dobrze by było, aby zabawa odbywała się w rozszerzonej rzeczywistości, tzw. AR (Augmented Reality), i by mogły w niej uczestniczyć inne dzieci. Na rynku pojawiają się coraz ciekawsze zabawki tego typu. Niektóre są zaawansowane do tego stopnia, że sam nabierzesz ochoty, aby choć trochę się nimi pobawić. Drogi rodzicu, przygotuj się na zabawę XXI wieku! Przedstawiamy najciekawsze smart zabawki dostępne w tym roku.

Sphero 2.0 – piłka-robot zabawi cię na 1000 sposobów

Wygląda jak zwykła plastikowa piłka. W rzeczywistości to najnowocześniejsza technologia, którą producent zamknął w jej wnętrzu. Sphero 2.0 to piłka-robot, którą możesz sterować za pomocą aplikacji uruchomionej na tablecie lub smartfonie. Ty i twoje dziecko możecie wspólnie bawić się ze Sphero. **Co ważne, zabawka zachęca do zabaw nie tylko w domu, gdy na zewnątrz jest pochmurnie, ale również na świeżym powietrzu.

Jak działa Sphero 2.0? Wewnątrz zabawki umieszczono czujniki – żyroskop trzyosiowy, dzięki któremu reaguje na zmianę położenia, oraz akcelerometr potrafiący mierzyć przyspieszenie. Piłka potrafi poruszać się bardzo precyzyjnie po wskazanym przez nas kursie.** Dla ubarwienia zabawy nasza zabawka rozświetla się 16 milionami kolorów, ponieważ jest wyposażona w diody LED RGB.

Obecnie producent zapewnia aż 25 aplikacji pozwalających na różne sposoby zabawić twoje dziecko. Kolejne są w przygotowaniu. Programy w wielu przypadkach wykorzystują do zabawy rozszerzoną rzeczywistość AR wyświetlaną wprost na ekranie tabletu lub telefonu. Sphero 2.0 nie tylko potrafi być głównym bohaterem, którym będziemy sterować, ale także może służyć jako narzędzie do różnych zabaw – w domu i w plenerze.

Sphero 2.0 został wykonany z bardzo solidnego tworzywa sztucznego. Z powodzeniem może stanąć na nim dorosły człowiek. Można nim rzucić o twarde podłoże, a nawet zatopić w wodzie. Potrafi poruszać się z bardzo dużą prędkością – aż do 2 metrów na sekundę! Prędkość można dostosować do umiejętności i wieku dziecka, aby nabierając doświadczenia w różnych zabawach, mogło w pełni wykorzystać potencjał robota. Urządzenie komunikuje się bezprzewodowo w technologii Bluetooth. Wbudowana bateria pozwala na godzinę zabawy. Jej ładowanie odbywa się za pomocą dołączonej do zestawu ładowarki indukcyjnej. Za Sphero 2.0 zapłacimy niewiele ponad 500 złotych.

Parrot Minidrones Rolling Spider – latający dron dla małych dzieci

Jeżeli twoje dziecko marzy, by w przyszłości zostać pilotem, podaruj mu małego drona, którym będzie mógł sterować za pomocą telefonu lub tabletu. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację, aby podniebne akrobacje i wysokie oraz dalekie loty były w jego zasięgu. Parrot Minidrones Rolling Spider to niewielki dron, mieszczący się w dwóch dziecięcych dłoniach, o ogromnym potencjale.

Jest wyposażony w cztery śmigła, dzięki którym w kilka chwil wzniesie się w górę i odleci nawet na 20 metrów. Trzyosiowy żyroskop, akcelerometr, czujnik ciśnienia, czujnik ultradźwiękowy oraz wbudowana kamera dbają o to, aby latanie było dosłownie dziecinnie proste i dawało mnóstwo frajdy. W razie niebezpieczeństwa przycisk na ekranie pozwoli sprowadzić drona bezpiecznie na ziemię.

Zabawka bezprzewodowo połączy się ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth 4.0. Została ona wykonana z solidnego tworzywa sztucznego. Jeżeli uderzy w jakąś przeszkodę lub zaliczy twarde lądowanie, nic złego nie powinno się stać. Jej bateria pozwala na kilka minut świetnej zabawy. Koszt Parrot Minidrones Rolling Spider to niewiele ponad 300 złotych.

Parrot AR.Drone 2.0 – latający dron dla dużych dzieci

Dla nieco starszych pociech, mających aspiracje bycia pilotem, Parrot przygotował model AR.Drone 2.0. Ten quattrocopter pokochało już ponad pół miliona użytkowników na całym świecie. Latają nim w przestworzach, wykonują akrobacje, fotografują i filmują świat z góry, a dzięki dodatkowym aplikacjom spotykają się z innymi użytkownikami, tocząc z nimi podniebne wojny w rozszerzonej rzeczywistości AR.

Dron jest wykonany z solidnych materiałów, dzięki czemu nawet jeżeli upadnie z dużej wysokości, nic złego nie powinno się mu stać. Dodatkowo w zestawie znajduje się styropianowy zderzak, który pozwoli z powodzeniem nabrać wprawy podczas lotów w pomieszczeniu zamkniętym i bezpiecznie lawirować między przeszkodami na świeżym powietrzu.

Komunikacja z dronem odbywa się za pomocą Wi-Fi, które – w odróżnieniu od Bluetooth – zapewnia zdecydowanie większy zasięg naszego quattrocoptera (około 100 metrów). Możliwe wysokie i dalekie loty potrafią natchnąć pilota do wykonania fotografii oraz nagrań wideo interesujących miejsc, zupełnie niedostępnych do zobaczenia z ziemi. Media możemy tworzyć za pomocą kamer, w które jest wyposażony AR.Drone 2.0. Główna kamera pozwala na rejestrację sekwencji wideo w rozdzielczości HD 720p. Druga kamera, zainstalowana w podwoziu drona, służy do obliczania prędkości. Można ją również wykorzystać do fotografowania tego, co znajduje się pod nim.

Akumulator pozwala na około 15–20 minut zabawy. W sprzedaży dostępne są części zamienne do tej zabawki, dzięki czemu niezależnie od tego, jaki element nam się zgubi lub uszkodzi, bez najmniejszego problemu samodzielnie będziemy mogli zreperować AR.Drona 2.0. W zależności od zestawu i wyposażenia, zabawka dostępna jest w cenie od 999 złotych.

Parrot Bebop ze Sky Controller – dron, którym sam chętnie polatasz

Najnowszy, najbardziej zaawansowany i dający najwięcej frajdy z zabawy dron marki Parrot. Wyposażony w kamerę 14 megapikseli, moduł nawigacji GPS, wbudowaną pamięć pozwalającą rejestrować filmy i fotografować otaczający świat – zapewni maksimum doznań z pilotażu quattrocoptera. Przy tym jest dziecinnie prosty w obsłudze, chociaż niezwykle zaawansowany jak na sprzęt rekreacyjny.

Jeżeli posiadasz trochę niepotrzebnej gotówki, którą chciałbyś przeznaczyć na prezent dla swojego dziecka i… dla siebie, zakup Parrot Bebop Sky Controller będzie idealnym wyborem. Dron jest wykonany z lekkich i bardzo solidnych materiałów. Łączność Wi-Fi umożliwia loty do 100 metrów, a przy użyciu Sky Controllera – nawet do 2 kilometrów. Taki zasięg pozwala zrealizować dziecięce marzenia o pilotażu w nieznane zakamarki najbliższej okolicy. Wszystkie loty można rejestrować w formie wideo w wysokiej rozdzielczości Full HD 1080p.

Sterowanie Bebop odbywa się dzięki bezpłatnej aplikacji na tablety i smartfony. Pilotaż jest dziecinnie prosty. Moduł GPS, będący na wyposażeniu quattrocoptera, pozwala nie tylko wytyczać trasę na mapie w aplikacji, dzięki której dron w trybie autopilota wykona manewr, ale również w związku z dużym zasięgiem pozwoli przywołać zabawkę do pilotującej go osoby w przypadku, gdy odleci poza zasięg naszego wzroku.

Sky Controller to dodatkowa przystawka pozwalająca poczuć się jak za sterami drona. Wygodne gałki do wykonywania manewrów oraz przyciski szybkiego dostępu zapewnią pilotowi świetną zabawę i poczucie, jakby rzeczywiście siedział za sterami maszyny. Dodatkowych atrakcji może dostarczyć podłączenie okularów typu Oculus RIFT, które spotęgują wrażenia. Bebop to koszt rzędu 1800 złotych. Zestaw ze Sky Controllerem to wydatek 3500 złotych.

Ollie – super szybki robot sterowany smartfonem

Robot został zaprojektowany z myślą o szybkości i nieprawdopodobnie zwinnych ewolucjach. Trwały materiał, z którego został wykonany, zachęca do trenowania skoków, upadków, driftów i innych niezliczonych trików. Komunikuje się za pomocą Bluetooth 4.0 ze smartfonami i tabletami. To za ich pomocą wydajemy mu komendy.

Ten cylindryczny robot potrafi poruszać się z zawrotną prędkością 22 kilometrów na godzinę (6 metrów na sekundę). Dzięki gumowym oponom znajdującym się w zestawie może bardzo sprawnie działać na śliskich powierzchniach, takich jak parkiet, dobrze sobie poradzi również na chodnikach. Jeżeli chcemy ćwiczyć drifty lub bączki, należy zdjąć opony, aby zabawka miała lepszy poślizg.

Kolorowe podświetlenie kadłuba diodami RGB zwiększa atrakcyjność, a piorunujący efekt uzyskamy podczas jazdy po zmroku. Producent przygotował kilka aplikacji pozwalających na różnego rodzaju zabawy. W przygotowaniu są kolejne. Za Ollie trzeba zapłacić około 400 złotych.

Parrot Jumping Sumo – jedź lub skacz!

Pierwsza zabawka francuskiego Parrota, która nie potrafi się trwale oderwać od ziemi. Jednak doskonale sobie radzi z pokonywaniem różnych przeszkód. Skacze na wysokość 80 metrów, wykonuje manewr skręcania pod kątem 90 stopni, a to wszystko z prędkością 2 metrów na sekundę.

Jest wykonany z trwałego tworzywa sztucznego oraz pianki. Wyposażono go w kamerę, dzięki której w czasie rzeczywistym widzimy na ekranie smartfonu lub tabletu to, co znajduje się przed nim. Zasięg 50 metrów pozwala na zabawę na świeżym powietrzu i wjeżdżanie w najciekawsze zakamarki. Jumping Sumo steruje się za pomocą tabletu lub smartfonu z zainstalowaną aplikacją, dostępną bezpłatnie w sklepach z aplikacjami na twoim urządzeniu mobilnym.

Różne tryby pracy i wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne sprawiają, że dzięki tej zabawce wykonasz najbardziej karkołomne akrobacje, bez szwanku dla samego urządzenia. Wbudowana kamera pozwoli je wszystkie zarejestrować, a następnie szybko opublikować na portalu społecznościowym. Bateria zabawki umożliwia 20 minut pracy. Cena to około 470 złotych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro