Wymarzone prezenty dla fanów Muminków

Muminki – kultowa bajka, której bohaterowie zaskarbili sobie sympatię wielu widzów. To opowieść o przyjaznych trollach zamieszkujących miejsce zwane Doliną Muminków. Ich pierwowzory można znaleźć w książkach i komiksach szwedzkiej pisarki Tove Janson. Bajka ta po raz pierwszy została wyemitowana w latach 90. w ramach wieczorynki i od razu skradła serca najmłodszych.

Katarzyna Łukijaniuk Katarzyna Łukijaniuk / 04-12-2015

Słysząc melodię zwiastującą początek bajki i słowa: „w Muminków się przenieście świat, siądźcie przy ekranach w krąg i cieszcie się, bo wreszcie są wasze Muminki”, trudno było ukryć emocje. Mimo upływu lat wiele osób ma sentyment do tych sympatycznych stworzeń i chętnie wraca pamięcią do tej dobranocki. Z myślą o nich powstały gadżety, których głównym motywem są postacie z bajki Muminki.

Bohaterowie bajki "Muminki"

Do najpopularniejszych postaci zamieszkujących Dolinę Muminków należą: troskliwa Mama Muminka, rozważny Tatuś Muminka, entuzjastyczny Muminek, rozmarzona Panna Migotka, jej brat – Migotek, cyniczna Mała Mi, złośliwy Bobek, beztroski indywidualista Włóczykij, tchórzliwy Ryjek, zafascynowany botaniką Paszczak i oczywiście straszna Buka, na widok której niejedno dziecko zamykało oczy.

Gadżety dla fanów Muminków

 1. Kubek ceramiczny z ulubioną postacią z Muminków to bardzo praktyczny prezent. Na Allegro można znaleźć duże kubki (450 ml) z tym motywem. Do wyboru mamy wiele wzorów przedstawiających ich życie codzienne.

  Największą popularnością cieszą się kubki, na których pojawia się postać Małej Mi. Oprócz sylwetki tej złośliwej, ale i szczerej istoty, bardzo często drukowane są na nich napisy, np. „Jestem wredna i dobrze mi z tym”, „Ja zawsze mam rację”, „Urodziłam się po to, by utrudniać życie innym”, „Ja nie jestem chamska, po prostu nie lubię być sztucznie miła” lub „Zabroń mi czegoś, a zrobię to z podwójną przyjemnością”. Kubek nadaje się na prezent dla małej złośnicy, która potrafi pokazać, kto tak naprawdę rządzi.

 2. Poduszka z motywem Muminków to propozycja prezentu dla śpiocha. Oprócz wybrania popularnej postaci, na poduszce może pojawić się również imię osoby obdarowywanej, krótka dowolna sentencja lub wypowiedź w stylu Małej Mi, np. „W dzień rozkazuję, w nocy chrapię” lub „Urodziłam się po to, by utrudniać innym życie”.

 3. Mała Mi pojawia się również na podkładkach. Podobnie jak w przypadku poduszki, na podkładce pojawia się postać Małej Mi, imię osoby, do której będzie należała podkładka, oraz charakterystyczny tekst.

 4. Bawełniana torba z postacią Małej Mi dostępna jest w klasycznych kolorach: białym i czarnym. Z pewnością przyda się podczas zakupów lub spontanicznych wyjść. Schowana do torebki zajmuje bardzo mało miejsca.

 5. Bardzo dobrym pomysłem na prezent jest również zegar ścienny z motywem Muminków. Jego obramowanie dostępne jest w kilku kolorach: czarnym, białym, czerwonym, niebieskim, granatowym, zielonym, żółtym lub pomarańczowym. Do wyboru mamy modele, na których występuje postać Małej Mi, rodzina Muminków lub mieszkańcy Doliny Muminków.

 6. Fani Małej Mi ucieszą się także z eleganckiego wieszaka, który nadaje się do powieszenia zarówno w kuchni, pokoju, jak i w łazience. Przystosowany jest do zamontowania na kołku rozporowym.

 7. Posiłek podany na tacy z nadrukiem postaci z Muminków musi smakować wybornie. Tace wykonane są z drewna i opatrzone pięknymi obrazkami przedstawiającymi codzienne życie rodziny Muminków.

 8. Nożyczki z motywem Muminków to wspaniały prezent dla ucznia. Kolorowy nadruk, na którym pojawia się wybrany bohater bajki Muminki, przyciągnie uwagę każdego fana.

 9. Ręcznik do przedszkola przedstawiający Muminki uszczęśliwi niejedno dziecko. Ręczniki dostępne są w kolorze czarnym, różowym, niebieskim, białym, pomarańczowym i czerwonym. Przedstawiają jedną bajkową postać.

Muminki to bajka ponadczasowa, która od lat cieszy się nieustanną popularnością. Porusza serca dzieci i bawi dorosłych. Warto do niej wracać, także po latach.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro