Wprowadzasz się do nowego mieszkania? Oto lista rzeczy, które muszą się w nim znaleźć na początku

Wprowadzanie się do nowego mieszkania to niemałe wyzwanie. Towarzyszą mu emocje i obawy związane z nowym miejscem i koniecznością jego zagospodarowania. Często okazuje się, że tak naprawdę nie mieliśmy pojęcia, ile rzeczy jest potrzebnych, by zacząć w miarę normalnie funkcjonować pod nowym adresem. Podpowiadamy, co się w nim przyda na samym początku.

Monika Jagło Monika Jagło / 07-04-2016 / aktualizacja: 26-09-2018

Szczęśliwi ci, którzy mogą bez finansowych ograniczeń rzucić się w wir zakupów i wyposażyć mieszkanie od podłogi aż po sufit potrzebnymi im rzeczami. Niestety, bardzo częsty scenariusz, zwłaszcza w przypadku młodych osób zaczynających dopiero życie „na swoim”, to powolne gromadzenie potrzebnych rzeczy. Jeśli właśnie Ciebie to dotyczy, nie załamuj rąk i nie przejmuj się tym, że nie możesz sobie pozwolić na wszystko od razu. Tak naprawdę wiele przedmiotów i akcesoriów jest niepotrzebnych, a z dobrze przemyślaną „bazą” uda Ci się stworzyć funkcjonalną przestrzeń już na samym początku. Co w takim razie powinno pojawić się na liście zakupów jako pierwsze?

Meble

Piękne katalogi, branżowe wystawy i inspirujące magazyny kuszą stylowymi meblami. Marzą nam się dizajnerskie sofy, minimalistyczne stoły z naturalnego drewna i modne ghost chairs z transparentnej, wysokogatunkowej żywicy. Ale zejdźmy na ziemię. Na wszystko przyjdzie czas, jeśli naprawdę komponowanie wystroju wnętrz to Twoje hobby, a gustownie i modnie urządzone mieszkanie jest jednym z Twoich marzeń. Zacznijmy jednak od podstaw, które pozwolą wygodnie zamieszkać i zadbać o podstawowe potrzeby, które determinują codzienne życie.

W nowym mieszkaniu na pewno musi stanąć łóżko lub sofa, na której będziesz spać. Pamiętaj, że akurat na tym meblu nie warto oszczędzać – spędzisz w nim bowiem 1/3 swojego życia. Zainwestuj więcej i miej to z głowy!

Jeśli Twój wybór padł na sofę, którą będziesz wykorzystywać również za dnia do wypoczynku przed telewizorem, dokup do niej stolik kawowy. Przydaje się, by postawić na nim filiżankę, laptopa czy odłożyć książkę, którą się zaczytujesz w wolnym czasie.

Kolejny niezbędny element to szafa. Powinna być na tyle duża, żeby pomieściła Twój obecny dobytek. Myśl przyszłościowo i wybierz taką, do której już wkrótce dołożysz kolejne rzeczy. Zaufaj nam, mnożą się one w zaskakującym tempie! Szafa ma ważną zaletę – dzięki niej zapanujesz nad porządkiem w mieszkaniu i schowasz do jej wnętrza lwią część ubrań i domowych akcesoriów, jak na przykład pościel, koce czy ręczniki.