Obuwie domowe – ciekawe propozycje na zimę
Obuwie domowe, czyli popularne kapcie, w zimowych miesiącach są absolutnie niezbędne. Powinny być ciepłe i wygodne, ale chcemy, żeby były także ładne i modne. Wybór jest duży, ale znaleźć model, który…
Aby maluszek czuł się w przedszkolu dobrze, musi mieć ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy. Także te, które dają mu poczucie bezpieczeństwa.
Czas czytania: 3 min
Redaktor pism i portali o tematyce zdrowie, uroda i moda. Związana z kwartalnikiem „Rynek Mody” i portalem fashionweare, a także miesięcznikiem dla lekarzy „Praktyka Lekarska”. Posiada certyfikat Stowarzyszenia Dziennikarze dla zdrowia – z zakresu dermatologii. W wolnych chwilach redaguje książki historyczne. Mama dwóch córek. Pasjonatka alternatywnych form edukacji i wychowywania w duchu self-reg.
W zależności od tego, na jakim etapie rozwoju jest dziecko, potrzebuje różnych rzeczy do przedszkola. Są też takie, które powinien mieć, niezależnie od wieku. Nieodpieluchowanemu trzylatkowi na pewno przyda się zapas pieluszek, a także własny nocnik, który pomoże w nauce załatwiania potrzeb fizjologicznych. Z kolei lekcje samodzielnego jedzenia pójdą jak z płatka, jeśli maluch będzie miał do dyspozycji własne naczynia – talerz, kubek, miseczkę – i sztućce. Co jeszcze trzeba przekazać do przedszkola lub zostawić w szafeczce w szatni na wszelki wypadek?
Fot. Endo, Barbaras, 5.10.15., Ekotuptusie, KappAhl
Jeśli dziecko leżakuje w przedszkolu, to w wyprawce powinna zaleźć się piżamka, przyda się też ulubiony kocyk lub przytulanka, które pomogą zasnąć. Must have wyprawki przedszkolnej są kapcie i worek na nie. Powinny być miękkie i nie ślizgać się po podłożu, a także mieć kształt dopasowany do anatomii małej stopy, tak aby jej nie odkształcać. Ważne, aby były wykonane z dobrej jakości tworzywa – np. miękkiej ekoskóry – tak, aby nogi mogły „oddychać”. Odradzamy kapcie pluszowe albo z ocieplającym „barankiem” w środku. Ręczniczek powinien być wymieniany co tydzień, więc kupmy kilka, aby na bieżąco je odświeżać i przynosić do przedszkola, koniecznie podpisany lub z wyszytym imieniem dziecka. Możemy też kupić ręczniczek spersonalizowany, z imieniem.
Fot. Soxo, Smile, Disney, 5.10.15., Pulp
Oprócz piżamy do leżakowania przyda się śpiworek, a jako kapcie możemy też wykorzystać kapcie-skarpetki. Do wyprawki przedszkolaka można też włożyć kolorowy śliniaczek, który sprawdzi się podczas przedszkolnych posiłków. Pamiętajmy też o szczoteczce do zębów. Nawet jeśli maluch nie potrafi jeszcze myć zębów, powinien mieć szczoteczkę, pastę do zębów, a także kubeczek do płukania buzi. Tak jak w przypadku ręczniczka – pamiętajmy o tym, aby szczoteczkę lub końcówkę szczoteczki wymieniać mniej więcej co miesiąc.
Fot. Mango, COS, Benetton, 5.10.15., Benetton
Wyprawkę spakuj dziecku do jego plecaczka. Będzie dumny, mogąc samodzielnie nosić swoje rzeczy. Ubranie na wymianę – koszulka lub body, najlepiej z krótkimi rękawami, gdyż w przedszkolach zwykle jest ciepło, a jednocześnie dziecko sporo się rusza, majteczki, skarpetki, spodenki, najlepiej z przewiewnej organicznej bawełny – powinny być zawsze w szafeczce w szatni na wszelki wypadek (a tych może być sporo). Zaopatrz też dziecko w sweterek lub bluzę, najlepiej rozpinane, aby miało pod ręką, gdy będzie mu chłodno. W przedszkolu zwykle dzieci dostają dodatkowe porcje picia, ale będą chętniej piły i przypominały o tym, że są spragnione, gdy będą miały swój bidon. To także warto wziąć pod uwagę, kompletując wyprawkę.
Na półeczce w szatni powinien też znaleźć się krem ochronny na jesień i zimę. Zadbajmy o to, aby malec zawsze miał czapkę, rękawiczki i szalik. Własne przedmioty z ulubionymi postaciami z bajek lub w wybrane wzory czy kolory zachęcą dziecko do przebywania w przedszkolu, które będzie postrzegało jak drugi dom.
Redaktor pism i portali o tematyce zdrowie, uroda i moda. Związana z kwartalnikiem „Rynek Mody” i portalem fashionweare, a także miesięcznikiem dla lekarzy „Praktyka Lekarska”. Posiada certyfikat Stowarzyszenia Dziennikarze dla zdrowia – z zakresu dermatologii. W wolnych chwilach redaguje książki historyczne. Mama dwóch córek. Pasjonatka alternatywnych form edukacji i wychowywania w duchu self-reg.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu