Wygodniejsza gra – podkładki pod mysz i klawiaturę

Wygodniejsza gra – podkładki pod mysz i klawiaturę

Komputer jest nieodzownym elementem życia codziennego, ponieważ grasz na nim oraz pracujesz. W przypadku komputerów stacjonarnych warto zadbać jednocześnie o komfort swojej pracy i grania. Dobrze pamiętać, że elementy składowe, takie jak klawiatura, czy mysz powinny przede wszystkim ułatwiać wszelkie podejmowane działania. Niewygoda i dyskomfort pracy, towarzyszące korzystaniu z nich wcale nie wynikają bezpośrednio z ich właściwości, a często po prostu z niewłaściwego doboru.

udostępnij

Henryk TurHenryk Tur / 18-08-2016

Aby tego uniknąć, zadbaj o wygodę gry i pracy, stosując odpowiednie podkładki, które znacząco poprawią komfort korzystania z myszy i klawiatury. Skończ z zacinającą się myszką albo uciekającą przy każdym ruchu klawiaturą. Dzięki prostym, ale skutecznym dodatkom wbijanie leveli, fragowanie w „strzelankach” czy zwykłe pisanie przeróżnych tekstów wreszcie stanie się po prostu przyjemne, a korzystanie z komputera stacjonarnego nie będzie kojarzyło się tylko i wyłącznie z niekontrolowanymi ruchami elementów zewnętrznych.

Przede wszystkim płynność myszki

Kiedyś tak popularne, dumnie umieszczane na biurkach w pracy, domu, były jednym z niezbędnych elementów – dodatków do komputera stacjonarnego. Mowa o myszce. Bezsprzecznie kojarzyła się ona wtedy z podkładką. Dlaczego więc po panującym jeszcze kilka lat temu okresie niełaski, podkładki pod myszkę komputerową tak szybko wracają nie tylko na biurka profesjonalnych graczy, ale także użytkowników domowych?

Obecne myszki nie mają już przecież mechanizmu kulkowego, a laserowy lub optyczny, co powinno poprawiać ich działanie na każdej powierzchni. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których myszka, mimo wskaźnika laserowego bądź optycznego, dostosowanego do różnych powierzchni, ma problem z wykonywaniem odpowiednio precyzyjnych ruchów. Głównym zadaniem podkładki jest maksymalizacja precyzji wykonywanych myszką ruchów, przy jednoczesnej minimalizacji występowania problemu z blokowaniem kursora lub wykonywaniem samoczynnych, niepożądanych posunięć. Rozwiązanie takiego problemu jest proste: zastosowanie podkładki. Dostępne na rynku modele występują w różnych wzorach, kolorach oraz kształtach, dlatego bez najmniejszego problemu znajdziesz tą najlepiej pasującą do twoich wymagań.

Nie tylko mysz na pewnej pozycji

W ferworze długich rozgrywek z przyjaciółmi lub pisania większej ilości tekstów możesz zauważyć, że niestabilność myszy to nie jest jedyny problem. Dotyka on także klawiatur. Dlaczego więc nie skorzystać z komfortu stabilności oraz pewności ułożenia klawiatury także przy korzystaniu z komputera stacjonarnego, a nie tylko laptopa? Prostym, ale skutecznym rozwiązaniem problemu przesuwającej się klawiatury jest zastosowanie odpowiedniej podkładki, która dzięki wykonaniu z materiałów antypoślizgowych utrzyma ją w jednym położeniu. Dodatkowo podkładka pod klawiaturę będzie ciekawym dodatkiem, mogącym dopełnić niepowtarzalny domowy design, panujący w całym mieszkaniu. Tak jak w przypadku podkładek pod myszkę, te pod klawiaturę występują w ogromnej ilości wzorów, kolorów oraz kształtów. Jeśli chcesz, możesz ją również spersonalizować, wymyślając własną grafikę lub po prostu umieszczając na niej ulubione zdjęcia.

Gamingowa wygoda

Level sam się nie wbije, ale możemy sobie w tym pomóc. Cenisz spokojną, wygodną grę, czy może wolisz szybkie akcje przepełnione dużą dawką adrenaliny? Bez względu na to, co wybierasz, komfort rozgrywki jest najważniejszy. Warto więc niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym gamerem, czy domowym pasjonatem, zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Nie chodzi tylko o myszkę dla graczy i klawiaturę mechaniczną, ponieważ jest to oczywistość.

Niezbędnym elementem, a jednocześnie designerskim dodatkiem będzie duża, łączona podkładka pod mysz i klawiaturę. Wygoda rozgrywki będzie o wiele wyższa, a emocje związane z wbijaniem leveli lub zdobywaniem fragów porównywalne z tymi, towarzyszącymi profesjonalnym turniejom e-sportowym. Podobnie jak w przypadku podkładek pod mysz i klawiaturę, możesz według uznania dobrać wzór, rozmiar, kształt oraz kolor. Podkładka może zatem stać się odzwierciedleniem twojego gamingowego charakteru.

Ulga dla nadgarstków

Czas spędzony przed komputerem może okazać się wysoce bolesny. Zwróć szczególną uwagę na ułożenie swoich nadgarstków, które przy dłuższej pracy czy grze zaczynają po prostu boleć. W łatwy sposób da się uniknąć nieprzyjemnych skutków długiego korzystania z komputera dzięki specjalnym żelowym podkładkom, umieszczanym przed klawiaturą bądź wbudowanym w podkładkę pod myszkę, zapewniającym komfort oraz wygodę. Żelowa podkładka nie tylko zapewni oparcie dla nadgarstków, ale również poprawi ich ułożenie względem myszki czy klawiatury. Długa praca i gra na komputerze stacjonarnym będzie teraz nie tylko wygodniejsza, ale również zdrowsza.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro