Xbox Game Pass, Xbox Live Gold, EA Access itd. Jak się w tym połapać?

Xbox Game Pass, Xbox Live Gold, EA Access itd. Jak się w tym połapać?

Konsola Xbox One to nie tylko rozrywka w samotności lub ze znajomym, któremu użyczamy dodatkowego pada. To również gra sieciowa oraz mnóstwo dostępnych online dodatków, wydarzeń, ciekawych zawartości. Aby mieć do nich dostęp, potrzebujemy specjalnych usług abonamentowych. Jak się w tym wszystkim połapać?

udostępnij

Kamil RogalaKamil Rogala / 03-03-2018 / aktualizacja: 22-10-2019

Usługi abonamentowe – co to jest?

Aby korzystać z konsoli Xbox One S oraz Xbox One X, w wielu wypadkach będzie potrzebne podłączenie do Internetu. Nawet kupując gry w wersji pudełkowej, istnieje prawdopodobieństwo, że część materiałów i tak będziemy musieli pobrać z sieci.

Pamiętajmy jednak, że aktywne połączenie internetowe nie oznacza, że będziemy mogli grać ze znajomymi w sieci. Do tego niezbędna jest usługa Xbox Live Gold. Jest to swego rodzaju abonament, choć nie musimy podpisywać żadnej umowy. Co więcej, możemy wykupić usługę na 30 dni (choć bardziej się opłaca wykupić na cały rok), a następnie zrobić sobie przerwę lub całkowicie z niej zrezygnować. Podobnie jest z pozostałymi wspomnianymi w tytule usługami.

Xbox Live Gold – nie tylko rozgrywka online

Aby korzystać w grach ze wszystkich usług online, a także innych ciekawych promocji, upustów i rabatów, niezbędny będzie zakup abonamentu Xbox Live Gold. Już na etapie uruchamiania konsoli Xbox One musimy założyć darmowe konto w usłudze Xbox Live. To swego rodzaju wstęp do świata Xboxa, oferujący dostęp do sklepu Microsoftu, gier, aktualizacji etc. Jednak dopiero wykupienie usługi w wersji Gold uprawnia użytkownika nie tylko do gier online ze znajomymi, ale również do wielu promocji i atrakcji.

Posiadając abonament Xbox Live Gold, dostępny w wersjach od 1 do 12 miesięcy, co miesiąc uzyskujemy dostęp do czterech nowych darmowych gier. Są to zarówno proste tytuły arcade, jak i starsze i nadal świetne produkcje, np. Gears of War 3, Assassin’s Creed IV: Black Flag itp. Co więcej, dzięki wstecznej kompatybilności możemy również uzyskać dostęp do gier z konsoli Xbox 360. Ponadto, posiadając aktywny abonament, co tydzień otrzymujemy atrakcyjne oferty na cyfrowe wersje dodatków, gier itp.

Xbox Game Pass – dostęp do ogromnej biblioteki gier

Nie możesz zdecydować się na konkretną grę? Nie masz czasu na długie granie i szkoda ci pieniędzy na pudełkową lub cyfrową grę? Chcesz mieć ogromną kolekcję tytułów niewielkim kosztem? Rozwiązaniem może być Xbox Game Pass. Usługę tą można porównać do pakietu Netflixa, który daje dostęp do określonych programów na konkretny czas. Tak samo jest w tym przypadku. Po opłaceniu abonamentu, uzyskujemy dostęp do biblioteki ponad stu gier, które możemy pobierać na konsolę i grać, dopóki posiadamy aktywny abonament. Po jego wygaśnięciu dostęp do gier zostanie wstrzymany do momentu uiszczenia kolejnej opłaty.

Wśród najciekawszych gier znajdziemy takie tytuły, jak Gears 5, DiRT Rally, Mad Max, State of Decay 2, Payday 2, Halo 5 etc. Co więcej, w wielu przypadkach posiadacze abonamentu mają pierwszeństwo dostępu do najnowszych tytułów. Oprócz tego z miesiąca na miesiąc biblioteka dostępnych tytułów ciągle się powiększa.

EA Access – nie tylko dla miłośników sportu

Oferta EA Access to podobna oferta do opisywanej wyżej. W tym przypadku również uzyskujemy dostęp do pokaźnej biblioteki gier za określoną opłatą miesięczną lub roczną. W tym przypadku jednak możemy zagrać w tytuły EA Games, a więc jedne z najlepszych gier sportowych, które dostępne są na konsole Xbox One.

Na liście gier, w które możemy grać posiadając opłacony abonament, są takie tytuły, jak Battlefield 5, NBA Live 19, Anthem, Star Wars Battlefront, FIFA 19, UFC 2 etc. W tym przypadku także bardzo często dodawane są nowe tytuły, dzięki czemu użytkownik zawsze ma spory wybór gier od wyścigów, przez gry sportowe, aż po przygodówki i strzelanki.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro