Zabawki edukacyjne dla dzieci 8–10 lat

W okresie niemowlęcym dbamy o rozwój młodego człowieka. Podsuwamy mu różnego rodzaju zabawki, książeczki i inne elementy, dzięki którym rozwija swoje zdolności i zmysły. Starsze dzieci – poza książkami i odrabianiem lekcji – również powinny liczyć na odrobinę zabawy. Bowiem to dzięki niej uczą się i zapamiętują znacznie szybciej. A jeżeli coś zainteresuje dziecko, to tym chętniej chce poszerzać swoją wiedzę. Jakie zabawki edukacyjne sprawdzą się dla dzieci w wieku 8–10 lat?

Iwona Szadkowska Iwona Szadkowska / 20-05-2015

Kostka Rubika

Kostki Rubika możemy znaleźć na Allegro w wersji 2x2x2, która jest bardzo poręczna i stanowi ciekawą propozycję dla najmłodszych. Standardowe kostki 3x3x3 również cieszą się dużym zainteresowaniem. Ułożenie czterech elementów, a nie dziewięciu, jest łatwiejsze dla początkujących. Dzięki mniejszej kostce dziecko może szybciej i łatwiej poznać działanie algorytmów, których znajomość jest niezbędna do jej ułożenia.

Koszt kostek Rubika to od około 25 do 80 zł. Najdroższe na Allegro są kostki lustrzane. Złożone przypominają zwyczajną kostkę 3x3x3. Różnica polega na wielkości poszczególnych elementów na pojedynczej ściance. Ich ułożenie może stanowić nie lada wyzwanie nawet dla osób, które bardzo dobrze radzą sobie ze standardową kostką Rubika.

Doktor Lab

Dla miłośników doświadczeń ciekawą zabawką edukacyjną będą zestawy Doktor Lab. Dzięki nim zainteresowanie chemią i fizyką pobudzi nie tylko szare komórki do działania, ale będzie też przyjemnością.

W zestawie *Super bąbelki znajdziemy wiele musujących substancji, z których stworzymy kulę do kąpieli, mydlany wulkan i magiczne balony. Jeżeli twoje dziecko zastanawiało się, jak jest zrobiona musująca kula do kąpieli – będzie mogło się samo o tym przekonać.

Niesamowita glutologia to zestaw, który pozwala na stworzenie śmiesznych i nieco przerażających efektów. Młody naukowiec może wykonać za jego pomocą wybuchowego ślimaka, tasiemca, krwawy skrzep lub podskakującą kupę. Możliwości jest wiele. Doktor Lab Perfumy to propozycja dla tych, którzy chcą przygotować własne kompozycje zapachowe. Koszt pojedynczego zestawu Doktor Lab wynosi od 20 do 70 zł.

Magia i iluzja

Zestawy dla młodych magików to propozycje dla tych, którzy chcą poznać tajniki czarów i zaskoczyć swoich kolegów oraz koleżanki niesamowitymi zaklęciami. Zestaw Magiczne rozmaitości zawiera 150 magicznych sztuczek. Dołączona instrukcja w języku polskim oraz rysunki poprowadzą małego adepta przez krainę czarów. Koszt pojedynczego zestawu to od 60 do 90 zł.

Hodowla kryształów

Inną propozycją zabawek edukacyjnych, które rozwijają zmysły, kreatywność i zainteresowanie dzieci, mogą być zestawy do hodowli kryształów.

Zestawy od 4M pozwalają na przeprowadzenie siedmiu eksperymentów. Dziecko może oglądać, jak rosną kryształy i poczuć się jak prawdziwy naukowiec. Gotowe kryształy można przechowywać w gablotach. Zestaw Hodowla kryształów od 4M zawiera: trzy duże opakowania z białym krystalicznym proszkiem, trzy małe opakowania z mieszanką hodowlaną, siedem podstawek do ekspozycji, pojemnik do mieszania, mieszadło, siedem pierścieni oraz instrukcję. Koszt pojedynczego zestawu do hodowli kryształów to od 20 do 70 zł.

Zestawy edukacyjne dla starszych dzieci i nie tylko

Zestawy edukacyjne mogą pomóc zrozumieć dzieciom chemię i fizykę, a także rozbudzić wyobraźnię i kreatywność. Co więcej, mogą być źródłem wielkiej radości z odkrywania i tworzenia. Nie tylko dla dzieci, ale i dla ich rodziców.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro