Zabawki rozbudzające pasję podróżniczą

Każdy rodzic chciałby, aby jego pociecha znalazła hobby, które z czasem zmieni się w jego życiową pasję. W znalezieniu go możemy pomóc, podsuwając dziecku zabawki o tematyce, którą samo zaczyna się interesować. Przyjrzyjmy się więc zabawkom, które mogą się spodobać małym entuzjastom podróży.

udostępnij

Izabela KieśIzabela Kieś / 05-10-2016

Niektórzy z nas pamiętają, jak będąc dziećmi, otwierali atlas geograficzny, błądzili palcem po mapach i wyobrażali sobie dalekie podróże do nieznanych krajów. Choć dzieciom epoki cyfrowej trudno zaproponować taki sposób zabawy, to jednak spróbujmy... Na początek warto usiąść z maluchem i razem odbyć podróż marzeń, rozmawiając z dzieckiem o tym, co podpowiada nam jego i nasza fantazja. Świetna, rozwijająca zabawa murowana!

Interaktywna mapa świata

Jeśli trudno nam samym rozpocząć taką zabawę (dzieci nie mają problemu z fantazjowaniem), z pomocą przyjdzie interaktywna mapa świata. Jest duża, 90 cm x 60 cm, i wygodna w użyciu nawet dla małych dzieci. Można ją swobodnie rozłożyć na podłodze lub zawiesić na ścianie. Zawiera aż 1000 informacji na temat państw z całego świata. Dziecko, naciskając palcem mapę, poznaje nazwę i fakty dotyczące jednego z 78 krajów. Dzięki dodatkowym przyciskom może otrzymać więcej informacji na temat stolic, flag i języków używanych w danych krajach. Ta innowacyjna zabawka edukacyjna informuje również o wielu ciekawostkach i zabawnych faktach dotyczących danego kraju, a przycisk Powtórz pomoże utrwalić nabytą wiedzę.

Zabawa ćwiczy pamięć, poszerza wiedzę i rozbudza ciekawość. Tryb quizu pozwoli sprawdzić, czy dziecko zapamiętało podane informacje. Dzięki dwóm poziomom trudności zabawa będzie dobrze dopasowana dla dzieci młodszych jak i starszych, a wyjątkowy tryb Wyzwanie wprowadza element rywalizacji dwóch osób dotyczącej wiedzy geograficznej. Koszt mapy to ok. 110 zł.

Innym rozwiązaniem będzie interaktywny mówiący globus. Zabawka ma bezprzewodowy czujnik optyczny w kształcie pióra, pozwalający na swobodne i precyzyjne wybranie kraju. Informuje nie tylko o stolicach i językach, ale i o walutach, terytorium, a nawet lokalnych produktach. Globus może zadać bawiącemu się nawet 500 pytań, które sprawdzą nabytą wiedzę. Będzie to więc idealny wybór na prezent dla dziecka w wieku szkolnym. Koszt globusa – ok. 200 zł.

Puzzle

Znane są nie od dziś, ale nadal cenione. Stopniowe, cierpliwe łączenie elementów zmusza nasze dziecko do logicznego myślenia i rozbudza jego wyobraźnię. Atrakcyjne dla małego podróżnika mogą być puzzle Auta - podróż wokół Europy. Przedstawiają nie tylko ulubionych bohaterów z filmu Auta, ale również znane miejsca w Europie, które oni odwiedzają.

Najbardziej znana firma produkująca puzzle, czyli Ravensburger, proponuje zestawy składające się aż z 1000 fragmentów. Warto zwrócić uwagę na wysoką jakość obrazów – tryptyk przedstawiający zwierzęta afrykańskiej sawanny przy wodopoju na pewno wzbudzi zachwyt. Bardziej wymagającym i chcącym ćwiczyć wyobraźnię przestrzenną Ravensburger proponuje również puzzle trójwymiarowe. Z elementów układanki można odtworzyć repliki znanych obiektów architektury, takich jak wieża Eiffla, Big Ben czy Statua Wolności. Solidne i gładkie puzzle pozwalają na ułożenie trwałego i stabilnego obiektu bez użycia kleju. Puzzle 3D kosztują ok. 60 zł.

Dla podróżników kochających bajki Disneya odpowiedni będzie bajkowy globus. 180 elementów malec układa w niemal idealnie gładką kulę. Kolorowe motywy z filmów zapewniają dodatkową frajdę. Podczas zabawy dziecko rozwija sprawność manualną i koncentrację. Własnoręcznie złożony globus może stać się ozdobą pokoju.

Kostiumy

Najfajniejszą zabawą jest ta, której zasady dziecko może wymyślić samo. Dzięki wyobraźni pokój może stać się rwącą rzeką w dżungli, a łóżko chybotliwą łódką. Taką zmyśloną zabawę z pewnością uświetnią przebrania i akcesoria podróżnicze. Kostium podróżnika składa się z kamizelki z kieszeniami, materiałowego kapelusza oraz plakietki na imię. Realistyczny strój pozwoli odbyć wyprawę do dżungli, przemierzać sawanny i wypatrywać dzikich zwierząt. Do zestawu dołączona jest plastikowa lornetka oraz słoik na zebrane okazy fauny i flory.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro