Wybieramy portfel dla chłopca

Portfel to przedmiot, który dla dziecka jest symbolem samodzielności, a jego posiadanie – krokiem ku dorosłości. Dzięki niemu uczy się ono odpowiedzialności i rozważnego gospodarowania własnymi pieniędzmi. Dlatego już przedszkolak powinien otrzymać od rodziców swój pierwszy portfelik i nauczyć się operowania drobnymi kwotami, a zarazem pilnowania jego cennej zawartości.

Agata Misiurewicz-Gabi Agata Misiurewicz-Gabi / 26-10-2016

W portfelu powinny się znaleźć nie tylko pieniądze na drobne przyjemności, ale także: legitymacja szkolna, bilet autobusowy, karta biblioteczna, zdjęcia rodziców, rodzeństwa czy ukochanego zwierzaka. Dzięki przechowywaniu ważnych dla siebie przedmiotów w jednym miejscu dziecko uniknie ciągłego ich poszukiwania w tornistrze czy plecaku. W ten sposób od najmłodszych lat nauczy się dbania o porządek i pilnowania rzeczy wartościowych.

Portfel idealny

Idealny portfel będzie doskonałym uzupełnieniem szkolnej wyprawki. Model dla małego chłopca powinien być zapinany na rzep – rodzaj zapięcia najwygodniejszy dla dzieci. Dobrze jeśli będzie rozkładany, z kilkoma przegrodami na banknoty i dokumenty. Ponieważ roztargniony malec z łatwością mógłby zgubić źle zabezpieczone drobne pieniądze, najlepszy będzie portfel z kieszonkami na monety, koniecznie zapinanymi na zamek albo zatrzask. Powinien być wykonany z miękkiego, przyjemnego w dotyku, ale grubszego materiału, np. z poliestru odpornego na zabrudzenia. Kupując go, warto wybrać wodoodporny, aby dobrze chronił pieniądze i dokumenty przed ewentualnym zawilgoceniem.

Portfele dla najmłodszych

Chłopiec będzie podekscytowany otrzymaniem pierwszego kieszonkowego, a przy okazji portfela, który z dumą pokaże przyjaciołom. Być może dzięki pierwszemu kontaktowi z pieniędzmi nauczy się wykonywania prostych obliczeń? A może też zachęcimy go do oszczędzania? Młodsi chłopcy najchętniej wybierają modele w żywych kolorach, głównie zdobione postaciami z ulubionych kreskówek. Od lat popularnością cieszą się Spiderman, Auta, Wojownicze żółwie Ninja, czy bohaterowie superprodukcji Gwiezdne wojny. Niektóre portfele można kupić w zestawie, np. z paskiem, długopisem, tornistrem czy zegarkiem. Dla większego bezpieczeństwa czy też wygody, zwłaszcza młodszego dziecka, można kupić portfel na szyję ze sznureczkiem o regulowanej długości, idealny podczas podróży i wycieczek. Zmieści się w nim wszystko co najważniejsze, a w niektórych znajdzie się miejsce na telefon.

Portfele dla starszych chłopców

Starsi chłopcy wybiorą raczej stonowane kolorystycznie i bardziej męskie portfele znanych sportowych producentów: Nike, Pumy, czy Adidasa, zwykle ozdobione jedynie logo producenta. Dobra jakość wykonania sprawia, że są praktyczne i odporne na przetarcia. Popularnością wśród starszych chłopców cieszą się portfele marki Coolpack, o modnych fasonach i nadrukach. Wykonane są z mocnej kodury i wykończone wewnątrz podszewką. Chłopcom spodobają się również portfele marki Herlitz, utrzymane w ciekawej gamie kolorystycznej, niektóre z przydatnym zaczepem do kluczy.

Z kolei na miłośników piłki nożnej czekająportfele piłkarskie w barwach ulubionych klubów – FC Barcelony, Realu Madryt czy Legii, które są prawdziwą gratką dla młodego kibica i wizytówką jego sportowych zamiłowań.

Wybierając portfel dla chłopca, zwróćmy uwagę na to, czy wystarczająco zabezpiecza on pieniądze i dokumenty przed zgubieniem. Dobrze, jeśli jest wykonany z solidnego materiału, wtedy starczy na dłużej. Jeśli dziecko nosi go w kieszeni, powinniśmy wybrać taki rozmiar, by się w niej zmieścił. Najważniejsze jest jednak, by spodobał się dziecku i był odpowiednio dobrany do jego wieku. Tylko wtedy spełni swoje zadanie.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro