Wybieramy piórnik z wyposażeniem do 80 złotych

Wybór odpowiedniego piórnika to jeden z największych dylematów rodziców i uczniów. Postawić na tradycyjne tuby, piórniki bez wyposażenia i samemu skompletować kredki, flamastry czy długopisy. A może kupić taki z wyposażeniem? By ułatwić podjęcie tej decyzji, sprawdziliśmy, jakie piórniki, już z gotowym zestawem przyborów szkolnych, uda się kupić do 80 złotych.

Katarzyna Białas Katarzyna Białas / 17-10-2016

Jeśli myślicie, że piórnik ma tylko jedno zadanie – pomieszczenie szkolnych przyborów – to jesteście w wielkim błędzie. Jest on czymś dużo ważniejszym. To jeden z najistotniejszych szkolnych gadżetów. Do tego musi sporo wytrzymać. Nie tylko gwałtowne „wyrywanie” kredek, flamastrów czy długopisów z ich przegródek. Najmłodszym uczniom piórnik służy też, jako przechowalnia najcenniejszych skarbów. Kamyczków czy liści zebranych podczas zabawy na świeżym powietrzu. Jeszcze inną funkcją jest... kosz na śmieci. Dokładnie, kosz na śmieci! A konkretnie na wiórki ze strugania kredek czy ołówków. W przypadku starszych uczniów pełni on funkcję kosmetyczki lub portmonetki na drobne.

By oszczędzić sobie czasu, warto postawić na piórnik z gotowym wyposażeniem. To spore odciążenie. Kupując gotowy zestaw, mamy pewność, że wszystkie przybory spokojnie zmieszczą się w środku. Jednak zakup taki nie jest prostym zadaniem. Jakość przyborów do pisania ma ogromne znaczenie. Po co kupować dziecku kredki, które co rusz się łamią lub flamastry, które w sekundzie wyschną? Jak sprawdzić, czy nabywając konkretny model, nie wyrzucamy pieniędzy w błoto? Najprostszym rozwiązaniem jest postawienie na sprawdzoną markę, która na rynku jest obecna od lat. Z doświadczeniem idzie precyzja wykonania oraz wysoka jakość stosowanych materiałów. Gdyby było inaczej, marki już dawno przestałyby istnieć. Przecież dzieci są najlepszymi testerami na świecie.

Piórniki z wyposażeniem firmy Derform

Ponad ćwierć wieku na naszym rynku obecna jest marka Derform. Dokładnie od 1993 roku. Dziś znajduje się w czołówce polskich producentów materiałów papierniczych oraz tekstyliów szkolnych, m.in. piórników z wyposażeniem. Przeznaczając na niego 80 złotych, bez problemu nasze dziecko będzie mogło pochwalić się w szkole praktycznym gadżetem z wizerunkiem ulubionych postaci z bajek. Firma ma wykupione licencje, m.in. Walt Disney Company, MARVEL, Hasbro, Sanrio czy Mattel. Z piórników mogą zerkać na nas tacy bohaterowie bajek i seriali młodzieżowych jak: Violetta, Minnie Mouse, Frozen, Cars, The Amazing Spiderman, My Little Pony: Equestria Girls, Hello Kitty. Tyle o dekoracjach. A co znajdziemy w przegrodach piórnika? Za dwukomorowy model z 16 kredkami i 16 flamastrami, gumką, temperówką, ołówkiem, trzema różnokolorowymi długopisami (niebieski, czerwony i czarny), linijką oraz papierowym planem lekcji, zapłacimy niecałe 60 złotych.

Piórniki z wyposażeniem marki Herlitz

Od wielu lat w plecakach naszych dzieci znajdują się produkty niemieckiego producenta, marki Herlitz. W branży artykułów papierniczych czy szkolnych śmiało można nazywać go weteranem. Herlitz oferuje też piórniki z wyposażeniem. Wśród modeli tej firmy także znajdziemy ogromny wybór wzorów i kolorów. Cena zależy od ilości przyborów, jakie znajdują się w przegródkach. W modelu jednokomorowym z rozkładanymi ściankami, za który zapłacimy niecałe 30 złotych, jest 31 elementów (14 flamastrów, 8 kredek, 2 ołówki, długopis, temperówka, gumka, ekierka, linijka, plan lekcji). Przeznaczając na niego 80 złotych, zakupimy trzykomorowy piórnik (zapinany na trzy osobne zamki), na którego wyposażenie składa się również 31 elementów. Klarowny podział kieszonek pozwala na utrzymanie porządku w przyborach szkolnych – każdy z nich znajdzie w nim swoje miejsce.

Piórniki z wyposażeniem marki Paso

Kolejną marką, ze sporym doświadczeniem w produkcji artykułów szkolnych jest Paso. Na polskim rynku obecna ponad 30 lat! Choć specjalizuje się w produkcji toreb, tornistrów czy plecaków, na swoim koncie ma również komfortowe piórniki z wyposażeniem. Za klasyczny, jednokomorowy model (po bokach z rozkładanymi ściankami) zapłacimy niecałe 32 złote. W tej cenie dziecko otrzyma zestaw 24 elementów: długopis, ołówek, dziewięć kolorowych kredek, siedem kolorowych pisaków, linijka, ekierka, gumka do mazania, temperówka, plan lekcji i tabliczka mnożenia. Funkcjonalność oraz jakość. To dwie najważniejsze cechy, jakimi powinniśmy się kierować przy zakupie piórnika z wyposażeniem. Znaczenie ma również jakość tego, co znajduje się w środku. Warto pamiętać, że markowe piórniki objęte są roczną lub dwuletnią gwarancją producenta.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro