Wspomnienie znad morza – srebrne pierścionki z bursztynem

Wspomnienie znad morza – srebrne pierścionki z bursztynem

Kochamy lato. Za ciepłe i słoneczne dni. Za długo wyczekiwany urlop, podczas którego możemy bez wyrzutów sumienia oddawać się błogiemu lenistwu. Czas relaksu i beztroskich przyjemności kiedyś jednak minie. Czy można sprawić, by trwał jak najdłużej? Oczywiście! Można zakląć go w bursztynie.

udostępnij

Magdalena IwańskaMagdalena Iwańska / 02-09-2016

Bursztyn

Ma magiczną moc przypominania błogich chwil. Zaufaj mu, a powrócą morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew… A na niej kojące żywiczne kamyki, na całym świecie mocno kojarzone z polskim wybrzeżem.

Bursztyn, zwany także jantarem, zawsze był uważany za kamień magiczny, przyjazny człowiekowi i piękny. Przypisywano mu właściwości uzdrawiające, dlatego używany był nie tylko do wykonywania ozdób, ale i w celach leczniczych. Mówi się o nim „żywy kamień”. Nie bez powodu. Bursztyn to skamieniała żywica drzew iglastych. Choć od milionów lat zalega w ziemi, wciąż żyje – twardnieje, zmienia barwę.

Istnieje około 60 odmian tego kamienia. Bursztyn bałtycki należy do najpiękniejszych i bardzo pożądanych w jubilerstwie. Niezmiennie od lat. Mieni się pięknymi odcieniami brązu i rudości, które doskonale komponują się np. ze srebrem. Wiedzą o tym jubilerzy i prześcigają się w projektowaniu kolejnych wzorów biżuterii z tym magicznym kruszcem w roli głównej. Niezliczone stoiska, które mijamy, spacerując po polskim wybrzeżu, kuszą. Trudno przejść obojętne obok oferowanych precjozów. To nie tylko bransoletki czy naszyjniki, ale też szkatułki, figurki, misy, klosze. No i pierścionki. Są doskonałą pamiątką z wakacji, bo przypominają słoneczną beztroskę, lub prezentem dla najbliższych.

Srebro – najlepsza oprawa

Masz do wyboru tysiące wzorów. Bursztyny szlifowane przez wodę i piasek morski występują w przeróżnych oryginalnych kształtach i rozmiarach. Ich naturalny wdzięk jest niezwykle inspirujący dla projektantów, dlatego powstają wciąż nowe, niepowtarzalne i niebanalne wzory pierścionków. Czasem urzekają prostotą formy, minimalizmem. Czasem zyskują misterną oprawę. Magiczny kamień zazwyczaj oprawia się w srebro – razem tworzą bowiem duet doskonały. Srebro podkreśla wyjątkową urodę bursztynu. Pomaga mu lśnić pełnym blaskiem.

Niektóre z pierścionków stają się prawdziwymi dziełami sztuki. Przykład? Stworzony przez naturę kamień opleciony mieniącymi się srebrem roślinnymi ornamentami. Niedrogie, srebrne pierścionki z bursztynem zdobione wijącymi się listkami, pąkami czy pnączami będą idealnym wyborem dla niepoprawnych romantyczek i kobiet, które polubiły obowiązujący trend kwiatowy.

Jesteś maksymalistką i jeden kamień to dla ciebie za mało? Jest na to sposób, a właściwie kolejny interesujący wzór pierścionka: kilka drobnych bursztynów skomponowanych tak, że tworzą płatki kwiatka lub skrzydełek motylka zatopione w srebrze. Nie sposób odmówić sobie takiego drobiazgu, który będzie się wspaniale prezentował na opalonych nadmorskim słońcem dłoniach, a potem niezawodnie przywoływał wspomnienia.

Romantyczki, maksymalistki… Nie tylko one znajdą wymarzony pierścionek na nadmorskich promenadach. Bez względu na styl, jaki preferujesz, osobowość czy typ urody – bez trudu dobierzesz wzór dla siebie. Subtelny lub okazały. Z kamieniem okrągłym, owalnym, a może nieregularnym. Idealnie wypolerowanym albo surowo matowym. Lista propozycji zdaje się nie mieć końca.

Pierścionek regulowany

Nie opieraj się więc dłużej i spraw sobie bursztynowy prezent. Jest piękną ozdobą, wdzięcznie podkreślającą nie tylko letnie stylizacje. Jego magiczny urok docenisz zwłaszcza jesienią i zimą. Nawet w najpochmurniejsze dni będzie przywoływał słońce i ciepło się kojarzył. Jeśli się wahasz, bo nie masz pewności, jaki rozmiar powinnaś wybrać, postaw na pierścionek regulowany, który zapewnia komfort nawet wtedy, gdy puchną ci palce.

Mimo nieprzeciętnej stylistyki i leczniczych właściwości pierścionki z bursztynem mają bardzo przystępną cenę. Taką, że większość z nas może pozwolić sobie na choćby drobiazg-wspomnienie z wakacyjnej sielanki.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro