Zabawki magnetyczne dla przedszkolaka

Zabawki magnetyczne dla przedszkolaka

Tkwiąca w magnesach tajemnicza moc przyciągania i odpychania bawi, fascynuje i inspiruje do eksperymentowania. Ciekawym świata przedszkolakom warto zaproponować niebanalne magnetyczne zabawki, łączące te szczególne właściwości z ciekawym wzornictwem i bardzo często również cennym aspektem edukacyjnym. Przedstawiamy najciekawsze modele takich zabawek.

udostępnij

Blanka Jarębska Blanka Jarębska  / 26-10-2016

Liczba ich zalet jest naprawdę imponująca. Po pierwsze, dają nieskończone możliwości zabawy. Cyferki, literki czy układanki mogą być używane zarówno w zwykły sposób, czyli dopasowywane na wolno stojącej tablicy lub podręcznej tabliczce, ale także służyć do wielu innych zabaw, a nawet jako praktyczne magnesy lodówkowe. Zdaniem opiekunów aktywnych i bałaganiących maluchów mają jeszcze jedną zaletę: samoczynnie łączą się ze sobą, więc znacznie trudniej je zgubić. To czyni z nich, a zwłaszcza z układanek, labiryntów i tabliczek idealne zabawki podróżne, które sprawdzą się w samochodzie, w pociągu i podczas długiego oczekiwania w kolejce u lekarza. Znaczna część magnetycznych zabawek wykonana jest z drewna. Dzięki temu są bezpieczne dla dzieci w każdym wieku, a także bardzo wytrzymałe i odporne na wszelkie upadki i intensywne użytkowanie.

Zabawa w szkołę

Przedszkolaki zwykle nie mogą się już doczekać, kiedy staną się uczniami. Z zapałem uczą się literek, które pozwolą im opanować sztukę czytania, liczą i uwielbiają wszelkie zabawy w szkołę. Dlatego na pewno ucieszą się z tablicy magnetycznej. Może być wysoka i wolno stojąca (od 26 zł), dzięki czemu świetnie będzie udawała podczas zabawy tablicę szkolną. Jeśli mamy ograniczoną ilość miejsca, lepszym wyborem będzie mniejsza tablica, np. w formie skrzyneczki (od 23 zł) z obrotową częścią do pisania i miejscem na magnetyczne zabawki i puzzle. Na większości modeli można pisać suchościeralnymi flamastrami lub kredą. Jednak głównym przeznaczeniem takiej tablicy jest przyczepianie na niej magnetycznych literek(od 5 zł) i próby układania całych wyrazów, a także poznawanie podstaw rachunków za pomocą kolorowych cyferek(od 5 zł) i symboli matematycznych.

Puzzle i łamigłówki

Znaczną część zabawek magnetycznych stanowią układanki. Bez trudu znajdziemy taką, która wiąże się z zainteresowaniami naszego dziecka. Na przykład Farmazawiera plansze z charakterystycznymi budynkami oraz magnesy z wizerunkami wszelkich zwierząt i pojazdów, jakie można spotkać na wsi. Małym stylistom spodobają się plansze z postaciami, do których należy dopasować wchodzące w skład zestawu magnetyczne ubranka. Oferta obejmuje jeszcze Samochody, Kosmos czy Las, jednak to dopiero początek. Bardzo ciekawym pomysłem, łączącym właściwości układanki z aspektem praktycznym jest kalendarz magnetyczny (od 32 zł do 93 zł). Jego elementy można przymocować np. na drzwiach lodówki i każdego dnia rano zachęcać dziecko do zaktualizowania dnia tygodnia, daty i pogody. Taka zabawa uczy systematyczności, rozróżniania pór roku i miesięcy, a także uświadamia upływ czasu.

Odnaleźć drogę

Wyjątkowo interesującą formą wyzwań logicznych sąmagnetyczne labirynty, oferowane w cenie 20–150 zł. Większość z nich działa na tej samej zasadzie. Na drewnianą formę labiryntu została nałożona przezroczysta tabliczka z plexi. Wewnątrz zamknięto kilka kolorowych kuleczek. Po przyłożeniu do labiryntu pałeczki z wbudowanym magnesem kulki są do niej przyciągane i dziecko może je przesuwać po korytarzach. Mogą one przybierać rozmaite formy m.in. zwierzątek, pojazdów czy zegarów. Podczas takiej zabaw maluch ćwiczy koncentrację i logiczne myślenie, a także uczy się rozpoznawania i dopasowywania kolorów.

Starszym przedszkolakiem spodobają się bardziej skomplikowane zabawki, np. fascynujący kulodrom magnetyczny oraz rozmaite kolejki magnetyczne (od 15 zł), których wagoniki mogą być łączone w rozmaitych konfiguracjach. Bez względu na to, jaką zabawkę wybierzemy, z pewnością pozytywnie wpłynie ona na rozwój naszej pociechy i umożliwi jej zdobycie nowych umiejętności.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro