Wybieramy baletki dla dziewczynki w cenie do 30 zł

Płynne piruety, podskoki i idealne arabeski, piękna tiulowa spódniczka, a na nogach śnieżnobiałe baletki prezentujące idealne ruchy stóp. Taki występ to marzenie każdej początkującej baletnicy. Zanim jednak zaprezentuje swój talent na scenie, czekają ją długie i wytężone treningi. Niezbędne podczas nich będą odpowiednio dobrane baletki, które wbrew pozorom wcale nie muszą być drogie. Prezentujemy modele dostępne za mniej niż 30 zł.

Blanka Jarębska Blanka Jarębska  / 26-10-2016

Baletkito najbardziej charakterystyczny element wyposażenia tancerzy baletowych. Takie buty sprawdzą się również podczas innych zajęć tanecznych. Zanim jednak dokonamy zakupu, warto skonsultować się z osobą prowadzącą lekcje tańca i dopytać, jaki rodzaj baletek będzie dla naszej pociechy odpowiedni. Na rynku znajdziemy modele uszyte całkowicie ze skóry, a także tekstylne, np. bawełniane lub satynowe ze skórzaną podeszwą. Ze względu na budowę możemy zdecydować się na baletki z płaską, pełną podeszwą lub dzieloną, a także w kształcie biszkoptu. Każde z nich charakteryzują się nieco innymi cechami i mogą być preferowane w konkretnym stylu tańca. Najważniejsze jest jednak odpowiednie dobranie butów do stopy.

Wybieramy baletki za mniej niż 30 zł

Dobrze dopasowane baletki zapewnią komfort użytkowania, dlatego koniecznie powinny być dobrane do potrzeb małej tancerki. Przede wszystkim muszą być uszyte z materiału, który zapewnia dostęp powietrza i będzie odprowadzać nadmiar wilgoci tak, by stopa nie pociła się nadmiernie podczas tańca. Baletki powinny mieć odpowiedni rozmiar. Za małe będą boleśnie uciskały stopę, a zbyt duże mogą się zsunąć podczas treningu, co jest niebezpieczne dla tancerki. Warto zwrócić uwagę czy mają odpowiednio ukształtowane gumki w górnej części buta, które wymuszają utrzymanie stopy we właściwym położeniu. Dobrze dobrane baletki powinny przylegać do stopy jak skarpetka, być wygodne i wspierać wykonywane przez stopę ruchy.

Dla małych tancerek i baletnic

Gdy wybieramy baletki przeznaczonedo tańca, zazwyczaj pod uwagę są brane buciki skórzane(od 22 zł) lub satynowe(od 20 zł). Te pierwsze są przede wszystkim wyjątkowo wytrzymałe, oddychające i dobrze dopasowują się do stopy. Są także uniwersalne, dzięki czemu nasza pociecha może z powodzeniem używać ich nie tylko na zajęciach baletowych, ale także podczas innych tanecznych i gimnastycznych treningów. Sprawdzą się nawet jako wygodne kapcie do przedszkola, które pozwolą na pełną swobodę ruchów. Te drugie, satynowe, zachwycają przede wszystkim swoim delikatnym, dlatego warto je wybrać na szczególnie ważny występ.

Wygoda podczas ćwiczeń

Warte uwagi są baletki bawełniano-skórzane (w cenie 25 zł). Uszyte z mocnej bawełny o gęstym splocie, połączonej w niektórych miejscach (czubek buta, podeszwa) wytrzymałą skórą naturalną. Wewnątrz buta znajduje się komfortowa wkładka, która dodatkowo zabezpiecza stopę przed uderzeniami o twarde podłoże. Równie istotnym elementem butów są wszyte na ich zwieńczeniu gumki, które należy po założeniu ściągnąć, aby idealnie dopasować baletki do stóp. Buty świetnie sprawdzą się przede wszystkim podczas treningów gimnastyki artystycznej, akrobatyki, aerobiku i na rytmice, ale także na zajęciach tanecznych (balet, jazz czy modern). Jeśli natomiast poszukujemy wygodnych i lekkich butów jedynie na zajęcia sportowe, idealne będą proste baletki gimnastyczne, które możemy kupić już za 18 zł. Świetne będą również jako wygodne kapcie w domu, przedszkolu czy na wyjeździe.

Odpowiednio dobrane i uszyte z dobrej jakości materiałów powinny bez trudu wytrzymać nawet rok treningów. Pamiętajmy jednak, aby sprawdzać co jakiś czas, czy stopa naszej pociechy nie urosła. Zakup dobrych baletek nie jest dużym wydatkiem, a stanowi podstawę komfortu małej tancerki.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro