Zabawki dla fana straży pożarnej do 100 zł

Bycie strażakiem jest marzeniem niejednego chłopca. Na każdą zabawkę w czerwonym, strażackim kolorze patrzą oni z błyskiem w oku. Co kupić kilkulatkowi, który wozami strażackimi mógłby bawić się godzinami? I jak przy tym nie zbankrutować?

Ewa Rycerz Ewa Rycerz / 25-10-2016

Zabawek strażackich jest na Allegro bardzo dużo, w końcu są jednymi z najpopularniejszych. Prawdopodobnie najwięcej jest wozów strażackich w różnych cenach, różnej wielkości i jakości. Dla młodszych i starszych. Przyjrzyjmy się niektórym.

Wozy strażackie

Generalnie im większy, tym większe szczęście u dziecka. Jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy na Allegro dobrej jakości wozy strażackie w rozsądnej cenie. Dla maluszków można kupić Wesoły Wóz Strażacki marki Fisher Price. Zabawka jest bezpieczna nawet dla najmłodszych. Zestaw zawiera sporej wielkości pojazd z wysięgnikiem oraz dwóch strażaków i ich wiernego kompana – psa. Zabawę urozmaici 25 piosenek, dźwięków i wypowiedzi, jakie wydaje autko. Całość jest wykonana z solidnego i wytrzymałego plastiku. Cena to ok. 79,90 zł.

Jeśli chcesz kupić coś niedrogiego i zarazem oryginalnego, zainwestuj w wóz strażacki, który puszcza bańki mydlane. Zabawka wydaje odgłosy sygnału straży pożarnej, miga czerwonym kogutem i niebieskimi światełkami na dachu. Ma funkcję podnoszenia i rozsuwania drabiny, natomiast rakietkę wodną obraca o 45 stopni w lewo i prawo. Przebojem jednak będzie puszczanie baniek! Cena takiej zabawki to ok. 34,90 zł. Dla starszych chłopców można kupić wóz strażacki zdalnie sterowany. Przekrój takich zabawek na Allegro jest naprawdę duży, a ceny zaczynają się już od ok. 40 zł.

Klocki

Zestawy klocków, z których można godzinami układać remizę strażacką lub garaż dla wozów, są wśród dzieci bardzo popularne. Chłopcy marzą zazwyczaj o największych zestawach klocków Lego, ale te są dość drogie, choć oczywiście interesujące. Jeśli jednak planujesz zakup mniejszego zestawu Lego, przyjrzyj się różnym kompletom. Chodzi oczywiście o wiek dziecka.

Dla maluchów atrakcyjne będzie Lego Duplo, dla starszych – Lego Juniors, a dla uczniów – zestawy z Lego City. Każda grupa wiekowa znajdzie coś dla siebie. Zestawy można kupić w różnych cenach, w zależności od tego, co się w nich znajduje. Także marka Cobi proponuje najmłodszym frajdę z zabawy w strażaków. Tu za cenę zbliżoną do 80 zł można kupić już porządny wóz strażacki z wysięgnikiem, a nawet remizę.

Puzzle i inne

Straż pożarna to jednak nie tylko wozy i sikawki, czasem ich nadmiar może męczyć. Miłą odmianą od kolejnego auta mogą być układanki drewniane lub puzzle. Te pierwsze można kupić już za 13 zł. Natomiast jeśli chodzi o puzzle, warto kupić takie, którym dziecko będzie musiało się dokładnie przyjrzeć i w ten sposób poznać straż w akcji.

Puzzle o tematyce strażackiej ma w swojej ofercie francuska marka Janod. Są zabawką dla dzieci starszych, które potrafią ułożyć zestaw zawierający 208 elementów, bo właśnie z tylu składa się komplet. Puzzle po ułożeniu przedstawiają straż pożarną w akcji, obrazek ma kształt okrągły, a w jego ramce umiejscowiono elementy, które należy na nim odszukać. Układanka nadaje się na prezent – zamknięto ją w eleganckiej walizeczce, która ułatwia przenoszenie z miejsca w miejsce. Cena? Puzzle kupimy już za 84,90 zł. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci powyżej 6. roku życia.

Dla chłopców, którzy lubią majsterkowanie, atrakcyjny będzie wóz strażacki do samodzielnego skręcenia marki Revell. Elementy samochodu należy połączyć za pomocą śrub i specjalnie skonstruowanego śrubokręta, idealnego dla małych rączek. Ale to nie wszystko – pojazd można składać nieskończenie wiele razy. Ich skala to 1:20.

Straż pożarna to wdzięczny pomysł na prezent. Ciekawą zabawkę można kupić już do 100 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro