Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Wysoki poziom cukru – ranking produktów i suplementów na obniżenie poziomu

Z cukrzycą boryka się miliony ludzi na całym świecie. Istotą tej choroby są w dużej mierze złe nawyki żywieniowe i nieodpowiedni styl życia. Jeśli poziom glukozy we krwi nie jest bardzo duży, można go unormować zbilansowaną dietą i dodatkową suplementacją. Pomocne będą preparaty z morwą białą, enzymem trawiennym rozszczepiającym białko oraz chromem organicznym.

Wysoki poziom cukru – ranking produktów i suplementów na obniżenie poziomu

W walce z podwyższonym poziomem glukozy sprawdzają się także inne surowce roślinne, np. ekstrakt z liści banaba, aloes lub żeń-szeń amerykański. Skuteczne są również przyprawy, zwłaszcza cynamon i imbir. O tym, które produkty zyskały szczególne uznanie wśród konsumentów, przekonacie się z prezentowanego rankingu.

Czym jest cukrzyca?

Cukrzyca jest jedną z najczęściej diagnozowanych chorób na całym świecie. Zmaga się z nią miliony ludzi. Wyznacznikiem tej choroby jest wysoki poziom glukozy we krwi, co skutkuje poważnymi dla zdrowia powikłaniami, a niekiedy także zgonem. Etiologia cukrzycy w dużej mierze opiera się na niewłaściwym trybie życia, złych nawykach żywieniowych oraz braku aktywności fizycznej. Nie jest to jednak jedyna przyczyna tej choroby. Mogą być nią także zaburzenia w wydzielaniu insuliny, czemu winna jest nieprawidłowo działająca trzustka.

Powód do niepokoju stanowią: wzmożone pragnienie, nagła i niezamierzona utrata masy ciała, senność i postępujące osłabienie ogólne. Objawy cukrzycy mogą pojawiać się stopniowo, przez co ostateczne i prawidłowe rozpoznanie jest mocno opóźnione. Osoba, która dostrzega u siebie takie symptomy, powinna jak najszybciej zbadać poziom glukozy. Jeśli będzie on bardzo wysoki, konieczna jest wizyta u lekarza i terapia farmakologiczna. Chory może się wspomóc lekami bez recepty, opartymi na surowcach roślinnych lub enzymach trawiennych. Konieczna jest całkowita zmiana nawyków żywieniowych.

Cukier – norma u dorosłych

Za wysokie stężenie glukozy uważa się wartość powyżej 100 mg/dl w surowicy. Cukier utrzymujący się na poniżej tego poziomu powinien być sygnałem alarmowym dla chorego. Co prawda, nie stanowi on jeszcze powodu do niepokoju, ale jest informacją, że w organizmie dzieje się coś złego i nadszedł czas na zmiany. Zbadać poziom cukru może każdy, kto ma glukometr, lub kto został skierowany przez lekarza na test diagnostyczny. Konieczne jest wtedy badanie glukozy na czczo.

Jak obniżyć cukier?

Leczenie cukrzycy jest zależne od stężenia glukozy we krwi chorego. Kiedy nie jest to postać insulinozależna, nie ma konieczności podawania zastrzyków z insuliny. Wystarczy zmiana stylu życia w połączeniu z tabletkami na receptę. Pacjent może też się wspomóc ogólnodostępnymi suplementami, np. wyciągami z morwy białej, liści banaba lub preparatami opartymi na ziołach. Bardzo wysokie – trzycyfrowe – poziomy glukozy leczy się insuliną. Jej dawka jest wyliczana przez lekarza.

Ranking produktów i suplementów na obniżenie poziomu cukru

Na rynku farmaceutycznym jest wiele produktów, które mają wpływ na obniżenie cukru we krwi. Trzeba mieć na uwadze, że nie działają one od razu i jeśli stężenie glukozy w surowicy jest wysokie, suplementy mogą być niewystarczające do złagodzenia symptomów choroby i należy je traktować wyłącznie jako wspomagające. Szczególne uznanie wśród konsumentów zdobyły:

  • Morwa biała – jeśli nie wiesz, jak obniżyć poziom cukru we krwi, morwa idealnie się do tego nadaje. Roślina hamuje syntezę glukozy w organizmie, ograniczając tym samym jej przyswajanie przez organizm. U cukrzyków leczonych farmakologicznie działa stabilizująco na poziom cukru. Można ją kupić w różnych postaciach, m.in. suszu ziołowego, herbatki do zaparzania lub wygodnych w użytkowaniu tabletek doustnych.
  • Aloes – sok z liści tej rośliny wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu cukru. Działa również kojąco na skórę i stymulująco na układ odpornościowy. Sprzedaje się go w aptekach, sklepach zielarskich lub przez Internet. Koszt butelki to kilkanaście, kilkadziesiąt złotych.
  • Ekstrakt z liści banaba – działanie obniżające stężenie cukru we krwi roślina zawdzięcza obecnym w składzie związkom, a dokładnie kwasowi korosolowemu i taninom. Wpływają one na metabolizm glukozy, nie dopuszczając do jego wzrostu. Ekstrakt z liści banaba jest częstym składnikiem suplementów przeznaczonych wyłącznie dla diabetyków.
  • Żeń-szeń amerykański – poleca się go szczególnie cukrzykom, którzy nie wymagają leczenia insuliną. Sprawdza się, gdy trzeba obniżyć poziom cukru we krwi po zjedzonym posiłku.
  • Kora berberysu ostrego – głównym składnikiem tego surowca jest berberyna i to jej roślina zawdzięcza działanie przeciwcukrzycowe. Berberyna wychwytuje glukozę z surowicy do mięśni i zwiększa wrażliwość na insulinę. Dzięki temu dochodzi do obniżenia cukru we krwi.

Wielu diabetyków korzysta także z produktów, które ma w zaciszu domowym. Sposobem na trwałe obniżenie poziomu glukozy jest jedzenie sporych ilości imbiru lub cynamonu. Na poziom glukozy wpływa zwłaszcza ten drugi, ponieważ podobnie jak berberyna wychwytuje cząsteczki glukozy. Diabetykom zaleca się też stosowanie probiotyków i suplementację witaminy D. Jej niedobór uważa się za jedną z przyczyn powstawania cukrzycy.

Dawkowanie i cena suplementów na obniżenie cukru

Dawkowanie suplementów na obniżenie cukru jest uwarunkowane składem preparatu. Morwę białą stosuje się 3 razy dziennie, aloes zaś jedynie raz w ciągu dnia. Stosowanie preparatów stabilizujących poziom glukozy warto omówić z lekarzem. Surowce roślinne, podobnie jak leki chemiczne, mogą wchodzić w interakcje z farmaceutykami zaleconymi przez lekarza. Ceny suplementów dla cukrzyków wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Koszt jednego opakowania zależy od postaci preparatu i marki producenta. Surowce roślinne należy przyjmować przez kilka miesięcy, zanim będzie odczuwalne ich działanie. Nie powinno się przekraczać dawkowania podanego przez producenta danego suplementu.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Zobacz, co inni regularnie kupują na Allegro

Artykuły z kategorii Zdrowie


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro