Wybieramy uspokajacz z projektorem do 100 złotych

Wybieramy uspokajacz z projektorem do 100 złotych

Jeśli dziecko ma problemy z zasypianiem, warto pomyśleć o zakupie projektora-uspokajacza. Takie urządzenie pozwoli otoczyć dziecko spokojnym pokazem światełek, które pojawią się na ścianach pokoju. W ten sposób pomożemy mu się uspokoić i wyciszyć. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów projektorów w dobrej cenie.

udostępnij

Katarzyna BiałasKatarzyna Białas / 11-02-2016

Dobry projektor, czyli jaki?

Przy wyborze odpowiedniego projektora musimy pamiętać o jego najważniejszym zadaniu – ma uspokajać naszego malucha. Dlatego światła i obrazy, jakie emituje, nie powinny być zbyt jasne. By nie rozbudzać naszego malucha, obrazy pojawiające się na ścianach i suficie powinny zmieniać się bardzo powoli. Pamiętajmy też, aby obrazy były dostosowane do wieku dziecka. Ogromną rolę w wyciszaniu odgrywa odpowiednia muzyka, płynąca z uspokajacza. Powinna być spokojna i odprężająca. Niekoniecznie muszą to być popularne kołysanki. Równie dobrze uspokajają dźwięki natury – szum fal czy odgłosy ptaków.

Projektory 3 w 1

Ciekawie prezentuje się oferta projektorów marki B-kids. Urządzenie łączy w sobie trzy elementy – równocześnie może być projektorem, nocną lampka oraz pozytywką, emitującą przyjemną muzykę. Kiedy uruchomimy funkcję projektora, sufit zamieni się w kolorowe, rozgwieżdżone niebo. Projektor ma sześć wgranych, różnych melodyjek. Trzy kołysanki oraz trzy rodzaje odgłosów natury. Co ważne, posiada sensor dźwięku. Gdy dziecko zapłacze, automatycznie zacznie emitować gwieździste wzory. Możemy dostosować poziom dźwięku na głośny, cichy lub całkowicie go wyłączyć. Projektor posiada też opcję automatycznego wyłączania się. Wymaga trzech baterii AA. Przeznaczony jest dla dzieci od pierwszych dni życia. W pierwszych miesiącach życia można zamontować go bezpośrednio przy łóżeczku dziecka. W przypadku starszych dzieci można położyć go na szafce nocnej.

Projektory zwierzaki

Maskotki w kształcie żółwi, żyraf czy świnek, które na grzbiecie mają ukryte projektory znajdziemy w ofercie marki Cloud B. Maskotki wyświetlają trzy konstelacje gwiazdek i księżyc w trzech kolorach (niebieski, zielony i bursztynowy). Po 45 minutach lampka samoczynnie wyłącza się. Urządzenie działa na trzy baterie AA. Maskotki z funkcją projektora kupimy już za około 100 zł. Za połowę tej kwoty można kupić projektory-lampki tej marki w kształcie ośmiorniczek. Wykonane są z plastiku. Projektor, który emituje wzory gwiazd, umieszczony jest w głowie ośmiorniczki. Podobnie jak maskotki, wyłącza się automatycznie po 45 minutach.

Projektory marki Chicco

Wśród rodziców sporą popularnością cieszą się projektory marki Chicco. Za niecałe 100 zł można kupić projektor Tęczowa kostka – jeden z bardziej lubianych modeli. Projektor ma 96 kombinacji świetlnych w trzech różnych projekcjach. Po włączeniu go, pokój wypełniają różnokolorowe gwiazdki, serduszka czy inne kształty geometryczne. Można wykorzystać go jako nocną lampkę. Sympatyczna szmacianka, która znajduje się na jednej ze ścian urządzenia, zachęca najmłodsze dzieci do ćwiczenia dłoni. Tęczowa kostka jest w dwóch standardowych wariantach kolorystycznych – różowym oraz niebieskim.

Karuzele do łóżeczka z projektorami

Funkcję wyświetlania uspokajających wzorów na ścianach mają też niektóre karuzele do łóżeczka ze szczebelkami. W tego typu urządzeniach mechanizm projektora znajduje się na szczycie karuzeli. Pod nim umieszczone są kręcące się maskotki czy głośniki emitujące uspokajającą muzykę. Dzięki takiemu rozwiązaniu światło nie odbija się bezpośrednio na buzi dziecka. Tym samym nie ma ryzyka, by wybudziło maluszka ze snu. Z tego typu zabawki warto korzystać nie tylko podczas usypiania dziecka. Bowiem ruch maskotek połączony ze zmieniającymi się wzorami na ścianach i suficie, za którymi dziecko wodzi wzrokiem, jest bardzo dobrym sposobem na ćwiczenie rozwoju sensorycznego.

Jeśli przy wyborze projektora będziemy pamiętać o tym, by emitował on spokojne i powolne wzory oraz cichą i wyciszającą muzykę, urządzenie z pewnością pomoże dziecku w zasypianiu. Jeśli ma sensor dźwięku, może zapewnić maluszkowi dodatkowe poczucie bezpieczeństwa, kiedy w chwili przebudzenia się delikatnie rozświetli pokój. Ta funkcja z pewnością przyda się też rodzicom, którzy wstając w nocy do dziecka nie będą musieli po omacku pokonywać drogi do łóżeczka czy szukać kontaktu na ścianie.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro