Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Wybieramy profesjonalną kserokopiarkę – powyżej 12 000 zł

Zarządzanie dużą firmą czy przedsiębiorstwem często wymaga zaawansowanych narzędzi i programów. Podobnie jest z urządzeniami do codziennej pracy biurowej – to, co sprawdzi się w kilkuosobowym zespole, niekoniecznie zaspokoi potrzeby korporacji, która zatrudnia setki pracowników.

Katarzyna Wlazło
Katarzyna Wlazło 19-10-2018

Czas czytania: 5 min

FacebookTwitter
zamknij

Wybieramy profesjonalną kserokopiarkę – powyżej 12 000 zł

Jednym z podstawowych urządzeń elektronicznych potrzebnych w każdej dużej firmie jest profesjonalna kserokopiarka. Jakie czynniki i funkcjonalności trzeba wziąć pod uwagę przy jej wyborze? Przede wszystkim musi być wielozadaniowa, wysokiej jakości, wydajna i niezawodna. To tak najogólniej, a teraz czas na szczegóły.

Kserokopiarki – urządzenia wielofunkcyjne

Kupując sprzęt powyżej 12 000 zł, mamy prawo wymagać, żeby był najlepszy pod każdym względem oraz żeby spełniał wiele funkcji. Kserokopiarki z tej półki to drukarka, skaner i kopiarka w jednym. Jednak to nie wszystko. Niektóre modele mają również funkcję faksu.

Ponadto dostępny jest cały wachlarz opcji związanych z wykończeniem dokumentów. Konica Minolta bizhub C308 oraz Konica Minolta bizhub C458 mają możliwość m.in. narożnego i dwupunktowego zszywania kartek, dwupunktowego i czteropunktowego dziurkowania, składania wydruku na pół czy w kształt litery „Z”. Model Develop ineo+ 1060L – z ciekawszych funkcji wykończenia – umożliwia produkowanie broszur oraz oprawianie dokumentów.

Niesamowita szybkość urządzeń

Szybkość i wydajność to kluczowe parametry, na które trzeba zwrócić uwagę, kiedy planujemy zakup kserokopiarki – zwłaszcza gdy będzie z niego korzystało kilkudziesięciu czy nawet kilkuset użytkowników.

Urządzenie Develop ineo+ 1060L jest zdecydowanie najszybsze spośród trzech porównywanych modeli. Umożliwia drukowanie i kopiowanie w kolorze lub monochromatycznie do 60 stron na minutę, jeżeli chodzi o format A4, oraz do 33 stron na minutę w przypadku papieru A3. Całkowita wydajność urządzenia to 280 000 stron miesięcznie.

Pozostałe dwa modele kserokopiarek wcale nie pozostają tak bardzo w tyle. Konica Minolta bizhub C458 pozwala wydrukować i skopiować 45 stron na minutę w formacie A4 – kolorowych lub czarno-białych – oraz do 23 stron na minutę dokumentów A3. Miesięczny wolumen kopiowania i druku to 150 000 stron.

Kserokopiarka Konica Minolta bizhub C308 drukuje i kopiuje do 30 stron A4 na minutę w kolorze lub monochromatycznie oraz do 15 dokumentów na minutę w formacie A3. Maksymalne miesięczne obciążenie urządzenia to 100 000 kartek.

Wydruk najwyższej jakości

Develop ineo+ 1060L to jedna z najdroższych kserokopiarek na rynku. Urządzenie dostępne jest w cenie od około 64 800 zł do 89 990 zł (w zależności od dodatkowych funkcjonalności, które można dobrać opcjonalnie). Urządzenie ma wiele nowoczesnych zastosowań technologicznych, dzięki którym gwarantuje najwyższą jakość drukowanego obrazu w rozdzielczości 1200 × 3600 dpi. Najnowocześniejsza metoda przetwarzania grafiki pozwala na to, żeby jakość druku była jak najbardziej zbliżona do offsetowego. Kserokopiarka umożliwia także wyraźną reprodukcję tekstów.

Konica Minolta bizhub C458 i C308 drukują w rozdzielczości 1800 × 600 dpi – z większości typów plików graficznych, m.in. PCL, PS, TIFF, XPS, PDF (w tym szyfrowanych).

Błyskawiczny skaner

Każdy z przedstawianych modeli ma również rozbudowane funkcje skanowania. Konica Minolta bizhub C458 skanuje w kolorze i monochromatycznie do 120 obrazów na minutę w trybie jednostronnym i do 240 obrazów na minutę w trybie dwustronnym. Urządzenie umożliwia skanowanie m.in. do maila, USB, FTP, skrzynki użytkownika czy URL – w maksymalnej rozdzielczości 600 × 600 dpi. Ma również funkcję podglądu skanowania w czasie rzeczywistym.

Podobne parametry, jeżeli chodzi o skanowanie, ma Konica Minolta bizhub C308 – z tym że urządzenie pozwala zeskanować do 160 obrazów na minutę, zarówno kolorowych, jak i czarno-białych. Develop ineo+ 1060L umożliwia skanowanie do 70 arkuszy A4 na minutę w maksymalnej rozdzielczości 600 dpi. Dostępne opcje zapisu skanu to: HDD, FTP, SMB, e-mail i TWAIN.

Wybór kserokopiarki uzależniony będzie od tego, jakie funkcjonalności najczęściej będą wykorzystywane w danej firmie. Jeżeli potrzebna jest drukarka bardzo wysokiej jakości, przy pomocy której będą tworzone broszury i foldery, to najlepszym wyborem okaże się Develop ineo+ 1060L. Nie wszystkie firmy mogą pozwolić sobie na tak duży wydatek, więc jeżeli budżet jest mniejszy, warto rozważyć modele Konica Minolta bizhub C458 i C308, które są bardzo dobrymi urządzeniami i na pewno świetnie sprawdzą się w codziennej pracy.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro