Wykorzystanie stojaków w mieszkaniu

Wykorzystanie stojaków w mieszkaniu

Funkcje stojaków są często niedoceniane i nie za bardzo spopularyzowane. Tymczasem jest to świetne rozwiązanie zarówno funkcjonalne, jak i dekoracyjne. Wielość przedmiotów, które mogą zostać wyeksponowane w domu lub w mieszkaniu, wręcz zadziwia.

udostępnij

Anna ChmielewskaAnna Chmielewska / 07-09-2015

Stojak na wino – ekspozycja ulubionych trunków

Przedmiot, którego zakup sami odkładamy „na kiedyś”, jest dobrym pomysłem na prezent. Butelki z ulubionymi trunkami możemy przechowywać na specjalnych półkach, w regałach i na stojakach. W zależności od wielkości stojaka, nadaje się do wyeksponowania jednej lub kilku butelek w kuchni lub w salonie, a także do większej ilości w spiżarni i w piwnicy.

Stojaki na wino zostały stworzone z myślą o miłośnikach tego trunku. Taka mała, podręczna piwniczka może być ciekawym elementem designerskim nawet w małych mieszkaniach. Warto rozważyć też zakup stojaka służącego do aranżacji ściany. Oszczędzamy wtedy dużo miejsca.

Stojak na ręcznik papierowy – koniec kuchennego bałaganu

Ręcznik papierowy ma to do siebie, że często nie mamy gdzie go schować. Położony się rozwija, a postawiony – przewraca. Z pomocą przychodzi nam stojak na ręcznik papierowy. To dobry pomysł na utrzymanie ładu w kuchni, ułatwiający korzystanie i urywanie kolejnych listków, nawet zabrudzonymi rękoma. Koniec z bałaganem. Bogate wzornictwo pozwala na wybór stojaka najbardziej pasującego do wnętrza.

Stojak na papier toaletowy – papier zawsze pod ręką

Większość domowników zadowala się zwykłymi uchwytami na papier toaletowy, jednak nawet w tym zakresie możemy zadbać o ciekawe, niestandardowe rozwiązania. Takimi są np. stojaki na papier toaletowy, z wyznaczonym miejscem na szczotkę do WC, a nawet z gazetnikiem. Oryginalne stojaki są praktycznym i stylowym dodatkiem, który wyróżni wnętrze toalety nowoczesnym designem. Niektóre stojaki służą do umieszczenia kilku rolek papieru, dzięki czemu mamy pewność, że nie zabraknie go w potrzebie.

Stojak na gazety – segregacja czasopism

Gazety znajdują się dosłownie wszędzie – na stole, półkach, stoliku kawowym, w toalecie? Z pomocą przychodzi stojak na gazety. Gazetnik nie tylko posłuży do utrzymania porządku, ale też może urozmaicić wnętrze. Segregacja czasopism będzie połączona z klasą i szykiem. Funkcjonalny, a zarazem ozdobny, przyda się nie tylko w salonie, kuchni czy gabinecie. Jest też świetnym pomysłem na prezent. Jeśli stojak ma lekki stelaż, umożliwia przenoszenie wszystkich gazet z jednego do drugiego pomieszczenia.

#

stojak_na_przyprawy.jpg

Stojak na przyprawy – praktycznie i stylowo

Stojak na przyprawy jest bardzo praktyczny, ale też ciekawy. Wszystkie przyprawy są w zasięgu ręki i można swobodnie sięgnąć po każdą z nich. Wybór samych stojaków jest niesamowicie duży, uzależniony w znacznym stopniu od ilości produktów, jakich używamy w kuchni, ale również od miejsca, które możemy wygospodarować.

Bardzo często stojaki mają już pojemniczki, ale mamy możliwość wyboru wielkości dziurek do sypania ziół. Stojaki potrafią wyglądać bardzo stylowo, nadając charakter niejednej kuchni. Jest to bardzo dobry pomysł i praktyczne rozwiązanie pozwalające na zorganizowanie przestrzeni.

Stojak na parasole – aranżacja przedpokoju

W jesienne i wiosenne dni nie obędziemy się bez parasola. Odpowiednio dobrany stojak na parasole zaaranżuje wnętrze i będzie jego ozdobą. Najczęściej stawiamy go w przedpokoju, w pobliżu drzwi wejściowych. Wybór jest duży, zwłaszcza że coraz częściej projektuje się egzemplarze niezwykle oryginalne. Stojaki mogą być plastikowe, metalowe i ceramiczne. Niejednokrotnie stanowią element sztuki, ponieważ przyjmują ciekawe, geometryczne wzory.

Stojaki pozwalają na ciekawą aranżację wnętrz bez konieczności przeprowadzania dużych zmian, przy niewielkim wkładzie finansowym. To świetne rozwiązanie praktyczne, pozwalające na utrzymanie porządku w domu i mieszkaniu. Dzięki stojakom przedmioty są uporządkowane i zawsze dostępne.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro