Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Wybieramy zewnętrzny czytnik kart pamięci

Czytnik kart pamięci standardowo jest montowany w komputerach przenośnych, natomiast w pecetach zazwyczaj występuje tylko jako opcja. Jeśli w twoim komputerze brakuje takiego urządzenia, najprostszym rozwiązaniem będzie zakup zewnętrznego czytnika USB. Prosta instalacja, kompatybilność ze wszystkimi komputerami, a także niewygórowana cena to jego główne zalety.

Łukasz Żochowski
Łukasz Żochowski 17-08-2016

Czas czytania: 4 min

FacebookTwitter

Wybieramy zewnętrzny czytnik kart pamięci

Kingston FCR-MRG2

Kingston FCR-MRG2 to jeden z najmniejszych i najtańszych czytników kart pamięci dostępnych na Allegro. Tak naprawdę to w pełni funkcjonalny pendrive z wymienną pamięcią, obsługujący karty microSD i microSDHC. Na tle bardziej rozbudowanych modeli jego funkcjonalność wydaje się przeciętna, ale należy pamiętać, że karty microSD cieszą się największą popularnością. Kingston FCR-MRG2 kupimy na Allegro już od niespełna 10 zł.

Modecom CR-LEVEL2

Modecom CR-LEVEL2 to kompaktowy czytnik obsługujący kilkadziesiąt najpopularniejszych typów kart pamięci. Do dyspozycji użytkownika jest 6 przejrzyście opisanych slotów, które umożliwiają wymianę danych między sobą. Urządzenie oferuje 3 tryby prędkości transferu: High Speed (480 Mbps), Full Speed (12 Mbps) i Low Speed (1,5 Mbps). Czytnik Modecom CR-LEVEL2 jest dostępny na Allegro już od 29,90 zł.

Kingston MobileLite G4

Kingston MobileLite G4 swoim kształtem przypomina klasyczny pendrive. Mimo niewielkich (jak na czytnik) rozmiarów, jego obudowa jest dosyć szeroka, co może stanowić problem z jednoczesnym podłączeniem innych urządzeń do sąsiednich portów USB. Zgodnie ze specyfikacją model ten współpracuje z kartami SD, SDHC, SDXC, UHS-II oraz microSD/SDHC/SDXC i UHS-I. Zgodność ze standardem USB 3.0 pozwala osiągnąć transfer danych na bardzo wysokim poziomie. Kingston MobileLite G4 kosztuje na Allegro 45 zł.

SanDisk Imagemate All-in-One

SanDisk Imagemate All-in-One to klasyczny czytnik biurkowy – niewielkie wymiary i praktyczna podstawka pozwolą mieć go zawsze pod ręką. Producent zastosował w tym modelu technologię USB 3.0, która zapewnia bardzo szybki transfer danych. Do dyspozycji są 4 sloty obsługujące najpopularniejsze typy kart pamięci: SD, SDHC, SDXC, microSDHC, microSDXC oraz CompactFlash w standardzie UDMA 7. SanDisk Imagemate All-in-One to urządzenie z wyższej półki cenowej – na jego zakup trzeba przeznaczyć co najmniej 125 zł.

Tracer All-in-One C35

Tracer All-in-One C35 obsługuje niemal wszystkie popularne rodzaje kart pamięci: SD, microSD, SDHC, XD, miniSD, MMC, RS-MMC, MS, MS Duo, MS Pro, CF, T-F, M2, CF-I oraz CF-II. Szybkie kopiowanie plików umożliwia interfejs USB 3.0, który jest 5-krotnie szybszy niż wersja 2.0, ale zapewnia wsteczną kompatybilność. Na obudowie znajdują się 2 diody sygnalizujące podłączenie urządzenia oraz jego pracę. Tracer All-in-One jest dostępny na Allegro już od 34 zł.

Karty pamięci to jedne z najpopularniejszych nośników danych – są wykorzystywane przez wiele urządzeń, m.in. aparaty fotograficzne, kamery, smartfony czy odtwarzacze MP3. Zakup zewnętrznego czytnika USB nie wiąże się z dużym wydatkiem, a pozwala w łatwy sposób zgrać pliki z karty pamięci na dysk komputera bez konieczności podłączania poszczególnych urządzeń i instalowania sterowników.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro