Wybieramy dziecięcy rowerek biegowy do 250 złotych

Wybieramy dziecięcy rowerek biegowy do 250 złotych

Dzieci uwielbiają rowerki biegowe. Z dwóch kółek bez pedałów powinni cieszyć się również rodzice. Korzystanie z takiego sprzętu sportowego przez najmłodszych ma wiele zalet. Doskonale wpływa na rozwój fizyczny dzieci. Rozwija mięśnie nóg i ćwiczy równowagę, a to wszystko podczas zabawy, dającej dużo radości. Na rynku wybór rowerków biegowych jest ogromny. Jaki więc wybrać dla naszego dziecka? Drewniany, metalowy czy plastikowy? Podpowiadamy, czym się od siebie różnią.

udostępnij

Katarzyna BiałasKatarzyna Białas / 04-08-2015

O zaletach rowerków biegowych można długo pisać. Najważniejszą z nich jest ćwiczenie równowagi, które odbywa się w bezpieczny sposób. Rowerki biegowe łatwo się prowadzi, są lekkie, do tego dziecko może łatwo hamować, używając stóp, w momencie, kiedy będzie traciło równowagę również ma możliwość błyskawicznie reagować. Zanim posadzimy na nim dziecko pamiętajmy, by dostosować wysokość siodełka do wzrostu malucha. Prawidłowa będzie wtedy, kiedy dziecko całą stopą dotknie podłoża – może wówczas wygodnie odpychać się od ziemi i łatwo kierować rowerkiem. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu sprawdźmy, jakie rodzaje rowerków biegowych do 250 zł są dostępne na rynku.

Rowerki biegowe z ramą aluminiową

Rowerek Kettler Speedy kupimy już za 150 zł. Jest jednym z tańszych rowerków z aluminiową ramą. Przeznaczony jest dla dzieci od 2. roku życia. Waży 4,5 kg, ma gumowe koła, bezpieczne rączki. Siodełko ma regulację wysokości od 31 do 41 cm.

Kolejną propozycją z aluminiową ramą, dostoswaną również dla dzieci od 2. roku sąrowerki firmy Hudora. Rowerek dla najmłodszego dziecka, od 2. roku życia waży tylko 3,3 kilo. Ma nisko osadzoną ramę, co ułatwia maluchom wsiadanie. Kierownica zakończona jest gumowymi uchwytami, które powodują, że rączki dziecka się z niej nie ześlizgną. Siodełko można regulować na wysokości od 37 do 46 cm. Cena to ok. 160 zł.

Ponad 200 zł zapłacimy za designerskie rowerki biegowe bez pedałów JD Bug. Projektanci zadbali w nich o najdrobniejszy szczegół. W tym samym kolorze są gumowe (antypoślizgowe) rączki do trzymania, napisy na ramie, wykończenie siodełka oraz łożyska koła. Rowerek przeznaczony dla dzieci od 2. roku życia waży 4 kg. Siodełko można regulować na wysokości od 35 do 39 cm.

Rowerki biegowe z ramą drewnianą

Moda na życie EKO zawitała również do producentów rowerków biegowych. Jej efektem są rowerki biegowe z drewnianą ramą. Na wprowadzenie w ramie specjalnego uchwytu do przenoszenia rowerka zdecydowała się renomowana firma Baby Design, która produkuje, m.in. rowerki biegowe. Model B-Happy ma gumowe pompowane koła na łożyskach oraz drewnianą ramę, pomalowaną, np. na wzór taksówki czy radiowozu. Siedzisko można regulować od 35 do 40 cm. Cena to ok. 120 zł.

Drewniany rowerek biegowy Funny przeznaczony jest dla dzieci od 3. roku życia. Również posiada uchwyt do przenoszenia, antypoślizgową rączkę na kierownicy, trzy poziomy regulacji siodełka. Jego koszt to niecałe 90 zł. Jeśli nasza pociecha chce mieć naprawdę stylowy rowerek, możemy postawić na drewniane rowerki biegowe, które na ramie mają namalowane zwierzęta. Do wyboru mamy między innymi żyrafę, małpkę lub kotka. Rowerek posiada piankowe koła, regulowane siedzisko (od 34 do 37 cm), antypoślizgowe rączki oraz uchwyt do przenoszenia. Kolor łożysk przy kołach zawsze dopasowany jest do koloru rowerka. Koszt tego sprzętu to ok. 180 zł.

Rowerki biegowe z ramą plastikową

Na rynku dostępne są też plastikowe rowerki biegowe. Ich największą zaletą jest waga. Dodatkowo są też jednymi z najtańszych – kupimy je już za niecałe 40 zł (za rowerek biegowy Lena zapłacimy 39 zł). Sprzęt jest wyjątkowo lekki, waży ok. 1 kg. Przeznaczony jest dla dzieci od 18 miesiąca życia. Położenia siodełka nie można regulować, jest na wysokości 26 cm. Z przodu ma podwójne, szeroko rozstawione koła, co powoduje, że jest bezpieczny nawet dla małych, 18-miesięcznych dzieci.

Niecałe 2 kg waży plastikowy rowerek biegowy Bunzi, który zaprojektowała firma Chillafish. Urządzenie łączy ze sobą rowerek z jeździkiem. Bunzi posiada funkcje trzykołową, od której powinny zaczynać naukę jazdy najmłodsze dzieci, oraz dwukołową. Siodełko można regulować na dwie pozycje. Sprzęt kosztuje 129 zł.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro