Sukienki na wesele dla nastolatek
Sezon na wesela w pełni. Kobiety w każdym wieku poszukują wymarzonych sukienek, które ukryją wszystkie mankamenty ich figury. Najczęściej znają swój styl i poszukują tego jednego, idealnego modelu.…
Lekarze uważają, że delikatną główkę niemowląt należy myć codziennie, a włosy starszego dziecka – w zależności od potrzeb. Wybór najlepszego szamponu stosowanego u dzieci od pierwszych chwil życia jest wyzwaniem dla każdej mamy. Liczba szamponów i płynów do mycia dzieci, dostępnych na rynku, jest ogromna. Czym się kierować przy zakupie?
Czas czytania: 4 min
Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na KUL. Doświadczenie dziennikarskie zdobywa współpracując z portalem abcZdrowie.pl. Szczególnie interesuje ją emocjonalny rozwój dziecka oraz literatura wieku dziecięcego. Ponadto uważnie śledzi wszelkie nowinki kosmetyczne oraz trendy modowe.
Higieny uczymy dzieci od pierwszych dni życia. Niemowlęta lubią długie kąpiele, nawet z delikatnym zanurzaniem głowy. Przypomina im to przebywanie w brzuchu mamy, dlatego podczas kąpieli są spokojne i zrelaksowane. Noworodki często rodzą się z długimi włosami, które z czasem się wycierają. Należy dbać o te chwilowe, delikatne włosy. Płyny do kąpieli dla dzieci są preparatami 2 w 1, czyli nadają się zarówno do mycia ciała, jak i włosów. Są to np. środki firmy Nivea. Przykładem może być żel do ciała i włosów Nivea Baby, który dzięki pompce jest bardzo wydajny.
Wybieramy spośród preparatów hipoalergicznych, które myją i nawilżają. Takie są np. produkty firmy Oilatum. Po myciu takim płynem nie ma potrzeby smarowania dziecka dodatkową porcją oliwki czy kremu. Warto wspomnieć, że produkty do wrażliwej skóry dziecka mają naturalne pH. Najlepsze są te bez substancji zapachowych, które mogą uczulać. Rodzice polecają emulsje do kąpieli i szampony Olilatum Baby.
Niektóre dzieci mają problemy z wysuszoną, alergiczną skórą. Warto ją pielęgnować emolientami, czyli kosmetykami natłuszczającymi. Na rynku dostępne są środki firmy Emolium. Dzięki składnikom aktywnym tworzą one barierę ochronną dla naskórka. Mogą być stosowane od 1. dnia życia. Emulsja do kąpieli firmy Emolium świetnie rozprowadza się na skórze dziecka.
Na rynku dostępne są szampony ze składnikami pochodzenia naturalnego. Są to np. Maziajki firmy Ziaja, czyli płyn o właściwościach szamponu i żelu do kąpieli. Oferowane zapachy, np. lodów ciasteczkowo-waniliowych, z każdej kąpieli uczynią smakowitą frajdę.
Starsze dzieci często nie lubią mycia włosów. Z pomocą przychodzi wtedy rondo kąpielowe. Jest to specjalny daszek nakładany na główkę dziecka. Umożliwia on bezpieczne mycie włosów bez spływania szamponu do oczu. W czasie mycia dziecko nie boi się i może bawić się w wannie bez strachu.
Nie należy myć włosów dziecka preparatami dla dorosłych, ponieważ mogą one naruszyć delikatną strukturę włosa. Szampony dla dorosłych mają w składzie składniki umożliwiające np. skręt loków czy nabłyszczanie włosów farbowanych. Nie jest to dobry wybór dla dzieci. Szampony dla dzieci wabią zapachami i kolorami. Na rynku mamy także szampony 2 w 1, które tworzą pachnącą pianę, np. o zapachu coli czy gumy balonowej. Szampony dla najmłodszych to tzw. no tears. Są produkowane tak, by piana nie szczypała dzieci w oczy.
Dziecięce włosy nie potrzebują stosowania odżywek, więc po myciu kolorowym szamponem często występują problemy z rozczesywaniem. Chłopięce fryzurki nie potrzebują częstego czesania, jednak problem mają dziewczynki z dłuższymi włosami. W miesiącach letnich codzienne mycie włosów starszaka to podstawa higieny, szczególnie po zabawie w piasku czy na placu zabaw. Warto także zwracać uwagę na kleszcze i inne insekty na główce dziecka.
Dbanie o zdrowy wygląd włosów dziecka z pomocą dostępnych na rynku szamponów i płynów nie jest takie trudne. Wystarczy tylko sprawdzać skład danego kosmetyku i zwracać uwagę na substancje, które mogą uczulać delikatną skórę dziecka. Szampony no tears nie powodują u dzieci łez i wywołują uśmiech na samo wspomnienie o myciu włosów.
Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na KUL. Doświadczenie dziennikarskie zdobywa współpracując z portalem abcZdrowie.pl. Szczególnie interesuje ją emocjonalny rozwój dziecka oraz literatura wieku dziecięcego. Ponadto uważnie śledzi wszelkie nowinki kosmetyczne oraz trendy modowe.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu