Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Wzmacniacz stereo do 1500 zł – polecane modele

Dla wielu melomanów, którzy choć raz „spróbowali” prawdziwego sprzętu Hi-Fi, powrót do tradycyjnej wieży lub głośników komputerowych jest bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem. Co prawda, profesjonalny zestaw stereo może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale też za ułamek tej ceny można skompletować bardzo interesujący sprzęt. Składanie zestawu warto zacząć od amplitunera stereo. Poznajmy interesujące modele.

Wzmacniacz stereo do 1500 zł – polecane modele

Harman Kardon HK 3700

Zaczynamy od propozycji marki Harman Kardon. Model HK 3700 dysponuje mocą 2 x 85 W, co z powodzeniem napędzi nawet duże kolumny podłogowe. Na uwagę zasługuje wbudowany przetwornik 192 kHz/24-bity, natomiast pasmo przenoszenia zamyka się w przedziale od 10 do 130 000 Hz. Producent zastosował również ciekawe funkcje, takie jak obsługę DLNA 1.5, radio FM/AM, radio internetowe vTuner oraz możliwość sterowania urządzeniem za pomocą specjalnej aplikacji na smartfony z systemem operacyjnym iOS lub Google Android. Całość zamknięto w bardzo eleganckiej obudowie z połyskującym wykończeniem. Cena tego modelu na Allegro w dniu publikacji to około 1500 zł.

Yamaha R-N301

Kolejną propozycją w naszym zestawieniu jest amplituner stereo Yamaha R-N301. Urządzenie jest kompatybilne z technologią AirPlay, obsługuje też pliki wysokiej rozdzielczości FLAC i WAV 192 kHz/24 bity. Do praktycznych udogodnień zaliczyć można aplikację NP Controller, wyjście zasilania dla urządzeń akcesoryjnych oraz możliwość podłączenia do telewizora za pomocą wejścia cyfrowego. Jest tu również obsługa radia internetowego i serwisów strumieniowych (Spotify, Pandora). Moc wzmacniacza to 2 x 100 W, a pasmo przenoszenia to 10–100 000 Hz. Obudowa, dostępna w kolorze srebrnym lub czarnym, prezentuje się elegancko i minimalistycznie.

Yamaha R-S202D

Oto kolejna propozycja z obozu marki Yamaha. Tym razem model R-S202D, który dysponuje mocą maksymalną na poziomie 2 x 140 W, łącznością Bluetooth i cyfrowym tunerem DAB+. Łączność bezprzewodowa to ogromne udogodnienie, dzięki któremu można bez kabli podłączyć dowolne urządzenie mobilne lub laptop z możliwością słuchania muzyki zapisanej na pamięci wewnętrznej. Jak przystało na firmę Yamaha, stylistyka jest elegancka i stonowana. Cena tego modelu na Allegro w dniu publikacji to około 1000 zł.

Denon DRA-F109

Tym razem propozycja od marki Denon. Model DRA-F109 legitymuje się mocą 2 x 65 W przy impedancji na poziomie 4 Ohm. Zastosowano tu tuner radiowy DAB, DAB+ oraz FM, jak również specjalne złącze na dodatkowe akcesoria producenta. Na uwagę zasługuje optyczne wejście cyfrowe dające możliwość rozszerzenia sytemu (TV lub inny sprzęt cyfrowy). Pasmo przenoszenia dla wejścia analogowego to zakres od 20 Hz do 20 kHz. Warto zwrócić uwagę na kompaktowe wymiary, dzięki którym urządzenie można postawić na komodzie lub biurku. Cena na Allegro w dniu publikacji to około 900 zł.

Pioneer SX-20

Na zakończenie model Pioneer SX-20. Amplituner stereo legitymuje się mocą aż 2 x 100 W, co pozwala na napędzenie nawet dużych kolumn podłogowych. Oprócz tunera UKW z funkcją RDS i pamięcią 30 stacji, opisywany model dysponuje odbiornikiem DAB/DAB+ umożliwiającym słuchanie radia cyfrowego w najwyższej jakości dźwięku. Stylistyka urządzenia jest klasyczna i bardzo elegancka, a do wyboru są dwie wersje kolorystyczne – srebrna i czarna. Cena tego modelu na Allegro to około 1000 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro