Wybieramy rakietę tenisową do 200 zł

Wybieramy rakietę tenisową do 200 zł

Jeśli pierwsze lekcje gry w tenisa masz już za sobą i czujesz, że złapałeś bakcyla tego sportu, a jego uprawianie może stać się twoim hobby czy nawet pasją, warto zastanowić się nad kupnem rakiety tenisowej. Oczywiście przed zakupem musisz wziąć pod uwagę kilka faktów.

udostępnij

Kamila Okulska-KosekKamila Okulska-Kosek / 06-07-2015 / aktualizacja: 21-03-2018

Po pierwsze: rozmiar potrzebnej rakiety – zarówno wymiary główki, ciężar całej rakiety, jak i materiał, z jakiego została wykonana. Kolejną ważną kwestią jest określenie swojego poziomu zaawansowania w grze. Wbrew pozorom i to liczy się przy wyborze rakiety. Warto też zastanowić się, jak często zamierzamy grać w tenisa. Czy okazjonalnie, czy też planujemy regularne treningi, czy może chcemy intensywnie rozwijać swoje umiejętności. Przyjrzyjmy się zatem, w jakich rakietach tenisowych możemy wybierać, dysponując budżetem zamykającym się w 200 złotych.

Rakieta tenisowa Wish Alumtec 2510

To idealny wybór dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tenisie. Rama tej rakiety wykonana jest w całości z aluminium, co gwarantuje jej trwałość i odporność na ewentualne uszkodzenia przy zachowaniu niskiej wagi. Powierzchnia główki to 102 cale, a waga to 310 gram. Znakomicie sprawdza się również w grach rekreacyjnych, nie tylko w tenisie ziemnym. Sprzedawana jest z pokrowcem, w atrakcyjnej cenie – możemy stać się jej posiadaczami, płacąc 69 złotych.

Dunlop Blaze C100

Rakieta tenisowa Dunlop Blaze C100 jest szczególnie polecana dla graczy początkujących oraz średniozaawansowanych, lubiących lekkie rakiety. Wykonana jest z kompozytu grafitowego, który tłumi szkodliwe drgania. Rakieta ta łączy w sobie wszystkie pożądane parametry: czucie i kontrolę piłki, siłę uderzenia oraz manewrowość. Rozmiar główki to 645 cm2, waga 270 gramów, a balans 32 mm. Rakieta oferowana jest z założonym naciągiem, owijką, a także oryginalnym pokrowcem. Co ważne, zwłaszcza dla tych, którzy planują nieregularną grę, dostępna jest w bardzo korzystnej cenie – bo już od 48 złotych.

Rakieta tenisowa Wilson ENERGY XL

Omawiana rakieta, podobnie jak Dunlop Baze C100, jest przeznaczona zarówno dla tych graczy, którzy zaczynają swoją przygodę z tenisem, jak również dla średniozaawansowanych. Posiada większą główkę (723 cm2) – dzięki temu uderzenie nabiera większej mocy, a jednocześnie poprawia to jego celność.

Technologia V-Matrix Technology wzmacnia konstrukcję oraz profil ramy, Power Strings poprawia wytrzymałość naciągu, a Stop Shock Sleeves zapewnia redukcję drgań. Wszystkie te cechy poprawiają jakość gry. Waga tej rakiety wynosi 288 gramów z naciągiem. Rakieta ta posiada oryginalny naciąg oraz pokrowiec. A cena? Jak na tak zaawansowaną technologię, jest przystępna – można nabyć ją już za 65 złotych.

Rakieta tenisowa Wilson Roger Federer

W tym modelu możemy przebierać w rozmiarach ram, nie rezygnując z żadnych jego zalet. Podstawowym kryterium jest wiek gracza. Nieważne jednak, którą rakietę wybierzemy, we wszystkich możemy być pewni zalet zachwalanych przez jej producenta. Spójrzmy zatem, czym chce przekonać nabywcę do wyboru akurat tego modelu.

Tak jak w przypadku modelu Energy XL – ma ona większą główkę. Zastosowano w niej technologię Double Beam. Double Beam czyni rakiety 20 proc. sztywniejszymi i wytrzymalszymi oraz generuje 17 proc. więcej mocy przy trafieniach niecentrycznych niż w przypadku tradycyjnych rakiet. Rakieta ta polecana jest jako lekka i bardzo uniwersalna, zarówno dla początkujących, jak i grających swobodniej. Cena w zależności od rozmiaru waha się od 90 aż do 180 zł.

Rakieta tenisowa Head Ti. Tornado

Model Ti. Tornado firmy Head przeznaczony jest dla zawodników ceniących dynamiczną grę. Jest ona przeznaczona przede wszystkim dla początkujących graczy. Powierzchnia główki to 710 cali, jest więc nieco mniejsza od wyżej omawianych modeli. Jej waga to 280 gramów. Wąska rama gwarantuje czucie piłki oraz precyzję uderzeń. Wykonana jest ze stopu aluminium. Cena za ten model oscyluje około 100 złotych.

Rakieta tenisowa Head PCT Speed

Head PCT Speed jest określana jako uniwersalna rakieta przeznaczona dla średnio zaawansowanych zawodników. Zaprojektowana jest z myślą o tenisistach z krótkim i średnim zamachem, pragnących zwiększyć swoją dynamikę gry. Charakteryzuje się rączką przedłużoną o 0,5 cala, co zapewnia zwiększoną dynamikę oraz zasięg do piłki.

Balans 33 cm zwiększa możliwość manewru bez utraty dynamiki. W ramie rakiety użyto technologię PCT (Plasma Coated Technology), która jest połączeniem specjalistycznej plazmy z włóknami Nano Titanium, co zaowocowało otrzymaniem sztywniejszej ramy o dużej sile i kontroli nad piłką. Powiększona rączką rakiety dodaje odpowiedni komfort oraz zapobiega ślizganiu się. Możemy nabyć ten model już za około 120 złotych.

Z powyższych przykładów widać, że nie inwestując wiele, możemy zakupić swoją własną rakietę do gry w tenisa. Nie musimy zakładać z góry cotygodniowych treningów. Może korzystniejszym będzie właśnie postanowienie gry przy sprzyjającej okazji. Z pewnością jednak posiadając rakietę dostosowaną do naszych potrzeb, chętniej będziemy udawali się na kort.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro