Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Wybieramy lalkę dla dziewczynki w wieku przedszkolnym

Wybór lalki w dzisiejszych czasach może być dość trudny. Szeroki wybór, kolorystyka i różnorodność modeli sprawia, że nie wiemy, na co się zdecydować. Jeżeli lalka ma być prezentem dla dziewczynki w wieku przedszkolnym, zastanówmy się, czym powinna charakteryzować się wymarzona zabawka. Jakie lalki znajdziemy na Allegro?

Wybieramy lalkę dla dziewczynki w wieku przedszkolnym

Lalka bobas dla najmłodszych

Dziewczynki w wieku przedszkolnym uważają lalkę za symbol małego człowieka. Mogą się nią opiekować, przewijać, przebierać, wychodzić z nią na spacer, do sklepu, a nawet do przedszkola. Zachowanie takie to nic innego, jak pierwszy czynnik społeczny, który uczy, jak należy dbać o innych, jak się nimi opiekować.

Dla najmłodszych dziewczynek, które dopiero wchodzą w świat przedszkolny, warto wybrać zatem lalkę bobasa, którą łatwo się przebiera, można ją usypiać, karmić i myć. Dzięki niej małej dziewczynce może będzie łatwiej zaakceptować nadchodzące zmiany. W końcu przedszkole to już nie siedzenie w domu z rodzicem lub dziadkami, ale kontakty z rówieśnikami – lepsze i te gorsze również. Zakup lalki bobasa to także dobry pomysł, jeżeli w rodzinie pojawi się noworodek. Cena lalek bobasów zaczyna się od około 20 zł. Lalka interaktywna Baby Born razem z akcesoriami kosztuje około 200 zł.

Lalki przytulanki

Lalki przytulanki (tzw. szmacianki) nie służą do przebierania. Mają jeden kolorowy strój, którego nie można zdjąć. Ich dużą zaletą jest to, że są wykonane z miękkiego materiału. Można je przytulać, spać z nimi, mogą służyć za poduszkę w samochodzie lub na wycieczce. Dziewczynka może zawsze taką lakę ze sobą zabrać i w razie potrzeby mocno przytulić. Lalki nie mają wystających i twardych elementów. Tylko niektóre modele lalek przytulanek mogą mieć twardsze oczy, ale jeżeli zależy nam na tym, aby dziecko mogło spać ze swoją szmacianą lalką, wybierzmy taką, która będzie miękka i wygodna. Cena szmacianych lalek to około 40 zł.

Lalka Barbie – do przebierania i zabawy

Dzieci w starszym wieku przedszkolnym odgrywają już role i bawią się inaczej niż maluchy. Lalki mają swoje przyjaciółki, ulubione zwierzątko, imię, lubią modę albo jazdę samochodem. Lalki Barbie pozwalają na wiele możliwości, szczególnie jeżeli dobierzemy do nich odpowiednie akcesoria i stroje do przebierania. Wówczas można stworzyć domek lalki Barbie lub zaprosić koleżanki ze swoimi lalkami na przyjęcie, np. urodzinowe. Taka zabawa to nie tylko sposób na rozwijanie zachowań społecznych, ale również rozwój wyobraźni. Cena lalki Barbie bez akcesoriów to około 50 zł.

Lalka superbohater

W dobie superbohaterów nie może zabraknąć superbohaterek. Dlatego na Allegro możemy znaleźć lalki z serii Super Hero dla dziewczynki w starszym wieku przedszkolnym, która marzy o przygodach i supermocy. Do wyboru mamy lalki Wonder Women, Supergirl, a także Batgirl. Kosztują około 50–90 zł za sztukę.

Czy ten artykuł był pomocny?

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Dziecko


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro