Wybieramy CB Radio do samochodu ciężarowego

Wybieramy CB Radio do samochodu ciężarowego

Zawodowcy potrzebują mocnego sprzętu, który nie zawiedzie ich w trudnych sytuacjach. W tym zestawieniu przyjrzymy się modelom, które doskonale sprawdzą się w ciężarówkach.

udostępnij

Marcin KuszMarcin Kusz / 19-01-2017

PRESIDENT JIMMY II

CB Radio Jimmy II od firmy President to niemal sztandarowy model powszechnie używany w pojazdach użytkowych. Według producenta charakteryzuje się on najwyższej jakości odsłuchem wśród sprzętu tego typu dostępnego na rynku. W połączeniu z dobrą anteną montowana na stałe również nadawanie sygnału odbywa się na wysokim poziomie. Wbudowana automatyczna blokada szumów ASC z możliwością ręcznej regulacji oraz filtr ANL przeciwzakłóceniowy sprawiają, że intuicyjna obsługa staje się jeszcze przyjemniejsza. Co ważne dla kierowców tras międzynarodowych radio to umożliwia ustawienie zakresu częstotliwości dostępnych w danym kraju. Cena urządzenia wynosi 300 złotych.

MERX MINI MK3

Kolejnym urządzeniem jest Merx Mini MK3. Sprzęt ten charakteryzują niewielkie rozmiary oraz wyświetlacz z podświetleniem w siedmiu kolorach. Radio posiada dziewięciostopniowa redukcję szumów SQ/ASQ, mikrofon z przyciskami umożliwiającymi zmianę kanałów oraz filtr PCZ. Cena to około 250 złotych.

PRESIDENT TEDDY

Fakt, że firma President produkuje jedne z lepszych urządzeń na rynku do nadawania i odbiera dostępnych na rynku sprawia, że w zestawieniu trzeba wspomnieć o kolejnym ich modelu. Radio Teddy charakteryzuje się bardzo niewielkimi rozmiarami połączonymi z systemem redukcji zakłóceń ANL, które tworzone są przez inne urządzenia zamontowane w aucie. Ponadto znajdziemy tutaj system ASC, impedancję anteny rzędu 50 Ohm oraz czułość mikrofonu 7 mV. Cena modelu Teddy to około 300 złotych.

MIDLAND ALAN 199

Niewątpliwą zaletą modelu Alan 199 od Midland jest jego łatwa obsługa połączona z niezawodnością. Posiada ono redukcję szumów, manipulator siły głosu, przełącznik 9/19 oraz wskaźnik RX oraz TK informujący o odbieranym i nadawanym sygnale. Producent zastosował tutaj filtry ceramiczne zapewniające wysoką jakość komunikatów. Jego cena wynosi 250 złotych.

ANYTONE APOLLO

Za około 400 złotych kupimy radio Apollo. Charakteryzuje się ono zaawansowanym mikrofonem na którym znajdziemy wyświetlacz, przyciski funkcyjne oraz sterowanie. Na panelu urządzenia nie znajdziemy żadnych klawiszy sterujących, więc możemy je zamontować w niewidocznym miejscu w samochodzie. Niezwykle wygodne rozwiązanie. Radio posiada automatyczną redukcję szumów, 6-stopniowy RF Gain, filtr przeciwzakłóceniowy, wskaźnik mocy sygnału oraz funkcję automatycznego przeszukiwania kanałów. Automatyczne włączenie radia po zapłonie samochodu sprawia, że kierowca po ruszeniu w trasę nie musi pamiętać o ustawieniu odpowiedniego kanału.

PODSUMOWANIE

CB Radio jako niezbędne wyposażenie każdego kierowcy przyda się w najtrudniejszych sytuacjach. Na rynku dostępne są różne modele, które doskonale nadają się do zamontowania w kabinie ciężarówki. Niewątpliwym „królem” urządzeń tego typu jest model Teddy charakteryzujący się systemem redukcji zakłóceń ANL oraz ceną rzędu 300 złotych. Ciekawą propozycją wydaje się być Anytone Apollo. Radio to posiada wszystkie przyciski funkcyjne umieszczone na mikrofonie

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro