Wybieramy zabawkę dla dużego psa

Wybieramy zabawkę dla dużego psa

Psy uwielbiają zabawę, dzięki której zdobywają kondycję, sprawność, ćwiczą mięśnie, wytrzymałość, uczą się cierpliwości. Zwierzęta chętnie bawią się w każdym wieku i nigdy z tego nie wyrastają. Aby sprawić pupilowi przyjemność, należy koniecznie kupić mu zabawkę.

udostępnij

Agata Misiurewicz-GabiAgata Misiurewicz-Gabi / 05-09-2016 / aktualizacja: 07-11-2018

Każdy pies lubi inną formę aktywności, dlatego na rynku są zabawki, które zaspokoją różne upodobania: piłki, sznurki, gryzaki w kształcie kości, gadżety czyszczące zęby, zabawki przypominające zwierzęta – lisy, kury, misie, krokodyle. Niektóre są pluszowe, inne wykonane z kauczuku. Wiele ma w środku piszczałki, które wydają dźwięki przy każdorazowym ugryzieniu. Mogą być w wielu kolorach i wykonane z różnych materiałów. Niektóre można wypełnić smakołykami. Ich wyciągnięcie będzie dla psa dodatkowym wyzwaniem i nagrodą, a jednocześnie znakomitą rozrywką dla czworonoga, gdy właściciel nie ma czasu na zabawę.

Zabawka dobrana do wielkości psa

Wybierając zabawkę dla psa, koniecznie należy uwzględnić jego wielkość i rasę. Niektóre wolą aportowanie, inne zabawy w wodzie, jeszcze inne zadowoli samo gryzienie. Na zabawce powinna być informacja, czy jest ona przeznaczona dla małego, średniego czy dla dużego czworonoga. Niektóre psy mają potężny uścisk w szczękach, sięgający nawet kilkuset kilogramów – dla nich zawsze należy wybierać zabawki najmocniejsze, które nie ulegną szybkiemu zniszczeniu. Modele przeznaczone dla mniejszego pupila mogą być niebezpieczne dla dużego psa, bo łatwo je połknie. Poza tym szybko je zniszczy.

Zabawki dla dużego psa

Dla dużych zwierząt odpowiednie będą zabawki wzmocnione, wykonane z najtrwalszych tworzyw, np. utwardzonego kauczuku. Zwykle mają kształty, które utrudniają ich rozgryzienie i zniszczenie, oraz podwójne powłoki zabezpieczające przed rozgryzieniem. Idealną zabawką do aportowania będzie frisbee. Dzięki tej formie zabawy pies aktywnie spędzi czas na świeżym powietrzu, bawiąc się samodzielnie lub ze swoim panem. Doskonale sprawdzą się też duże piłki, znakomite do podrzucania, aportowania i gryzienia. Niektóre mają specjalne rowki na ukrycie w nich smakołyków albo umieszczone w środku piszczałki zapewniające znakomitą zabawę. Alternatywą dla frisbee mogą być ringi, niektóre o zapachu wanilii, jeszcze bardziej zachęcające psa do aktywności. Natomiast dla psów, które lubią szarpanie, najlepsze będą zabawki sznurkowe, wykonane z bawełnianego sznura o maszynowym splocie. Tak zwane szarpaki mogą być zwykłym sznurem z węzłami, mieć kształt pierścienia albo kul z uchwytem.

Wodne szaleństwo

Wielką radość sprawi psu zakup specjalnego basenu. Pojemnik wykonany z materiału odpornego na zadrapania będzie znakomitą formą aktywności dla każdego czworonoga. Gdy skończy się lato, będzie można go wykorzystać jako kojec dla szczeniaków, gdy przyjdą na świat. Do szaleństw podczas kąpieli przydadzą się odpowiednie zabawki wodne. Wypełnione specjalnym tworzywem unoszą się na powierzchni basenu czy jeziora. Poza tym nie chłoną wilgoci, co znacznie wydłuża ich żywotność.

Dla zdrowych zębów

Niektóre zabawki mają specjalne wypustkii rowki. Gdy zwierzę je gryzie, czyszczą mu zęby, masują dziąsła i usuwają kamień nazębny. Warto pomyśleć o zdrowiu pupila i kupić mu taką zabawkę, która zadba o dobrą kondycję psiego pyska.

Zabawki dla czworonoga zaspokajają jego naturalną potrzebę gryzienia. Działają na niego antystresowo, eliminują też niszczycielskie nawyki. Pies nie będzie już miał ochoty psuć i rozgryzać przedmiotów w domu czy na podwórku. Wybierając odpowiednią zabawkę, należy dokładnie sprawdzić jej jakość i kupować tylko taką, która ma odpowiednie certyfikaty. Dobrze, jeśli będzie pochodziła od znanego producenta. Ważne, by była z bezpiecznego dla psa tworzywa i była wykonana z materiału, którego gryzienie nie uszkodzi szkliwa. Zawsze też trzeba pamiętać o wyrzuceniu uszkodzonych zabawek. Ich części mogą wyrządzić zwierzakowi krzywdę, np. gdy je połknie.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro