Zabawa w lotnisko!

Zabawa w lotnisko!

Powszechnie wiadomo, że zabawa ma znaczący wpływ na rozwój dziecka. Rozwija wyobraźnię i przygotowuje je do rozwiązywania coraz trudniejszych zadań. Czasem wystarczy pojedyncza, ale cały zestaw pozwala dziecku ćwiczyć samoorganizację. Przyjrzyjmy się więc lotniczym zabawkom wykonanym z różnych materiałów.

udostępnij

Izabela KieśIzabela Kieś / 30-09-2016

Drewno

Drewniane zabawki są obowiązkowe w każdym domu – proste, wytrzymałe i ponadczasowe. Doskonałe dla najmłodszych dzieci. Drewniany helikopter wykonany ręcznie w tradycyjny, rzemieślniczy sposób powstaje wyłącznie z naturalnego drewna, bez farb, lakierów czy innych chemicznych substancji. Jedynym impregnatem jest olej lniany, który zabezpiecza przedmiot przed zabrudzeniem.

Interesującą zabawką drewnianą jest motoskładak, czyli helikopter składany, którego elementy można łatwo łączyć w dowolny sposób, korzystając z różnych zestawów i tworząc różne wersje. Dzięki temu kreatywna zabawa przeplata się z kształceniem praktycznego myślenia. Komplet składa się z 37 elementów drewnianych i plastikowych. Jest również instrukcja z propozycjami helikopterów do złożenia. Całość kosztuje ok. 60 zł. Drewniane kolejki są znane nie od dziś, a połączone z lotniskiem oraz samolotem spełnią marzenia zarówno małych kolejarzy, jak i przyszłych lotników. Szwedzka firma Brio proponuje zestawniewielkiej drewnianej trasy kolejowej wraz z samolotem i terminalem. Do kompletu dołączona jest również nowocześnie zaprojektowana elektryczna kolejka, mogąca pomieścić jednego pasażera. Tory, po których porusza się pociąg, zostały wykonane nowatorską metodą monorail – zamiast dwóch rowków na koła jest wybrzuszenie pośrodku trasy. Nie wpływa to jednak na kompatybilność zestawów Brio, bo nowe tory mogą się łączyć ze zwykłymi i mogą po nich jeździć pociągi starszych modeli. Samolot jest obliczony na dwóch pasażerów, a ruchoma wieża kontrolna pomieści jednego ludzika. Wagon kolejki jest zasilany bateriami, które trzeba dokupić. Całość kosztuje ok. 250 zł.

Plastik

Jeśli nie chcemy iść na łatwiznę, kupując swojemu dziecku gotowy samolot, warto zwrócić uwagę na modele samolotów do sklejania. Zabawka będzie bardziej wartościowa, jeśli nasza pociecha włoży trochę wysiłku w jej samodzielne sklejenie. Takie zadanie rozwinie również jej umiejętności manualne oraz zdolność koncentracji. W skład modelu wchodzą plastikowe elementy do sklejenia, naklejki do ozdobienia całości oraz klej. Do opakowania jest również dołączona instrukcja sklejania samolotu. Opakowanie kosztuje 24 zł.

Małym i większym fanom Disneyowskich „Samolotów” proponujemy trójelementowe zestawy hangarów z samolotami z tego filmu. Głównym elementem w każdym komplecie jest oczywiście jeden z samolotów-bohaterów. Do wyboru mamy: meksykańskiego El Chupakabrę, Dusty Crophoppera, angielskiego Bulldoga, włoskiego Arturo, Ripslingera lub Ishani. Do zestawu dołączony jest również namiot-hangar oraz wózek serwisujący samolot. Zestaw jest przeznaczony dla dzieci powyżej 3 lat. Wszystkie elementy wykonano z twardego plastiku. Zarówno wózek, jak i samolot mają kółka, na których mogą jeździć. Specjalne łącza w samolotach pozwalają wyposażyć je w akcesoria sprzedawane z innymi zestawami. Hangar i samolot mogą więc być pojedynczą zabawką lub stanowić fragment większej kolekcji. Cena zestawu to ok. 45 zł.

Uniform

Każdą zabawę można uświetnić przebraniem. Nawet tak mały dodatek jak czapka pilotabędzie dla dziecka ważnym elementem wcielania się w kapitana samolotu. Czapka jest bawełniana, obszywana, z aplikacją i regulowanym zapięciem z tyłu.

Jeśli nasza pociecha bardzo lubi przebieranki, możemy jej kupić cały kostium. Oprócz czapki, będącej elementem obowiązkowym stroju, w jego skład wchodzi też dwurzędowa marynarka z koszulą i krawatem. Są również dodatkowe akcesoria w postaci odznaki oraz realistycznie odwzorowanego steru.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro