Wróżka Dzwoneczek – zabawka dla twojej córki

Piotruś Pan przez całe lata był ulubionym bohaterem wielu chłopców. Niedawno światła reflektorów padły jednak także na jego niepozorną towarzyszkę, wróżkę Dzwoneczek, która dzięki magicznemu pyłowi mogła ofiarować dzieciom możliwość latania.

Izabela Kokot Izabela Kokot / 02-06-2017

Dzwoneczek, czyli Tinker Bell. Śliczna, drobna, jasnowłosa, władająca magią, wierna przyjaciołom, odważna, ale też czasem popełniająca błędy. Te cechy czynią z wróżki postać idealną do przyciągnięcia uwagi młodych dam. Dziewczynki chętnie oglądają przygody Dzwoneczka, a dla młodziutkich fanek zabawki powiązane z ulubioną bohaterką mogą stanowić doskonały prezent na urodziny czy święta.

Kim jest Dzwoneczek?

Dzwoneczek zrodziła się ponad sto lat temu, gdy J.M. Barrie na początku XX wieku stworzył sztukę i powieść o przygodach Piotrusia Pana. Chłopiec, który postanowił nigdy nie dorastać, szybko zdobył sławę i stał się inspiracją dla twórców na całe dziesięciolecia. Nakręcono kilka ekranizacji jego historii, dwa sequele, powstał nawet musical. Dzwoneczek przez całe lata pozostawała w cieniu jako wróżka Piotrusia Pana, odsunięta na boczny tor przez Wendy. Potencjał tkwiący w tej drobnej kapryśnej latającej wróżce dostrzegli jednak w końcu twórcy – w 2008 roku powstał film animowany Dzwoneczek, którego główną bohaterką była właśnie wróżka. To był strzał w dziesiątkę. Małe dziewczynki na całym świecie pokochały blond wróżkę i jej urocze przyjaciółki. Dzwoneczek wreszcie doczekała się należytej sławy: stała się bohaterką nie tylko filmu, ale wkrótce potem także zabawek i gadżetów. Jednocześnie przygody tej postaci mają walor edukacyjny, znany z dawnych bajek Disneya: siła przyjaźni, niepoddawanie się, naprawianie własnych błędów, gotowość do walki o wyższe cele i samodoskonalenie.

Lalka Dzwoneczek

Dla małej fanki wróżek szczególnym prezentem może być lalka Dzwoneczek. Dostępne są różnorodne modele. Klasyczna misternie wykonana lalka doskonale imitująca bohaterkę od Jakks Pacifiks ma złociste skrzydełka, zieloną materiałową sukienkę. Model Dzwoneczka od Flutterbye jest nieco mniejszy, a ubranie wraz z lalką tworzy jedną całość. Za to po naładowaniu w bazie potrafi ona latać. Istnieje też Dzwoneczek z kolekcji Disney Animators lalka jest dość duża (42 centymetry), wykonana z plastiku i materiału, obrazuje dziecięcą wersję dzielnej wróżki (w tej serii można znaleźć także inne disnejowskie bohaterki występujące pod odmłodzoną postacią). Można wybrać Dzwoneczek, która po naciśnięciu odpowiedniego guziczka będzie machać skrzydełkami. Kilka firm (np. Zarina) oferuje także alternatywne modele przedstawiające Dzwoneczka w innym wydaniu, odmiennym od tego disnejowskiego , jak piracka wróżka.

Maskotka z wróżką

Jeśli dziecko jest jeszcze za małe na zabawę lalkami bądź po prostu woli miękkie zabawki, które można przytulić, można się bliżej przyjrzeć maskotkom wróżek. Urocze maskotki młodego Dzwoneczka z serii Disney Young, oryginalne zabawki z tkaniny wiernie oddające wygląd wróżki czy dzwoneczkowe pacynki, głównie ze sklepu Disney Store, to zabawki ładne, kolorowe, a zarazem miękkie i bezpieczne. Oprócz Dzwoneczka można znaleźć czasem także maskotki przedstawiające inne wróżki, towarzyszki głównej bohaterki, dzięki czemu da się skompletować całą kolekcję wróżek.

Zabawki i gadżety

Dzwoneczek, jak na prawdziwą sławę przystało, pojawia się nie tylko jako lalka i maskotka. Gości także na okładkach czasopism dla dziewczynek, na puzzlach, ozdabia plecaki i inne artykuły szkolne. W ramach przygotowywania dziewczynki na bal przebierańców można dostać nawet strój Dzwoneczka – idealny na karnawał czy przedstawienie. Wróżki pomogą również urządzić prawdziwie bajkowy pokój dla małej księżniczki: odpowiedni efekt pozwoli uzyskać pościel z motywami z bajki, fototapeta, firanka i koc. Istnieją także specjalne komody, biurka i pojemniki na zabawki przyozdobione śliczną buzią blond wróżki.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro