Zabawki do raczkowania do 30 zł

Twój maluszek zaczyna raczkować? Zastanawiasz się, jakie zabawki mogą mu w tym pomóc? Jakie są ich zalety i na co zwrócić uwagę przy wyborze? Prezentujemy zabawki do raczkowania, na które nie wydasz więcej niż 30 zł.

Iwona Szadkowska Iwona Szadkowska / 19-05-2015

Dzieci najczęściej zaczynają raczkować około 8. miesiąca życia. Z początku łatwiej dziecku jest się obrócić wokół własnej osi, czołgać do tyłu, a następnie do przodu. Jednocześnie dziecko opanowuje naukę siadania bez podparcia. Wówczas jego ciało jest gotowe na kolejny etap – raczkowanie.

Nauka raczkowania

To, kiedy maluch zacznie raczkować, zależy od jego własnej gotowości. Niektóre dzieci bardzo szybko opanowują ten rodzaj przemieszczania się. Inne są bardziej ostrożne i dłużej obserwują świat z pozycji siedzącej lub leżącej.

Jeżeli chcemy wspomóc ogólny rozwój motoryczny niemowlęcia, możemy często kłaść bobasa na brzuszku. Niech to będzie dla dziecka przyjemny czas, podczas którego wzmacnia mięśnie brzucha, szyi i ramion. Wystarczy kilka minut, na przykład podczas leżenia na macie edukacyjnej. Dziecko znajdzie na niej różnego rodzaju atrakcje – szeleszczące listki, przyciski i inne, które umilą mu leżenie na brzuszku.

Kiedy dziecko zaczyna unosić tułów na rękach i nogach, możemy zachęcać go do przemieszczania się za pomocą różnego rodzaju zabawek. Jakich?

Piłeczki i kule

Wszystko, co jest kolorowe i może się turlać, szybko zdobywa zainteresowanie dziecka. Jedną z propozycji może być miękka piłeczka od Baby Mix z wystającymi wstążeczkami, supełkami i gryzakiem. Wielokolorowa zabawka zwraca uwagę. Miękki materiał ułatwia chwycenie przez małe rączki, a dodatkowe elementy – intrygują. Koszt zabawki to około 20 zł.

Inną propozycją może być nakręcany pelikan. W dziobie zwierzęcia znajdują się kolorowe piłeczki. Maluch może być zaciekawiony taką atrakcją i zacznie podążać za poruszającą się zabawką, która rozwija sprawność fizyczną i motoryczną. Koszt to około 10 zł.

Różnego rodzaju zagadkowe kule z wieloma elementami pobudzają zmysły dziecka. Kule można również turlać, przez co łatwo się przemieszczają i zachęcają dziecko do ruchu. Produkt zbudowany jest z bezpiecznych i wytrzymałych materiałów. Zawiera ruchome elementy, które rozwijają sprawności manualne, a także lusterko, piszczałkę oraz grzechotkę z kolorowymi kulkami. Koszt tego rodzaju kul zaczyna się od około 20 zł.

Nadmuchiwany walec

Dmuchane walce to propozycja zabawki, która nie tylko rozwija mięśnie dziecka, ale też jego wyobraźnię, słuch i zdolności manualne. Walec ma w środku piłeczki z dzwoneczkami, które podczas ruchu się przemieszczają. Dmuchany walec może nauczyć dziecko wstawania i siadania. Możemy go kupić już za około 10 zł.

Skoczek od Tiny Love

Ciekawą propozycją do nauki raczkowania jest również Skoczek od Tiny Love. Konstrukcja tej zabawki jest bardzo prosta, a jednocześnie daje wiele radości. Nogi skoczka zakończone są kolorowymi, grzechoczącymi kulkami i podskakują, uciekając poza zasięg dziecka. Złapanie skoczka jest wspaniałą zabawą. Koszt to około 25 zł.

Z nauką raczkowania może być tak, jak z nauką chodzenia. Nie możemy się jej doczekać. Kiedy jednak nastaje ten dzień i maluch przestaje leniwie leżeć na dywanie lub macie, należy uważać, aby wszystko, co znajdzie na swojej drodze – było dla niego bezpieczne. Nie zostawiajmy więc małych przedmiotów, które dziecko mogłoby łatwo połknąć, ani szklanych, które może łatwo zniszczyć i zrobić sobie krzywdę.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro